anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowe opłaty naliczane przez Allegro.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Emi_Bibi
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego Allegro nalicza dodatkowe opłaty za przesyłkę (DPD), za którą już wcześniej zapłaciłem?

Dodatkowa opłata to 19,99 zł, za niby niestandardowy wymiar paczki. W szczegółach wysyłki - nazwa usługi

dodatkowej - niestandardowa paczka/paleta.

Dotyczy to wysyłki materaca o wymiarach 140x70x10.

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestandardowy wymiar to nie tylko wymiary zewnętrzne ale też kształt paczki oraz forma zapakowania . DPD czepia się różnych niuansów  ,często bezpodstawnie i to trzeba pilnować ,zgłaszać i reklamować (lub zmienić dostawcę).

oznacz moderatorów
Emi_Bibi
#9 Pomysłodawca#

Nie mam możliwości zmienić dostawcy bo oferuję i przekazuję przesyłki prze Allegro Kurier DPD.

Czy to znaczy, że każda taka przesyłka (materace są przecież fabrycznie pakowane w folię)

podlega dodatkowym opłatom?

Czyli to DPD nalicza opłaty i przekazuje do zapłaty do mnie przez Allegro?

Gdzie mogę reklamować ewentualnie, jeżeli przekazuję przesyłki z Allegro Kurier DPD? (komu to

zgłosić?)

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Emi_Bibi Różni dostawcy ustalają różne warunki dostawy i DPD też takie ma w swoim regulaminie który powinieneś znać wchodząc z nimi w komitywę. Nie wiem czy każdą paczkę ci tak ocenią ale firmy kurierskie patrzą na kształt paczki oraz jej opakowanie (np. dopłata za owinięcie streczem) . Sprawdź sobie dokładnie co wymaga DPD i wysyłaj jak ci każą a jak będziesz widzieć że mimo to są doliczenia to składaj u nich reklamację (dobrze mieć jakieś fotki paczek przed nadaniem) .

oznacz moderatorów