anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodawanie produktów do bazy

MAMY ROZWIĄZANIE!
www_maxitec_pl
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jak mogę dodać produkty które mamy w swojej ofercie?

Produkty które mamy w ofercie są produkowane tylko dla nas wiec nie ma ich w bazie, a do 18.01.2021 musimy mieć je powiązane z produktami w bazie allegro.

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
vgli
#9 Pomysłodawca#

gs1.pl musisz podpisać umowę, wystąpić o pulę kodów EAN i tworzyć wlasne produkty. Oczywiście wszystko kosztuje, takie to korporacyjne bzdury wymyśla allegro ...

oznacz moderatorów
Elmiker
#7 Wielbiciel#

Doczekam chwili, gdy powstanie poważna konkurencja dla Allegro i wówczas albo uciekniemy  jako sprzedawcy stąd lub Allegro pójdzie po rozum do głowy i ułatwi życie zamiast wymyślać bzdury jak ean???

oznacz moderatorów
vgli
#9 Pomysłodawca#

oby jak najszybciej się przejechali, bo jak na razie wszystkie to "ułatwienia" to ladnie wyglądają na tych ich korpo tabelkach i planach finansowych. A generalnie zmuszanie użytkowników do wklepywania eanów do każdej **piiip**oły, gdzie dostęp do kodów świadczy jedna komercyjna firma, to tak lekko pachnie nieuczciwymi praktykami monopolistycznymi. Jak wam jest potrzebna produktyzacja, to powinniście ją udostępnić nam bezpłatnie lub z wysokimi rabatami, a nie wypisywać bzdury o "specjalnych ścieżkach", bo jak na razie wywalilem 1000 pln netto tylko po to aby wam było łatwiej i ładniej a nie odwrotnie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www_maxitec_pl Jako właściciel nazwy handlowej (marki) kody EAN do tych produktów możesz pozyskać bezpośrednio na stronie organizacji GS1. We współpracy z nimi udostępniliśmy specjalną ścieżkę, dzięki której szybciej wykupisz odpowiedni pakiet kodów EAN. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie organizacji GS1 Polska.
Zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
iwonex23
#9 Pomysłodawca#

@nat_not
@msniezek
@_HolaOla_
@mr_oma
@la_nika

 

A dlaczego niby MUSI to dziadostwo wykupywać?

Na jakiej podstawie wymuszacie wspomaganie zewnętrznej firmy? Macie gdzieś w regulaminie wspomaganie zewnętrznych podmiotów?

Przecież on nie robi interesów z tą zewnętrzną firmą tylko za waszym pośrednictwem?

Jak Wam tak na tym zależy, to sami zasponsorujcie to i załatwcie za tego Pana. On tego nie potrzebuje, tylko WY. Powinniście temu Panu ten tysiąc ODDAĆ. To by było PRZYZWOITE i UCZCIWE.

Kolejno:
Jak już wymuszacie ten szmelc "produktyzację" - to dlaczego doklejacie do "sproduktyzowanych" ofert oferty konkurencji (często podróbek i bubli - byleby było najtaniej)?

I dlaczego to wasz głupawy system DECYDUJE do którego produktu oferta zostanie podpięta? Skoro tworzy się produkt od 0, to chyba po to by mieć PEWNOŚĆ że jakiś złośliwiec go nie edytował i nie nawprowadzał tam bzdur? Co, jeszcze tego mają sprzedawcy pilnować? Kupujący ma napisane i potem z reklamacją poleci do sprzedającego, a allegro mimo że samo tego bigosu narobi jeszcze przyzna kupującemu rację i nałoży na sprzedającego sankcje.

Jaki sens przy takim podejściu ma jakiekolwiek wyróżnianie czy promocja? Pomijam już całkowity BEZSENS tych PRODUKTÓW w NIEKTÓRYCH KATEGORIACH.

Oj widzę, że urzędnicy z UOKiKu będą mieli bardzo fajną i łatwą sprawę z wami do załatwienia. Na miejscu tego Pana bym im wysłała papiery + prośbę o zbadanie sprawy. Jest zgłoszenie - muszą jakoś zareagować. Czy to coś da? Nie wiem. Ale allegro zasłużyło sobie na to bo najwyrazniej mają za dużo czasu wolnego i im najwzyczajniej w świecie zaczęła sodówa uderzać.

Pycha kroczy przed upadkiem.

oznacz moderatorów
vgli
#9 Pomysłodawca#

DOKŁADNIE!!!

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@iwonex23, kod EAN jest jednym z parametrów identyfikujących produkt. Parametry te zostały stworzone jako odpowiedź na realną potrzebę klienta, który nie zawsze był w stanie znaleźć na Allegro.pl dokładnie to, czego szukał.

Sama produktyzacja pozwala na grupowanie oferty z tym samym produktem, co znacznie ułatwia Kupującemu znalezienie czegoś idealnego dla siebie. Im więcej osób kupujących na Allegro będzie zadowolonych zarówno z procesu zakupowego, jak i produktu, tym większe prawdopodobieństwo, że jeszcze kiedyś tu wrócą - być może właśnie do sklepu, w którym kupowali ostatnio? Zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu. Wyjaśniliśmy tu najważniejsze kwestie związane z produktyzacją.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@mr_oma  to jest pobożne życzenie allegro, a w praktyce w niektórych działach powstał taki bałagan, że trudno zakładać, że to będzie odkręcone. W motoryzacji dla przykładu praktycznie nie da się powiązać produktu z ofertą, bo ktoś przede mną wpisał błędne dane, albo podpiął pod błędną kategorię. I ja mam to może zgłaszać jako błąd ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
iwonex23
#9 Pomysłodawca#

@mr_oma 

I to jest powód, dla którego JA od allegro ODCHODZĘ.

Zrobiliście z tego serwisu jeden wielki śmietnik. Znalezienie tutaj czegoś bywa naprawdę irytujące. 

Wyszukiwarka dwóm różnym osobom (testowane z przyjacielem, 2 stanowiska komputerowe) pokazuje różne rekordy. A w teorii co do literki wpisywane było to samo. Jak to możliwe, że on ma inną trafność niż ja? I od kiedy to trafność dotyczy kont innych niż sprzedające? Oba konta są KUPUJĄCYMI.

Do tego, część ma podstronę z produktem - czyli de facto kolejny dział, a część nie ma. To kolejna komplikacja. Skoro chcecie robić z siebie g 2 a - to dlaczego nie rozwiążecie tego tak jak tam? Tam sprzedawca ma opis narzucony przez serwis, wszyscy DOKŁADNIE taki sam, różnią się tylko cenami i nickami. W grach komputerowych to się sprawdzi.

W np zegarkach - już niekoniecznie. Za dużo modeli, każdy musiałby mieć swoją kategorię - istne wariactwo by wyszło.

JA sobie radzę, choć mnie to irytuje, a nie lubię serwisów które mnie wkurzają bo są upierdliwe w korzystaniu. Mój ojciec, lat 65, człowiek który już świata nie jest w stanie dogonić jeśli idzie o obsługę komputera - co chwilę do mnie wydzwania jak coś chce kupić, bo Waszego serwisu nie ogarnia i się w nim gubi. Niejednokrotnie ja mu kupuję co chce i wysyłam na jego adres. O to Wam chodzi? 

Poza tym, co chwilę spamujecie mi zmianami regulaminu - jak rozumiem osoba która jest zatrudniona i to ma w opis obowiązków stanowiska wpisane koniecznie musi w tak idio-tyczny(to nie jest przekleństwo, tylko wyraz podkreślający głupotę czegoś) sposób zaznaczać zasadność swoich poborów?

I co tutaj wejdę - layout co chwilę ma NIEUSTAJĄCY lifting. A to kolorki, a to belka, a to jakiś przycisk wygląda inaczej... Dajcie temu serwisowi trochę odpocząć, bo mu uśmiech Jokera zrobicie! Jest takie przysłowie: "co za dużo to nawet świnia nie zeżre...". 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@iwonex23, przykro mi, że jesteś rozczarowana. Wszyscy jesteśmy ludźmi, a “produkty” wychodzące spod naszych rąk (takie jak Allegro) nie są doskonałe. Gdybyś chciała podzielić się merytorycznymi uwagami dotyczącymi działania serwisu, zachęcam Cię do udzielenia się w zakładce Zgłoś swój pomysł. Niestety nie jesteśmy w stanie sprawić, by każdy użytkownik był zadowolony z działania Allegro.pl. Jednak te częste zmiany, o których wspominasz, to nie tylko lifting - to nasza próba nieustannego ulepszania serwisu.

Rozumiem Twoją troskę o osoby starsze, które zmagają się z cyfrowym wykluczeniem. Sprawa jest mi bliska, ponieważ całkiem niedawno z tego samego powodu realizowałam babci zamówienie na Allegro i regularnie odwiedzam ją, aby usunąć nadmiar wiadomości na skrzynce odbiorczej jej telefonu. 🙂 

Może Twój Tata zechce skorzystać z infolinii dla seniora, która działa pod numerem 616 271 777 w godzinach 8-20? Na pewno po drugiej słuchawki znajdzie życzliwą osobę, która dołoży wszelkich starań, aby mu pomóc.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów