anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako sprzedający mogę odstąpić od umowy z kupującym

paulinawioletta
#7 Wielbiciel#

Witam, dzisiaj zakonczyla się licytacja mojego kalendarza którego ktoś wylicytował i wygrał ta licytację. 

Chciałabym odstąpić od tej transakcji ale kupujący twierdzi że jeśli nie wyślę wylicytowanego przedmiotu w ciągu 3 dni to pujdzie na stronę sądową

Chciałam nadmienić ze licytacja kończyła się i wzawiala  automatycznie miałam zakończyć tą licytację ale pech chciał że ktoś wylicytował mój przedmiot i teraz mam problem bo nie chce sprzedać tej rzeczy. Proszę o pomoc

Jestem na koncie od 6 lat i nigdy nikomu wcześniej nie zrobiłam takiego problemu a teraz przez swoją nieuwagę narobiłam sobie problemu

Towar wart 11 zł

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie, z tego co ciągle słyszę,  obowiązek wykonania zawartej umowy został  zakwestionowany w tym roku przez Trybunał Konstytucyjny na wniosek Ministra Sprawiedliwości. Więc przymusu żadnego nie ma.

Ale o tym niech specjaliści tutejsi od przepisów się wypowiedzą.

Jeszcze jedno: komentarze negatywne ani pozytywne na Lokalne nie istnieją.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. Ależ podałeś autorytet, wiesz.😁 Tutaj sprzedawca pisze wyrażnie że nie podoba mu się ta sprzedaż i nie że towar nie istnieje.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Wiem jaki autorytet , ale  przepis został ponoć uchylony i co mi tam.

Poszło o jakiegoś drukarza co nie chciał dla LGBT drukować.  Więc przymusu nie ma 🤣😂🤣

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

br. a coś wiesz? bo może to byli Indianie w Ameryce Północnej?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@maxr01  Indianie ???.  Z taką nazwą Trybunału się jeszcze nie  spotkałem, różnie tytułują co niektórzy, ale "indianie"  to coś nowego.

Nikt nie broni korzystać z Google:

WYROK
z dnia 26 czerwca 2019 r.
Sygn. akt K 16/17*
W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

(.....)

o r z e k a:
Art. 138 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2019 r. poz. 821), w części zawierającej słowa „albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany”, jest niezgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Pomyliłem się bo napisałem "w tym roku"  A to już ponad  półtora roku  funkcjonuje. Szybko ten czas ucieka...

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@br. Wiesz, że gdzieś dzwonią...

A wyrok TK dotyczył odmowy świadczenia usług i nie miał nic wspólnego z wywiązywaniem się z zawartych umów sprzedaży rzeczy.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów