anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić w przypadku, gdy klient otworzył dyskusje niezgodny z opisem?

wielkieZOO
#9 Pomysłodawca#

Hej wszystkim, 

Sprzedałem karmę dla zwierząt, opis i zdjęcia pochodziły od producenta, wysłałem dokładnie taki sam towar jak na zdjęciach i zgodny z opisem. Kupujący otworzył dyskusję i zaznaczył niezgodność z opisem. Po zapytaniu, co jest niezgodne z opisem odpowiedź brzmi następująco: "Zapach wygląd konsystencja. Karma jest wysuszona jak na zdjęciu". Pytanie do was co mogę z tym zrobić, jak podejść do sprawy. Podejrzewam, że karma została już otwarta.... zdjęcia kupujący nie załączył... 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@wielkieZOO poproś o odesłanie na reklamację i na tym zakończ dyskusję 🙂 jak dojdzie sprawdzisz co jest nie tak i podejmiesz decyzję czy uznać czy odrzucić reklamację 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wielkieZOO
#9 Pomysłodawca#

czy towar otwarty można zwrócić ? karma kosztuje 115zł....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wielkieZOO to nie zwrot z tytułu odstąpienia ( tu też może zwrócić otwarty tylko w tym przypadku masz prawo potrącić za używanie ) ale jest to zwrot z tytułu reklamacji i tu nie ma znaczenia czy otwarta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest to reklamacja i musisz ją rozpatrzyć, poproś o odesłanie towaru i wówczas podejmiesz decyzję albo możesz podjąć bez zwrotu towaru, reklamację możesz uznać albo odrzucić ale musisz rozpatrzyć i jako firma masz na to 14 dni.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Pewnie jego zwierzakowi nie przypadła do gustu i będzie chciał zwrotu za nią sugerując jakieś jej wady . Niech ją reklamuje i odeśle a ty sam sprawdzisz czy jest z nią coś nie tak i uznasz lub ją odrzucisz ,zgodnie z zasadami.

oznacz moderatorów

wielkieZOO
#9 Pomysłodawca#

...a gdy jest już otwarta? czy moge przyjąc taką reklamację? a co jeśli odeśle i wszystko będzie okej, co dalej ?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@wielkieZOO 
Reklamację możesz uznać lub odrzucić.
Jeżeli kupujący podnosi rzekomą niezgodność towaru z opisem słowami:
"Karma jest [...] jak na zdjęciu" - to z odrzuceniem reklamacji (w której reklamujący sam potwierdza zgodność rzeczy otrzymanej z ofertą) chyba nie powinno być problemu ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

wielkieZOO
#9 Pomysłodawca#

Pani odpisała tak: "Jest otwarta to raz a dwa wiadomo jak zakończy sie reklamacja....Karma jest niestety Wysuszona psy nie zjedzą" 

Jak zachować się dalej ? 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@wielkieZOO 
Karma jest wysuszona "jak na zdjęciu" - w ofercie,  czy "jak na zdjęciu" - zrobionym przez kupującą (którego to zdjęcia nie dołączyła) ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

wielkieZOO
#9 Pomysłodawca#

Pani nie zrobiła zdjęcia, a na aukcji jest tylko zdjęcie opakowania... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To już musisz sam zdecydować, np: poproś o odesłanie i jak nie odeśle to odrzucisz bo nie odesłała towaru do reklamacji, ale....sam decyduj.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wielkieZOO To twoja decyzja czy uznasz reklamację czy nie, ja się nie znam na psich karmach, napisałem że może dochodzić innych racji bo Allegro daje jej takie możliwości ale czy będzie?🤔nie wiem. Jeżeli uważasz że pani się myli to odrzuć i czekaj na jej ruch.

oznacz moderatorów

wielkieZOO
#9 Pomysłodawca#

nie zrobiła zdjęć, podejrzewam że psu nie smakuje tzn. nie chce jej jeść

oznacz moderatorów

wielkieZOO
#9 Pomysłodawca#

zaproponuje raz jeszcze wysyłke na reklamację, jeśli się zgodzi to jak ogarnąć kuriera? a jeśli nie to jak odrzucić reklamację? napisać ze reklamacja została odrzucona ? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wielkieZOO poproś o odesłanie na reklamację i poczekaj, wtedy podejmiesz decyzję, wiele było przypadków że kupujący kombinowali i nie chcieli odesłać wtedy odrzucisz reklamację przed upływem 14 dni od zgłoszenia z powodu braku odesłania produktu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Normalnie, odpisujesz że żądasz odesłania towaru na reklamację, nie musisz podsyłać kuriera to kupujący wysyła towar na reklamację, jak nie odeśle to jak będzie czas do odpowiedzi to odpiszesz że czekasz za towarem i odrzucasz bo kupujący nie odesłał.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wielkieZOO Tak jak Ci pisałem masz prawo odrzucić skoro reklamacja jest niezasadna, ale kupujący może nadal próbować dochodzić swoich racji.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
ale kupujący może nadal próbować dochodzić swoich racji

Jakich racji może dochodzić kupujący, który w reklamacji napisał: "Karma jest [...] jak na zdjęciu" ?

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@A3dam chyba nie o takie porównanie chodziło kupującemu 😞

"Zapach wygląd konsystencja. Karma jest wysuszona jak na zdjęciu". Pytanie do was co mogę z tym zrobić, jak podejść do sprawy. Podejrzewam, że karma została już otwarta.... zdjęcia kupujący nie załączył... 

________
Κώστας
oznacz moderatorów