anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jeżeli zwrócę wpłatę to prowizja od sprzedaży produktu zniknie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
antekjestemm
#7 Wielbiciel#

Witam, mam problem ponieważ wystawiłem przedmiot na aukcji i zauważyłem, że prowizja od sprzedaży wynosi 50%. Czy jeżeli zwróciłbym kupującemu wpłatę to prowizja od sprzedaży zniknie?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
mikeza
#20 Guru#

@antekjestemm  a w jakiej kategorii jest prowizja 50% ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
antekjestemm
#7 Wielbiciel#

Wystawiłem przedmiot w kategorii Kultura i rozrywka - Gry - Gry online (MMO) - Counter Strike: Global Offensive.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@antekjestemm  jeżeli dojdzie do anulacji transakcji, zwrotu wpłaty itd, to wtedy możesz wystąpić o zwrot prowizji i zostanie ona zwrócona, ale mimo wszystko 50% prowizji, nigdy o tym nie słyszałem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
antekjestemm
#7 Wielbiciel#

Nie wiem o co chodzi a pierwszy raz mam styczność z sprzedawaniem przedmiotów na allegro. Otrzymałem 40zł a na koncie mam do zapłaty 20zł za prowizję od sprzedaży 😕

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@antekjestemm  pytanie czy to jest kwota tylko za prowizję od tej transakcji ? może aukcja była promowana ? i to są łączne koszty prowizji i promocji ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza jeśli z winy sprzedawcy widzi mi się allegro nie przyzna zwrotu, tym bardziej jak kupiec nie potwierdzi, @antekjestemm musisz poprosić kupca żeby odstąpił od kupna przez formularz i dokonaj zwrotu kasy przez Payu wtedy otrzymasz zwrot od sprzedaży 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kostas11  wiadomo, że to jest tylko teoria, ale zakładamy, że jak nie doszło do finalizacji zakupu to zwrócą tą prowizję. mimo wszystko nie chce mi się wierzyć, że tam było 50% prowizji ?? może to była jakaś aukcja promowana itd. to wtedy zwrócą samą prowizję, a koszty reklamy/promocji i tak przepadną. Czy się mylę ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
antekjestemm
#7 Wielbiciel#

Nie promowałem żadnej aukcji 😕

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@antekjestemm to może miałeś jakieś zaległości, sprawdź historie naliczeń opłat Historia

________
Κώστας
oznacz moderatorów
antekjestemm
#7 Wielbiciel#

W historii naliczeń mam tylko z wystawienia przedmiotu -20zł z typu operacji "prowizja od sprzedaży".

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@antekjestemm @mikeza tu macie rozwiązanie 🙂

Jeśli do sprzedaży dojdzie w ofercie z aktywną opcją Wyróżnienia lub Pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie pobierzemy dodatkową prowizję w wysokości:

  • 60% wartości prowizji obowiązującej w kategoriach:

    • Elektronika
    • Dziecko
    • Moda
    • Sport i turystyka
  • 50% wartości prowizji obowiązującej we wszystkich innych kategoriach.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
antekjestemm
#7 Wielbiciel#

Ja nie brałem oferty z opcjami wyróżnienia bądź pakietu czy pogrubienia

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@antekjestemm ale tak wynika z tego co piszesz, wyślij towar i zapomnij następnym razem uważaj przy wystawianiu, za wyróżnienia nie zwrócą więc kombinowanie z zwrotem nie ma sensu, jeśli jesteś niepewny co i jak pisz do allegro wyjaśnią Ci za co ta opłata https://allegro.pl/pomoc/kontakt

________
Κώστας
oznacz moderatorów
antekjestemm
#7 Wielbiciel#

dobrze dziekuję za pomoc.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kostas11  50% wartości prowizji, a nie 50% od wartości przedmiotu, tyle to wiem, bo sam kiedyś sprzedawałem z promocji. Jeśli normalnie prowizji jest 10%, to pobiorą dodatkowe 5%, łącznie będzie 15%, a nie 50%. Nie ma możliwości, żeby prowizja wynosiła 50%. Tam musiały być jakieś dodatkowe opłaty - koszty związane z samą promocją, nie mogła być to sama prowizja w takiej kwocie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza możemy se gdybać, nie wiedząc co i jak, dziwna ta prowizja nie spotkałem się z taką a ponad 10 lat tu jestem, niech pisze do allegro to mu wytłumaczą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza przeprowadziłem kalkulację i takie są ceny 

Podsumowanie kosztów

 

Kwota

Procent wartości sprzedaży

Wystawienie przedmiotu

Opłata naliczana jest co 10 dni, za każdy rozpoczęty cykl.
0,00 
0,00 zł / 10 dni
0,00%

Podświetlenie

Opłata naliczana jest co 10 dni, za każdy rozpoczęty cykl.
9,00 
9,00 zł / 10 dni
22,50%

Opłata za pogrubienie

Opłata naliczana jest co 10 dni, za każdy rozpoczęty cykl.
9,00 
9,00 zł / 10 dni
22,50%

Prowizja od sprzedaży

3,20  8,00%

Suma

21,20 zł
53,00%

Prognozowana wartość sprzedaży

1 przedmiot 40,00 
40,00 zł / przedmiot
________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kostas11  z opłatami za promocję jak najbardziej, bo przy niskiej wartości produktu, to te koszty mogłyby przekroczyć wartośc sprzedanego towaru. Pewno nie zauważył i wystawił w takiej opcji z promowaniem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza 😞 

Opłaty za wystawienie przedmiotu i za opcje dodatkowe (na przykład Wyróżnienie oferty) są bezzwrotne (nie zwracamy ich w żadnym przypadku, nawet gdy transakcja nie zostanie sfinalizowana).

________
Κώστας
oznacz moderatorów