anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy moge dopisac warunek dotyczacy płatnosci do Kup teraz

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Cześć i czołem. 

Mam takie pytanko. Czy moge dopisac w Kup teraz "' na wpłate czekam maks. 12h. W przypadku braku wpłaty w tym czasie uznaje transakcje za niebyłą"?

Robiłam tak kiedys dawno temu jak cos okazyjnie sprzedawalam bo mam serdecznie dosc plastusiow co to sobie klikna a pozniej maja to gdzies. O ile mnie pamiec nie myli nie łamie to w zaden sposob regulaminu gdyz niejako jest czescia oferty.

 

Dajcie znac dobrzy ludzie.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

pinsplash
#21 Demiurg#

@Boberek7608 Nie, allegro daje 7 dni. Lokalnie - 5 dni.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Boberek7608 nie możesz bo allegro zezwala na 7 dni 😞 jedynie przy produktach inwestycyjnych masz 24h na zapłatę 🙂

Z 12 h to żeś pojechał, przelew idzie więcej jak a jak przelew payu to nawet dwa dnie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Zaplata Payu 2 dni? Bo ja  myslalem, ze jak klient klika to ja to mam juz. Wkoncu to sa platnosci blyskawiczne. Sie pozniej dziwic, ze w tym kraju jest jak jest jak sie dostaje takie odpowiedzi.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Boberek7608 Są błyskawiczne wirtualnie jak kupujący zapłaci, ale jak idzie przez Allegro to oni inkasują a potem Tobie przesyłają. Mejlowo od razu info, że zostało zapłacone, poczekać jednak na kasę trzeba.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

No chyba nie myslisz, ze  otym nie wiem.. chodzi o sam fakt sfinalizowanaia transakcji  a nie wiszenie w niebycie bo jakies plastusie jak Demirurg sobie jaja robia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że wiesz, ale kupujący są jacy są.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Łamało to dawniej i łamie dziś regulamin. Na bazarku ze stoliczkiem się ustaw, wtedy chętny od razu zapłaci 🙂 Tam nie ma plastusiów.

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Hahahaha. Czyli klikaz Kup terasz i myslisz czy kupic czy nie? i dla ciebie to jest normlane? JA **piiip**ziele, co za.....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Boberek7608 Na AL bardzo często sprzedający się skarżą że czekają i muszą pisać o zwrot prowizji, nawet wiele razy bo np. konkurencja kupi i nie płaci. Ty masz towar zamrożony.

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Wiec własnie. I takie dziwne zapisy.. Kup teraz.. dla mnie to kup teraz a nie za 5 dni. A oferta zasadniczo to jest umowa pomiedzy mna a klientem. Wiec zasadniczo jesli napisze, ze warunki sa takie i takie to kupujacy klikajac sie na nie godzi. I zdrowy rozum mowi, ze jest wszystko ok.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Boberek7608 Możesz wystawiać na zwykłam, tam są bardziej odpowiedzialni kupujący.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Boberek7608 A gdzie ja piszę, że to normalne? Kupujący ma na zapłatę 5-7 dni, tak stanowi regulamin, który akceptujesz korzystając z Allegro. Nie pasuje, nie wystawiasz.

Do zakupu, zawarcia umowy dochodzi w momencie kliknięcia Kupuję i płacę. Potem jest czas na zapłatę, nie zapłaci, nie dotrzymał warunków umowy.

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Logicznie rzecz biorac warunki umowy to ustalam ja. Gdy ich nie ma sa umowne warunki ustawione przez Allegro. Widze, ze moglam odrazu zadac oficjalne pytanie do Allegro bo tutaj to sie czlowiek niczego nie dowie.. Ino pogadac mozna.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Boberek7608 Możesz sobie pisać co chcesz,kupujący ma czas na zapłatę zgodnie regulaminem Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Znowu wprowadzasz w błąd. Nie może sobie pisać co chce, taki zapis narusza regulamin.

oznacz moderatorów

LOMMBARD8
#8 Zapaleniec#

Dobrze nawiązać kontakt z kupującym .Wiele jest pomyłek ( hahah, dziecko kliknęło ...i dziecko wybrało sposób zapłaty o ironio....) i od razu działać .Nie czekać 7 dni , szkoda czasu .Zdecydowany kupujący płaci lub pobranie wybiera od razu .Proste .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Boberek7608taki zapis narusza zasady Regulaminu. Kupujący ma 7 dni (od daty zakupu) na dokonanie wpłaty na Allegro.pl oraz 5 dni na zapłacenie za przedmiot na Allegro Lokalnie.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

A wiesz, ze zadałem oficjalne pytanie do supa i patrz co dostałam 🙂

 

Dzień dobry,

dziękuje za wiadomość.

Zgodnie z regulaminem Allegro Kupujący ma dwa dni na opłacenie zamówienia od momentu kliknięcia przycisku "Kup Teraz".

W przypadku gdy istnieje oferta z taką informacją - proszę o zgłoszenie jej numeru ID w następnym mailu.

Z góry dziękuję za pomoc!​​​​​​​

 

Nie mam pytań.

 

 

oznacz moderatorów