anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co się stanie jeśli po wygranej licytacji kupujący nie wpłaci pieniedzy

pazera66
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,
Czy w sytuacji w której kupujący nie wpłaci pieniędzy w ciągu 5 dni, aukcja wciąż pozostaje zamknięta czy zostaje ponownie otwarta z ofertami obecnymi podczas jej zamknięcia?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

pazera66
#7 Wielbiciel#

Znalazłem w końcu regulamin tego świesznego portalu allegro lokalnie na stronie allegro. Tam była odpowiedź na moje pytanie

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/co-sie-stanie-z-...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pazera66 Dobrze, że znalazłeś, aukcja odnowi się po pięciu dniach, chyba że kupujący wybrał pobranie lub odbiór osobisty - wtedy się nie odnowi. Przy braku wpłaty prowizja nie jest naliczana.

oznacz moderatorów

pazera66
#7 Wielbiciel#

Według poniżego punktu regulaminu, nie ma wspomnienia o odnowieniu się aukcji. Skąd masz taką informację?

Dlaczego nie mogę odwołać licytacji z Allegro Lokalnie?

Licytacje w Allegro Lokalnie są wiążące, dlatego nie ma możliwości odwołania ewentualnych ofert kupna. Jeśli w licytacji zostaną złożone oferty kupna, to po jej zakończeniu wygra najwyższa oferta.

Jeśli kupujący, który wygrał licytację nie zapłaci za przedmiot przez Allegro Finanse, wtedy transakcję uznamy za nieważną po 5 dniach od daty jej wygrania. Po zakończeniu oferty, skontaktuj się z klientem w celu ustalenia szczegółów finalizacji zamówienia.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@pazera66 Daj sobie spokój z tym allegro lokalne ktoś kupi nie zapłaci a opłatę transakcyjną przytuli allegro bo tam trudno ją odzyskać wystawiaj na normalnym ktoś kupi dla żartu łatwiej odzyskać prowizję a klienta można odstawić na czarną listę.

oznacz moderatorów

pazera66
#7 Wielbiciel#

Nie w tym jest problem. Wystawiłem pierwszą w życiu licytację, ale znajomy poprosił mnie bym jemu sprzedał przedmiot. Ponieważ nie mogłem wycofać się z licytacji bo była już złożona pierwsza oferta to ustaliłem z nim, żeby zalicytował ustaloną kwotę i ja od razu zamknię licytację.

Nie mogłem nawet zmienić sposobu dostawy na odbiór własny, więc bez sensu ma teraz płacić prowizję za to że kasę do ręki sobie przekażemy i jeszcze kombinować z inpostem żeby paczki nie wysyłać.

Dlatego właśnie próbuje się dowiedzieć, czy jeśli on nie wpłaci kasy przez allegro to czy licytacja zostanie automatycznie wznowiona.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pazera66 Nie ma tego w regulaminie, ale tak się dzieje. Aukcja odnawia się.

oznacz moderatorów

pazera66
#7 Wielbiciel#

@xyz96  To zrzucę sobie regulamin na dysk i mam w dupie co się stanie 😉

oznacz moderatorów

pazera66
#7 Wielbiciel#

@xyz96  Znalazłem inną twoją odpowiedź tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/kupuj%C4%85cy-zrezygnowa%C5%82... 


Wygląda na to że w regulaminie allegro lokalnie zniknął zapis o odnawianiu aukcji. Obecnie punkt 5.3 jest znacznie krótszy i mówi tylko o niebyłej transakcji

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pazera66 Dokładnie już nie pamiętam, ale dawniej chyba był w regulaminie zapis o odnawianiu się ogłoszenia po pięciu dniach.

oznacz moderatorów

pazera66
#7 Wielbiciel#

@xyz96 Ale już go nie ma. Zapytałem się na chacie supportu i potwierdzili, że aukcja się odnawia. Tyle że po 5 dniach od braku wpłaty ma się 24h na zablokowanie odnowienia

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pazera66 To ciekawe, bo mi kiedyś pisali, że nie można zablokować odnowienia. Jak się to blokuje??

oznacz moderatorów

pazera66
#7 Wielbiciel#

@xyz96 Nie mam pojęcia. Pierwszy raz to robię. Muszę teraz 5 dni poczekać by to sprawdzić. Poniżej zapis  chatu

allegroo.PNG

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To daj znać gdy już sprawdzisz 🙂

oznacz moderatorów