anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dwie paczki mogą mieć jedną etykietę?

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Witajta, kupujący kupił ode mnie 2 różne przedmioty w jednej transakcji.

Teraz mam lekki problem, żeby to wszystko zapakować w jedną paczkę, czy jest możliwość, że wydrukuje etykietę 2 razy i do paczkomatu wrzucę dwie paczki z tą samą etykietą? 

Czy to raczej nie przejdzie i muszę wszystko zapakować w jedną paczkę?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@CypisOfficial Jak w jednej transakcji? Chyba zapłacił raz za dwa przedmioty z jedną wysyłką?

Spróbuj tego;

Należy zrobić tak:

  1. Być zalogowanym na stronie manager.paczkomaty.pl
  2. Przejść do zakładki "Import Allegro InPost"
  3. Zmienić typ pokazywanych przesyłek z "niewygenerowane" (domyślne) na "wygenerowane"
  4. Wtedy pokażą się wszystkie wygenerowane przesyłki
  5. Zaznaczyć Kupującego i postępować jak przy generowaniu pierwszego listu, czyli "przygotuj" i "opłać"
  6. Powtarzać aż do uzyskania odpowiedniej ilości listów przewozowych

Jeśli się nie da, wyślij wszystko jedną paczką lub zapłać za kolejną, skoro udostępniasz dostawę kilku przedmiotów z jednym kosztem wysyłki.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

@xyz96 

Zgadza się, zapłacił raz za dwa przedmioty z jedną wysyłką.

Według mdrogeria, nie jest to możliwe, żeby wysłać dwie paczki na tą samą etykiete.

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi w 5 oraz 6 punkcie. No wiadomo, że mogę wygenerować ile mi się podoba etykiet, ale czy to przejdzie?

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

CypisOfficial sposób jaki opisał xyz pozwoli Ci na wygenerowanie kilku etykiet do tego samego klienta będą one mieć różne / unikalne / numery przez co będziesz mógł nadać 2 paczki lub więcej  oczywiście opłacając również 2 lub więcej  .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

CypisOfficial Twój,, pomysł,, noe przejdzie , jedna z przesyłek powróci do Ciebie jako DUBEL .

Drugą etykietę wygenerujesz , ale jeśli się z klientem nie dogadasz poniesiesz jej koszt .

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Najpierw sprawdź ile masz wysyłek do tej transakcji. Przypuszczam, że tylko jedną.

1. Nie można wysyłać kilku paczek z jednym numerem. Nawet jak uda Ci się w jakiś sposób nadać, to musisz się liczyć z możliwością utraty jednej paczki.

2. Kontaktuj się z kupującym i wyjaśnij sprawę - Allegro doskonale wie, że cenniki dostaw nie działają prawidłowo, dlatego też udostępnia sprzedającemu opcję "żądania dopłaty" do transakcji - to na pokrycie innych kosztów przesyłki (trochę to "niewydarzone", powinna to być opcja "prośba o dopłatę do kosztów przesyłki z tytułu błędnego naliczenia ich przez Allegro"). To wyglądałoby ładnie, jasno, logicznie i grzecznie w stosunku do kupującego.  W zamian tego kupujący otrzymuje informację, że sprzedający "żąda dopłaty". Jak to wygląda?!

3. Oczywiście możesz dożyć do wysyłki z własnej kieszeni i zrobić tak jak Ci pisze xyz96.

Odpowiedź xyz96 - "wyślij wszystko jedną paczką lub zapłać za kolejną, skoro udostępniasz dostawę kilku przedmiotów z jednym kosztem wysyłki" - chyba nie znasz realiów cenników dostaw. Liczenie kosztów przesyłki za każdy sprzedany przedmiot- to po prostu "strzał w piętę" dla sprzedawcy. Również jest to nieuczciwość względem kupujących, system nalicza koszty wysyłek za kilka paczek, a wszystko mieści się w jednej - gdy ma taki przypadek, to dokładam kupującemu jakiś towar gratis -dla wyrównania cen, żeby nie był stratny.

Ale są przypadki, że system naliczy 2 przesyłki, ja zapakuję w jedną, lecz zajmie mi to pół godziny, żeby wszystko poukładać i w "gabarycie się zmieścić". Wtedy liczę koszt z aukcji - za 2 przesyłki.

Z kolei - niejednokrotnie wysyłałem towar 2-ma paczkami, gdzie miałem opłaconą jedną - po prostu było mi wstyd wysyłać "żądanie dopłaty" do kupującego i tłumaczyć się błędami Allegro.

Ale to są sporadyczne przypadki.

 

oznacz moderatorów