anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jak zostałem oszukany jako sprzedający?

macius930
#7 Wielbiciel#

Witam, w ostatni piątek sprzedawałem cyfrowy dodatek i dostałem wiadomość ze środki wpłynęły od kupującego, ale nie ma ich na środki i transakcje i nie wiem co zrobić proszę o pomoc bardzo bo straciłem ponad 380 złoty.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Użytkownicy tego forum mogą jedynie pomagać w takich sytuacjach przed zawarciem transakcji i jakbyś podpytał przed realizacją to pewnie byś dostał odpowiedź czy jest to bezpieczne ,teraz po fakcie to musisz sam dochodzić się sądownie. Allegro nie ma narzędzia które pomaga sprzedawcą.

oznacz moderatorów

macius930
#7 Wielbiciel#

dobra dzieki za odpowiedz 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@macius930 zakup był na allegro ? dostałeś maila o zakupie a potem podrobionego o płatności ? to udaj się na policję bo to jest wyłudzenie 😞

Na przyszłość wysyłaj dopiero jka masz kasę tu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

________
Κώστας
oznacz moderatorów

macius930
#7 Wielbiciel#

dzieki ;(

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@macius930 Cześć. 🙂 Gdzie dostałeś taką wiadomość? Kupujący nie opłacił zamówienia. Statusy wpłat sprawdzisz

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

macius930
#7 Wielbiciel#

dostałem wiadomość na mail, że opłacone ale tutaj mam tylko rozpoczętą 😞

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@macius930 Zablokowaliśmy już konto tego Kupującego. Jeśli zalogowałeś się do swojego banku po kliknięciu w link, to zmień proszę swoje dane do logowania. Przeskanuj też komputer programem antywirusowym 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@macius930 skoro miał konto zweryfikowane na allegro, to śmiało na policję allegro weryfikuje użytkowników telefon + przelew więc bez problemu go namierzą 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@macius930 Jedyne co możemy Ci polecić, to sprawdzać środki na swoim koncie

Jeżeli nic Ci nie wpłynęło, to po prostu nie ma kasy. Jest to spory problem głównie związany z transakcjami Steam, bo odbywają się poza Allegro. Często nawet wysyłane są wiadomości przez SMSy "ponoć od Allegro", niektórzy nawet wysyłają po prostu wiadomość przez Centrum Wiadomości.

Sprawdzaj wpłaty tylko i wyłącznie przez swoje konto Allegro, bo nawet takiego maila jest bardzo łatwo podrobić, odpowiadając na otrzymaną wiadomość od Allegro z zakupem:

  • oszust kupuje u Ciebie przedmiot, ale nie opłaca
  • otrzymuje on maila od Allegro, że "kupił przedmiot"
  • odpowiada na niego, przez co mail wychodzi z serwera Allegro do Ciebie (podrabiając treść, bo ma Twoje dane) wiadomość przechodzi test uwierzytelnienia
  • Ty otrzymujesz wiadomość, że kupujący [x] zapłacił za przedmiot
  • Ty wysyłasz przedmiot

Dotyczy to głównie wysyłek elektronicznych, bo jeżeli wysyła się zwykły towar, to zintegrowane systemy przewoźników nie powinny przepuścić zamówienia, bo nie są opłacone.

oznacz moderatorów

macius930
#7 Wielbiciel#

Niestety nie sprawdziem tego wczesniej dzieki za pomoc

oznacz moderatorów