anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego aukcje z kosmicznymi cenami mają znacznik SUPER CENA?

MAMY ROZWIĄZANIE!
klockiwawa
#8 Zapaleniec#

klockiwawa_0-1625744959960.png

Defnitywnie coś tu jest nie halo.

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50
LEW433
#21 Demiurg#

@klockiwawa A to nie jest Super Cena, kosmiczna, obrazka nie widzimy, musi zatwierdzić moderator. Dobrze że wybierasz i nie dajesz się naciągnąć.😁

oznacz moderatorów
klockiwawa
#8 Zapaleniec#

Ja się nie daje, bo mam pojęcie o cenach klocków, ale to że allegro pozwala na takie manipulacje to smutne.

Nie wiedziałem że obrazek musi zostać zatwierdzony.

https://allegro.pl/listing?string=lego%2076001


oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@klockiwawa 

ale to że allegro pozwala na takie manipulacje to smutne.„

Przecież to system stworzony przez Allegro dodaje ten zielony znaczek. Na podstawie katalogu produktów stworzonego przez Allegro. Sprzedawcy nie mają tu nic do gadania. Wygląda na to, że to Allegro manipuluje.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@klockiwawa A tak na poważnie, to teraz w okresie urlopowym znajdziesz na Allegro sporo takich dziwnych cen. Sprzedawcy w ten sposób obchodzą ustawienia urlopu. Wystarczy zaporowa cena i sprzedaży nie będzie, a oferty nie stracą wypracowanej pozycji wyszukiwania. Można leżeć na plaży. 😁

Podobno system dwa razy dziennie sprawdza super ceny, bardzo możliwe, że sprzedający zmienił cenę już po weryfikacji, a przy następnej straci ten znaczek.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Pewnie wysprzedał wszystkie i zęby nie zamykać aukcji podniósł cenę do wartości zaporowej dla kupującego.

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bo duża cena to więcej z prowizji i takich praktyk to allegro nie zniesie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@klockiwawa To stara i znana metoda wprowadzania kupujących w błąd. Sprzedawcy mogą sobie wykupić znaczek Super cena, Allegro im go sprzedaje, a nieświadomi kupujący robią zakupy myśląc, że trafili na okazję. Gdyby poszukali takich samych przedmiotów bez znaczka Super cena, kupiliby taniej.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@xyz96 Gdzie można kupić taki znaczek. Podaj link.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

"Sprzedawcy mogą sobie wykupić znaczek Super cena, Allegro im go sprzedaje"

🤣🤣🤣🤣🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@mr_oma Możesz napisać, bo tu są dwa odmienne zdania czy Allegro sprzedaje znaczek"Super cena"?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96, oznaczenie Super Cena zostaje przyznane ofertom, które spełniają poniższe warunki:

  • najniższa cena na Allegro - ten warunek będziemy sprawdzać kilka razy w ciągu doby,
  • wystawione przez konto firma z jakością sprzedaży na poziomie co najmniej Neutralnym ,
  • format sprzedaży wyłącznie Kup teraz,
  • więcej niż 1 sztuka dostępnego towaru,
  • przedmiot nowy (z wyjątkiem kategorii, w których parametr “stan” jest niedostępny),
  • dostawa Smart! lub darmowa dostawa określona przez sprzedawcę,
  • oferta połączona z Katalogiem produktów Allegro ,
  • gdzie produkt jest dostępny w ofertach od co najmniej 2 różnych sprzedających (wyjątkiem są oferty wystawione przez sprzedawców uczestniczących w programach partnerskich Brand Partner, Top Brand Partner i Partner Strategiczny),
  • gdy cena towaru w dwóch ofertach jest taka sama, oznaczenie otrzyma oferta z większą ilością sprzedanych sztuk w ciągu ostatnich 30 dni. W przypadku gdy ilość sprzedanych sztuk jest taka sama, oznaczenie otrzymają obie oferty.

@xyz96, mogę Cię prosić o rozwinięcie swojej myśli o "wykupywaniu znaczka Super Cena"? Skąd masz takie informacje? Bo według mojej wiedzy za przyznanie oznaczenia nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Wyżej wymienione warunki są przez nas sprawdzane automatycznie dla wszystkich ofert dostępnych na Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma 

Już rozwijam myśl.

Sprzedający musi spełnić szereg warunków, w tym gwarantować sprzedaż na odpowiednim poziomie, produkt musi mieć wysoką popularność, czyli sprzedawca musi generować serwisowi odpowiednie dochody z prowizji. Dodatkowo sprzedawca musi mieć ofertę z opcją Smart lub koszt wysyłki określony jako 0 zł, a jak wiadomo w takich przypadkach koszt wysyłki jest zazwyczaj ukryty w cenie przedmiotu. Nie ma nic za darmo. Wtedy Allegro dokleja mu znaczek Super cena, który jak widać na powyższym przykładzie może wprowadzać kupującego w błąd. Znaczek Super cena nie jest doklejany sprzedawcom okazjonalnym, z mizernymi obrotami, którzy nie generują Allegro odpowiedniego zysku.

Mam nadzieję, że będziesz tak samo dociekliwa w innych przypadkach, w których ktoś nie rozwinie dostatecznie swojej myśli i nie poda szczegółów, a zwłaszcza wtedy, gdy ktoś inny notorycznie wprowadza w błąd.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 nie zgodze zie z Tobą w kilku kwestiach

1) nie uwazam sie za jakiegoś wielkiego sprzedawce i nie generuje nie wiadomo jakich zysków d la allegro a mam kilka produktów z oznaczeniem "super cena"

2) Oznaczenie super cena jest przyznawane przy spełnieniu określonych warunków lecz nie zapłacilem za nie ani złotówki - nikt mnie też o to nie prosił i nikt mi nie wystawil faktury. Wiec informacja cytuje: "To stara i znana metoda wprowadzania kupujących w błąd. Sprzedawcy mogą sobie wykupić znaczek Super cena, Allegro im go sprzedaje, "- jest moim zdaniem ZDECYDOWANYM NADUŻYCIEM i działaniem na szkodę. 

3) Myślac takimi kategoriami onaczenie Super Sprzedawcy ( u których ponoć zawsze kupujesz) jest także zwykłym znaczkiem który można sobie"kupić" - oczywiscie wiemy że ani jedno ani drugie stwierdzenie prawdą nie jest

Zgadzam sie natomiast z Toba w jednej kwestii: mianowicie że znaczek "super cena" może wprowadzać w błąd. Na początku to było oznaczenie "najniższa cena" na co już zwracałem uwage w dyskusji o produktyzacji gdyż oznaczenie najniższa cena moim zdaniem naruszało przepisy. Wprowadzanie w błąd z tym oznaczeniem jest następstwem wielu błedów w produktyzacji i mam nadzieje że z czasem allegro o ile uporządkuje produktyzacje to jakoś sobie z tym poradzi.

Natomiast moim zdaniem co do Twego wpisu to @mr_oma wykazała wiele cierpliwości i pobłażania a Twoje zarzuty odnośnie czepiania sie są zupełnie bezpodstawne. Allegro nie sprzedaje oznaczenia "super cena" a posty wprowadzające kupujących w błąd  moim zdaniem powinny zostac moderowane lub usunięte gdyz działają na szkode.

 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@xyz96 Zwinę odrobinę twoją myśl. Nawet gdyby znaczek super cena był płatny, to tylko wyjątkowy naiwniak zapłaciłby za to wyróżnienie. Ta nic nieznacząca zielona broszka ma tylko udawać wielkie wsparcie dla sprzedawców. Nie ma wpływu na wielkość sprzedaży, nie ma też wpływu na pozycjonowanie produktu na liście wyszukiwań. Jakość sprzedaży jest ostatnim elementem który ma wpływ na pozycje w wyszukiwarce, dzisiaj priorytetem są Allegro Ceny. 😏

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Agent051 Rozwinąłeś myśl, "Sprzedawcy mogą sobie wykupić znaczek Super cena, Allegro im go sprzedaje" i jak należałby to nazwać? wprowadzaniem błąd a może jednak inaczej......😁

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@LEW433 Widocznie moderacja uznała, że w ten sposób można kupujących wprowadzać w błąd. Ostatecznie pogląd, że to cwani sprzedawcy kupują sobie taki znaczek jest zgodny z polityką Allegro.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW334 ty się lepiej zastanów, jak nazwać większość twoich wypowiedzi na tym forum. A może jednak bełkotu? Już chyba sam to zrozumiałeś, bo ostatnio prawie w ogóle tu nie piszesz własnymi słowami, a jedynie kopiujesz i wklejasz cudze posty, a także fragmenty artykułów z Pomocy Allegro.

oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

Jako Sprzedawca mam problem. Chcę wyłączyć "Super Cena". Mam produkt ekstremalnie drogi, dwa razy droższy niż typowa cena. Nawet w opisie ostrzegam, że jest aktualnie drogo i że będzie taniej. Ten durny znaczek Super Cena wprowadza moich Klientów w błąd. Jak się go pozbyć i dlaczego Allegro sieje taką dezinformację nie pytając Sprzedawcy o zdanie? xyz96 ma rację, że te znaczki są od czapy i wprowadzają w błąd!

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Pengano, oznaczenie ofert znaczkiem "Super Cena" odbywa się na podstawie kryteriów, które wskazałam kilka wątków wyżejTwoja oferta posiada takie oznaczenie, ponieważ spełnia je wszystkie, w porównaniu do ofert konkurencji.

Istnieje możliwość wykluczenia tej oferty z kwalifikacji do oznaczenia "Super Cena" - wystarczy, że wskażesz mi jej numer. Natomiast jeśli zmienisz zdanie, oznaczenie nie pojawi się w tej ofercie automatycznie - będzie to wymagało wcześniejszego kontaktu z nami.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów