anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zablokować kupującego,który zamawia towar i co chwilę robi odmowę przyjęcia od kuriera?

Hitlash
#7 Wielbiciel#

Klient zamawia towar i w dniu doręczenia przez kuriera robi zwrot. odmawia przyjęcia przesyłki. Przesyłka pobraniowa, więc nie muszę oddawać kasy, ale też allegro nie zwraca mi prowizji, bo kupujący nie ustawia zwrotu na allegro. Co mogę zrobić z takim klientem,sytuacja się powtarza. Mogę go jakoś zablokować? czy jeśli nie wyślę zamówionego towaru będą jakieś konsekwencje z tego tytułu? Chodzi mi o jakies punkty karne ze strony allegro itp.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

A wyłączyć pobrania, nie da się. Jak się powtarza to go zgłoś do Allegro.

oznacz moderatorów

Hitlash
#7 Wielbiciel#
jest to myśl,ale mam wielu stałych klientów, którzy płacą tylko pobraniowo. Dzieki za mysl
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Hitlash Na Allegro zwykłym masz listę "moi nieaktywni kupujący" > na lokalnie musisz zgłosić takiego klienta  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hitlash sprzedajesz jako firma, rozumiem że za każdym razem oddaje Ci koszt powrotu paczki ? oraz koszty dodatkowe ( pobranie ) zgodnie z ustawą konsumencką ???

Jeśli nie to wyślij mu poleconym podsumowanie ile ma Ci zwrócić i postrasz sądem, może da se spokój 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Zbychu18
#9 Pomysłodawca#

Średnio to wygląda. Ja od 20 lat raz włączam, raz wyłączam pobrania - reasumując - więcej wysyłek, ale ogólnie się to nie opłaca ( część wysyłek wraca ( nieodebrane) - co przy marnej marży w mojej branży jest nieopłacalne). Więcej roboty jak zysku.

oznacz moderatorów