anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja allegro lokalnie nie wyświetla się w Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
K-M-A-07
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

Kupujący założył mi dyskusję po zakupie na Allego lokalnie  i teraz dziwne historie.

1. Dyskusja nie wyświetla się w mojej zakładce allegro obsługa po sprzedażowa, musiałam kliknąć w link z maila aby do niej przejść, czy to jest normalne?  klikanie w linki wydaje mi się niebezpieczne no i dalej zastanawiam się ponieważ

2. dostałam wiadomość od tego kupującego na Allegro lokalnie i ona się nie wyświetla zamiast tego wyświetla się "Wiadomość ukryta, w trosce o bezpieczeństwo" wyczytałam w pomocy allegro że to może być phishing.

W link kliknęłam i w dyskusji odpowiedziałam i teraz się boję wycieku danych i ogólnie oszustwa, ponieważ ten kupujący bardzo dziwnie się zachowuje od samego początku transakcji.

Mogę to gdzieś zgłosić? liczyć na jakąkolwiek pomoc?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@K-M-A-07 Cześć. 🙂 Czy nie widzisz tej dyskusji w zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/dyskusje? Mogę Cię prosić o zrzut ekranu? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
K-M-A-07
#7 Wielbiciel#

w tym linku wyżej rzeczywiście jest ta dyskusja ufff - to chyba dobrze? ...bo mnie wyświetlało się coś takiego: dyskusja allegro 1.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

😂

oznacz moderatorów
K-M-A-07
#7 Wielbiciel#

ps co z punktem drugim. Cieszą się, że komp jest bezpieczny, ale dlaczego wiadomość od tego kupującego oznaczona jest jako niebezpieczna i nie widzę jej treści.

Piszę o wiadomości w wiadomościach allegro lokalnie (tam gdzie był zakup), a nie o dyskusji.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@K-M-A-07 Nie widziałaś dyskusji, ponieważ szukałaś jej w panelu dla kupujących. W tym przypadku jesteś sprzedającą. 🙂 

Jeśli obawiasz się, że link był fałszywy, to możesz mi go wysłać, sprawdzę to. Z kolei, jeśli chodzi o wiadomość, to potrzebowałabym zrzutu ekranu. Nie wiem, o którą konkretnie wiadomość chodzi. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
K-M-A-07
#7 Wielbiciel#

Tak, dzięki zorientowałam się, tylko nijak nie umiałam tego znaleźć w panelu. A wyszukiwanie w pomocy Allego też w odsyła tylko do linku dla kupujących.

Dla kogoś kto jest okazjonalnie na Allegro  w tej chwili system jest zniechęcająco skomplikowany.

Co do niepokojących wiadomości od kupującego, to fakt iż jedyne co interesowało kupującego to że sobie mnie wygooglował na głównym allegro i moje konto ma status "firma" no i zwrot. Próbowałam go spławić ale się upierał no i teraz mam kłopot bo po zakupie oczywiście zażądał od razu obniżenie ceny i założył dyskusję.

Obawiam się próby szantażu czy jakiegoś linka z propozycją wyłudzającego dane, albo próby wyłudzenia całej kwoty za zakup. Sporo naczytałam się o nieprzychylnej polityce Allegro wobec sprzedawców firmowych, ale ja konta potrzebuję do zakupów na fakturę eh bo sprzedawać już od dawna nie sprzedaję właśnie przez skomplikowanie systemu i całą jego politykę.... w załączniku screen tego co ostatnio od tego konta przyszło.

Byłabym wdzięczna za podpowiedź. W dyskusji zgodziłam się na obniżenie ceny dla świętego spokoju, ale niem mam żadnej informacji na ten temat. Prawdę mówiąc nie mam czasu się tym zajmować, boję się też że jakaś wiadomość wpadnie do spamu a potem Allegro obciąży mnie jakimiś dodatkowymi kosztami....dyskusja allegro2.jpg

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@K-M-A-07 Wiadomość została systemowo ukryta, ponieważ kupująca nawiązywała do sprzedaży na innym portalu. Widzę, że zgodziłaś się na częściowy zwrot środków, kupująca na to przystała i podała dane do zwrotu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
K-M-A-07
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, to mnie uspokoiło, że to normalne konto a nie jacyś scamerzy.

Widzi Pani do mnie powiadomienie jeszcze nie dotarło, widocznie filtr antyspamowy.

Kupujący podał nr rachunku a czytałam, że zwrot powinien odbyć się przez Allegro finanse

Co powinnam zrobić?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@K-M-A-07 Na Twoim koncie Allegro Finanse obecnie nie ma żadnych środków, dlatego nie zwrócisz środków z poziomu Allegro. Musisz zlecić przelew bezpośrednio na konto kupującego. W razie jakichkolwiek problemów będziesz miała potwierdzenie zlecenia przelewu na swoim koncie bankowym. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
K-M-A-07
#7 Wielbiciel#

Czyli nie mogę wpłacić środków?

Czy taki przelew wiąże się ze zwrotem części prowizji dla mnie i czy zabezpiecza mnie przed dalszymi żądaniami klienta np. z tytułu Programu Ochrony kupujących? Czytałam o tym, że sprzedający zwracali kasę, a potem klient jeszcze raz zwracał się o zwrot pełnej kwoty i tracili podwójnie (przepraszam, że tak marudzę przy niewielkiej kwocie, ale wolę się teraz dowiedzieć, niż potem bać się wystawić coś droższego)

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@K-M-A-07 Zasilenie salda jest możliwe tylko na "zwykłym" Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/zasilenie-allegro-finanse-kw.... Na Allegro Lokalnie na ten moment nie.  

Niestety zwrot części kwoty nie wiąże się ze zwrotem części opłaty transakcyjnej, która została pobrana. 

W tym przypadku kupująca złożyła reklamację (z tytułu niezgodności produktu z opisem), zaproponowałaś częściowy zwrot środków, kupująca na to przystała i wszystkie ustalenia są widoczne w Waszej korespondencji. Gdyby pojawiły się jakieś problemy z tą transakcją, to wtedy napisz do mnie 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
K-M-A-07
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. To jeszcze pytanie jak długo ten wątek tu będzie? Czy muszę sobie zrobić zrzut ekranu w razie czego?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@K-M-A-07 Nikt go nie usunie, będzie tutaj dla Ciebie w każdej chwili 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
K-M-A-07
#7 Wielbiciel#

OK w takim razie dziękuję za pomoc i zaraz zlecam przelew.

oznacz moderatorów