anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czytaliście już mejla? Od 31 lipca kolejne podwyżki;]

Knowhere
#21 Demiurg#

Ja właśnie zabrałem się za lekturę, przyszło przed chwilą.
Fajne te podwyżki, takie nie za wysokie (np. przy sprzedaży płyty głównej do komputera za 200 zł w kategorii "elektronika", prowizja skoczy z obecnie 8 zł do tylko 15 zł)😏

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-31-lipca-3GZWXDMAnSe

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@ArtView_obrazy już jest za wyróżnione aukcje 50% od prowizji

 

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ArtView_obrazy Prowizja od prowizji już jest . Prowizję od kosztów dostawy chcąć mieć smarta musisz umieścić w cenie produktu .............😘

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Czas podnieść ceny o 300%...

Zamiast tego niech wprowadzą potrójną prowizję dla sprzedających zalewających serwis duplikatami.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM Allegro się ucieszy, bo jeszcze więcej zarobi na prowizji. O ile wtedy cokolwiek uda się sprzedać🙁

oznacz moderatorów

donmlody
#8 Zapaleniec#

Ciekawe kiedy zaskoczy że lepsze 5% od 100 transakcji niż 20 od 2 😃 ale biorąc pod uwagę konkurencję, koszty itd Już wkrótce sprzedawcy uj zarobią na tym allegro. Jak ktoś słusznie zauważył przydała by się konkurencja z jajem (**piiip**.pl =))

oznacz moderatorów

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

Teraz policzyłem że po podwyżkach prowizji  utrzymjując obecną cenę allegro zarobi 58 zł na mojej transakcji a ja ponad 6 . Do tego Vat i podatek. Rewelacja

oznacz moderatorów

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

No to jest hit  " W podkategorii Wentylatory i cyrkulatory zwiększymy prowizję z 5% na 12%. " to jest podwyżka o ponad 100 % .

Teraz tylko zapłacić allegro prowizję , prowizję od sprzedaży wyróżnionej, opłaty za monety + opłata za allegro ads bo inaczej cięzko coś sprzedać i można zamykać firmę. Allegro już więc zarabia na mnie niż ja na siebie.  Sprzedaje wentylator za 300 zł 36 zł samej prowizji + opłata za monety + prowizja od sprzedaży ofert wyróżnionej . Zapomniałem jeszcze dodać iż za przesyłkę tez prowizja. A gdzie Vat , gdzie podatek. Ceny musza pójść do górę bo nikt na tym nie zarobi, Serwis allegro tylko się z tego ucieszy, gdyż wtedy będzie miał jeszcze większe wpływy. Przykro mi, jestem zszokowany !!

Kiedy ktoś z allegro się zorientuje że to zmiany w złym kierunku i źle się skończą. Myślę, że wielu tak jak ja działa już na granicy opłacalności. 😞

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

pisałem już kilka razy, że ktoś musi zapłacić za nowych użytkowników, dla których allegro wymyśliło niekończącą się promocję 0% prowizji. Starzy wyjadacze bulą, a nowi przy darmowej prowizji rozpychają się na rynku, stanowiąc niestety konkurencję nie do pobicia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mikeza  No niestety

starzy pracują na nowych

starzy kończą biznes, bo nowi zapychają rynek

nowi rozkręcają się dzięki starym

allegro wprowadza kolejne zmiany

nowi się starzeją

nowa starzyzna pracuje na kolejnych nowych

i tak w kółeczko 😄

To raczej przypomina firmę, która szybko zmienia "zużytych" pracowników 🤣

Nowy porobi, ponarzeka, na jego miejsce wchodzi kolejny nowy, bo wydaje się być kolorowo.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@DarkStoorM  dokładnie, starzy allegrowicze znają wszystkie czarne strony serwisu i narzekają na wiele rzeczy. Nowi są zieloni i myślą, że manna leje im się z nieba. Na dzień dobry prowizja 0%, darmowe promowanie. Jak się rozkręcą i wejdą opłaty, to pójdą też z torbami. Wtedy zrobi się kolejną promocję i połapie nowych naiwniaków, którzy zastapią tych co zwątplili w "misję" allegro 🙂

Genialne w swojej prostocie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM tak właśnie funkcjonuje korporacja, kusi młodych, wykorzystuje i porzuca.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ską ja to znam +

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@pc-connect_pl w tej kategorii to chyba celowo ,sezon na taki sprzęt w pełni ,popyt jest to i zarobić chcą 

oznacz moderatorów

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

@mwmonety  no ale są chyba jakieś granice, podwyżki prowizji o 7% to chyba jeszcze nie było

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@pc-connect_pl taki sezon innym też bije nad morzem kibelek zdrożał z 2 zł na 10  gdzieś trzeba iść jest okazja ceny w górę .taki mamy klimat

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mwmonety Za takie zbójeckie stawki właścicielowi tegoż przybytku zdefekowałbym wszędzie, tylko nie tam, gdzie powinienem😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere fuj, ale nie zapomnij dołożyć prowizji😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Prowizję też przelałbym😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Wiesz, może przyuważyli, że sprzedawcy chcą się szybko pozbyć wentylatorów, to zwiększają prowizję, żeby skorzystać na wyprzedażach ;D

Nie wiem czego oni oczekują, myślą, że ceny towaru pozostaną bez zmian po prawie trzykrotnej podwyżce? Oni się pewnie szykują na 10-12% prowizji MINIMUM na całym allegro.

Z wentylatorków, na których mam 15,98zł marży, allegro zabiera 4,24zł (26,53% dla nich) [4,78 poza smart licząc kuriera]

Po podwyżce zabierają 10,18zł (63,70% dla nich) [11,46zł z kurierem poza smart, czyli 71,71%]. Nie chcę już nawet liczyć -3,99zł z kurierem smart... oczywiście wykluczam wszelkie sposoby promocji, bo z tym to już czyste straty będą.

Do tej pory fajnie się handlowało takim sprzętem... jeżeli wprowadzą to we wszystkich kategoriach, to już kompletnie będzie śmiech na sali, tani towar będzie rotował w marżach minimum 30%, żeby zysk był około 50:50.

Oczywiście nie dotyczy to ogromnych sklepów, co tylko wypychają towar, żeby robić obrót 🤷

Ale cóż, ktoś musi sponsorować kupującym darmowe smarty i inne p-ierdy, do których to my sprzedający jesteśmy zmuszeni 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pc-connect_pl Podwyżka z 5% na 12%, o nie jest podwyżka o 7% tylko o 7 p.p. (punktów procentowych), bo faktycznie jest to podwyżka o bagatela 140% (przykładowo od stówki zamiast 5 zł, to płacisz 12 zł).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów