anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu tak drogo?

daruzagi
#1 Nowicjusz#

Ludzie z allegro obudźcie się - czemu taki prowizje od sprzedaży towaru.
Przez przypadek wystawiłem aparat na waszym portalu kosztował 5999 z tego zapłaciłem prawie 300 zł prowizji.
To jest zdzierstwo w biały dzień!!!  Opamiętajcie się bo nikt za chwile nie będzie nic sprzedawał.
Znalezienie okazji na allegro to teraz jak szukanie igły w stogu siania!!!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:100160870
#12 Orędownik#

@daruzagi  na OlejX jest darmo. Nie czytałeś regulaminu i wdepnąłeś do grona zdziwionych.

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

To i tak mało 😉  Są kategorie gdzie bulimy już nawet >20 z promo... 😉 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@energo-dom_pl @ Raz dałem się nabrać na wyróżnienie oferty... Zapłaciłem 79,26 zł prowizji za konsolę wylicytowaną za 370 zł.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Na "O" nie wystawia sie za darmo. Płaci się za sam fakt wystawienie ( przynajmniej fotografia). A jak się szybko nie sprzeda, to płaci się ponownie za przedłużenie ogłoszenia. Poza tym są i inne wady np. brak bezpieczeństwa transakcji ( tylko dedykowane przesyłki i bez możliwości kurierów - to nie każdego satysfakcjonuje) Transakcje poza "O" są na własną odpowiedzialność (no chyba, że odbiór osobisty), nasza kochana Policja nie zajmuje się jak ktoś przekręci kupującego na 100 zł. "O" też umywa ręce, odsyłając na Policję. Także "nie chwalcie dnia przed zachodem słońca" i nie wprowadzajcie w błąd z tą "darmochą"

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Nie korzystam z "O" ale z tego co wiem można tam już korzystać z ich dostawy i chyba środki są blokowane? Tak mi się o uszy obiło. Poza tym jak wspominasz O to raczej portal z odbiorem osobistym 🙂 

  • przedmiot został kupiony z Przesyłką "O",
  • paczka jest pusta lub otrzymany przedmiot nie był przedmiotem Ogłoszenia,
  • naruszenie zostało zgłoszone w ciągu 24h.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Tak można z ich przesyłek, tylko to są przesyłki "do punktu" - brak kurierów, a to nie każdemu pasuje. Tak środki są blokowane i trzeba potwierdzić towar, żeby wypłacili sprzedającemu pieniądze. A trochę trudno jechać po odbiór osobisty np z Krakowa do Gdańska. Dla niektórych to może ta strona jest wygodna, ale ma też swoje minusy. Tam nie ma nic za darmo.

 

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@Ziolko39 nie wszystkie kategorie są płatne i są zupełnie darmo

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:100160870 Rozmowa zaczęła się od aparatu foto, który na O należy do kategorii Elektronika. O się scwaniło, bo kiedyś 10 ofert było za darmo, a teraz wystawienie w kategorii "Elektronka" jest płatne od pierwszej oferty. Za darmo są mało istotne kategorie na których się mało sprzedaje.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ale jeszcze 5699 Ci zostało a mogli by brać wszystko 🤣

 

oznacz moderatorów