anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moje oferty regularnie znikają?

Dorotheum123
#7 Wielbiciel#

Chcialbym się dowiedzieć, dlaczego ogromna ilość moich aukcji regularnie samoistnie znika?

Od razu uprzedzę pytanie, nie, nie ma ich ma allegro lokalnie. Nie dostałem też powiadomienia o zakończonej sprzedaży, ani też sam ich nie zakończyłem.  Po prostu regularnie znika mi kilkadziesiąt aukcji. Wg mnie jest to normalny **piiip**yzm i złodziejstwo. Przecież ja płacę serwisowi za wystawienie nowych ofert. Jak teraz mam odzyskać swoje pieniądze? Szukałem informacji na ten temat, i często użytkownicy otrzymują odpowiedź, że minęło 60 dni od zakończenia aukcji, i że takie aukcje są automatycznie archiwizowane. Moje pytanie, natomiast, jest inne. Jak to możliwe, ze mogło minąć 60 dni, skor regularnie wystawiam ponownie zakończone aukcje?! Loguję się do serwisu allegro codziennie! Miałem ponad 1300 ofert, a teraz jest ich niespełna 750. Oczywiście cześć z nich się sprzedała. Te które sam zakończyłem, to jest tylko ich promil, natomiast regularnie znikają mi inne oferty z mojego asortymentu. Ponadto wszystkie, lub ogromną większość zakończonych czasowo aukcji, regularnie zaznaczam, I wystawiam ponownie. Powtarzam - wszystkie... coś tu jest nie tak z tym Waszym serwisem. I jak widzę, nie tylko ja mam ten kłopot. Inni użytkownicy również mają podobny problem. Najzwyczajniej w świecie serwis allegro nas okrada, i póki co, jak dla mnie nie ma innej odpowiedzi...

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Dorotheum123 dostajesz wiadomości od allegro o zakończeniu aukcji? Znikają oferty zakończone czy trwające? regulaminowo też jest wszystko w porządku z opisem oferty? Korzystasz z jakiegoś narzędzia zewnętrznego do obsługi allegro?

oznacz moderatorów

Dorotheum123
#7 Wielbiciel#

Żadnych wiadomości od Allegro nie otrzymuję, Znikają oferty zakończone. Opisy ofert są w porządku, żadnych nieprawidłowości. Znikają całe serie przedmiotów z różnych kategorii. Gdyby było coś nieregulaminowego, to zapewne dostałbym taką informację od Allegro, a tu nic... Nie używam żadnych zewnętrznych narzędzi. Dziwię się tylko, że Allegro nie wysyła np. ostrzeżeń o tym, że wybrane aukcje zostaną niebawem usunięte, lub przeniesione do archiwum. Przecież ustawienie takiej akcji, nawet dla podrzędnego informatyka nie byłoby żadnym kłopotem. Nie mam, tak jak już wcześniej pisałem, żadnego innego wytłumaczenia, jak zwyczajne naciąganie użytkowników.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Dorotheum123
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Wnioskuję, że jednak nie dowiem się dlaczego aukcje znikają?

Z kim na ten temat mógłbym porozmawiać? Czy jest ktoś kompetentny, kto udzieli mi jasnej odpowiedzi? Przecież dla osób obsługujących serwis nie powinno być problemu, żeby zweryfikować moje słowa, sprawdzając, kiedy aukcje po raz ostatni były wznawiane, i że z pewnością nie minęły 3 miesiące, ba, nawet 3 tygodnie...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Dorotheum123 Sprawdzimy to, ale podaj mi proszę przykładowe numery ofert, które według Ciebie zniknęły. Bez szczegółów niestety ciężko będzie nam to zweryfikować, bo musimy wiedzieć których ofert mamy szukać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Dorotheum123
#7 Wielbiciel#

Jeśli powiesz mi, gdzie mam tych numerów odszukać, to oczywiście to zrobię 😉

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Dorotheum123 Możesz je wyciągnąć np. z maili. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Dorotheum123
#7 Wielbiciel#

Witam.

Pobrałem sobie zestawienie, ale dzisiaj trudno jest dowieść, że niektóre z aukcji były wystawiane np. 22 maja, a zniknęły zaraz po zakończeniu.

tak jak odpowiedziałem użytkownikowi poniżej: zacząłem sobie dokumentować i śledzić mój asortyment, i regularnie robię screeny, sortując go według dat zakończenia rosnąco. Jak coś zniknie, to będę od razu interweniował i pisał do allegro reklamację...

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

A może nie wznawiasz ofert? Tj. przy hurtowym wznawianiu ofert niektóre mogą Ci się nie wznowić - bo zmiany w produkcie/katalogu, bo kategoria, bo parametr, bo coś tam...

 

oznacz moderatorów

Dorotheum123
#7 Wielbiciel#

Nawet gdyby któreś z aukcji się nie wznowiły, to stało by się tak przy kolejnym zbiorczym wznowieniu. Zaznaczam z reguły wszystkie zakończone, i klikam wystaw ponownie... Nie no, już się w sumie pogodziłem z tym, że trochę forsy poszło się wietrzyć. Teraz zacząłem sobie dokumentować i śledzić mój asortyment, i regularnie robię screeny, sortując ów asortyment wg dat zakończenia rosnąco. Jak coś zniknie, to będę od razu interweniował i pisał do allegro reklamację i zażądam zwrotu poniesionych kosztów. Tyle...

oznacz moderatorów

Anty-Epicki
#8 Zapaleniec#

Witam. Ostanio, tzn. od kilku tygodni zauważam ten sam problem. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Dla przykładu: dzisiaj rano miałem dodane 1045 ofert, w ciągu dnia zmówiono 10 z nich. A liczba ofert na koniec równa jest 1022. Szukałem w zakończonych ofertach, ale jest ich zbyt wiele, żeby przejrzeć wszystkie. W ostatnio zakończonych znajdują się tylko te zamówione. Nie mam pojęcia, co się dzieje i dlaczego, ponieważ nie dostaję z serwisu allegro żadnych informacji na temat ewentualnych "likwidowanych" ofert. Muszę przyznać, że coraz bardziej mnie to niepokoi. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Anty-Epicki czy sprawdzałeś w sekcji spam oraz innych tego typu folderach w swojej skrzynce mailowej. Powinieneś otrzymać powiadomienie mailowe w sprawie zakończonych ofert. Jeśli nic nie znajdziesz, daj znać. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Anty-Epicki
#8 Zapaleniec#

Witam, faktycznie skrzynka automatycznie umieszczała wieści nt. ofert w spamie. Dzięki za podpowiedź.  Pozdrawiam, Damian.

oznacz moderatorów