anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywa negatywna ocena

Consulus
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Kupujący zamówił towar, nie odebrał z paczkomatu i następnie wystawił "nie polecam". Podczas nawiązania kontaktu telefonicznego, odebrał starszy pan, który o niczym nie wiedział. Z racji tego że jestem początkujący nie mam zbyt wiele ocen, jednak to jest jedyna negatywna, która zaniżała ogólną ocenę sprzedaży na tyle, że mam cofniętą usługę SMART, co bardzo odbija się na mojej sprzedaży. 

Konto z którego dokonano zakupu istnieje 2 miesiące, a ostatnie logowanie odbyło się w dniu wystawienia oceny (od tej pory minęło kilka dni). Kupujący specjalnie zamówił najtańszy produkt z oferty aby ponieść jak najmniejszą kwotę kosztem wystawienia negatywnej opinii. Jakakolwiek próba kontaktu konczy się niepowodzeniem.

Opinia Allegro - klient dokonał płatnośc i nie możemy usunąć komentarza. 

Podsumowując, czy każdy może zakładać różne konta, zamawiać towar którego nie ma zamiaru odebrać i wystawiać negatywy? Czy kryteria oceny nie powinny być jakoś regulowane? Jak klient może ocenić chociażby zgodność towaru z opisem skoro nawet go nie odebrał?

Dla mnie sytuacja jest oczywista. Zakup został dokonany z premedytacją zaniżenia sprzedającemu jakości sprzedaży. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mwmonety
#21 Demiurg#

Mógł ktoś z młodszych domowników tego klienta dla zabawy zrobić u ciebie taki zakup .Spróbuj nawiązać kontakt z właścicielem tego konta ,wyjaśnij mu całą sprawę .Jeśli jest wyrozumiały to poproś go o usunięcie negatywnej opinii .

oznacz moderatorów

Consulus
#9 Pomysłodawca#

No właśnie problem w tym, że nie ma możliwości nawiązania kontaktu, zarówno telefonicznie jak i mailowo. Dane właściciela rachunku są z Wrocławia, a towar zamówił do paczkomatu w Warszawie podając dane kontaktowe osoby która nie istnieje. 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Consulus Pisz w takim razie do serwisu i podaj do ich wiadomości to, co w swoim poście przedstawiłeś. Zgłoś także, jak Tobie sugerował @pinsplash nieuprawnione korzystanie z konta, co regulamin zabrania - nie można udostępniać konta osobie trzeciej. Coś jest ewidentnie na rzeczy, skoro kupujący się nie odzywa.

Wiola
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Consulus  wyślij prośbę o usunięcie jeżeli uważasz że komentarz został wystawiony niezgodnie z regulaminem

oznacz moderatorów

Consulus
#9 Pomysłodawca#

Wysyłałem. 

Odpowiedź Allegro - klient dokonał płatności i w związku z tym nie możemy usunąć wystawionej oceny. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Consulus ale czego nie rozumiesz? Pierwszy krok - zgłoś jako oddzielną sprawę nieuprawione korzystanie z konta. Jak to potwierdzą - wtedy wystąp jeszcze raz o usunięcie negatywa. Najlepiej przez email abyś miał to później jako dowód :

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Consulus Zgłoś dl Allegro  nieuprawnione korzystanie z Konta. Skoro właściciel nic nie wie o zakupie - ktoś inny to zrobił, co jest niedozwolone.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Consulus Jeżeli Allegro nie usunęło oceny to znaczy, że nie narusza ona zasad i nie będzie usunięta. Warunkiem wystawienia komentarza, zgodnie z regulaminem, nie jest odebranie przedmiotu, nie jest nim nawet zapłata za przedmiot. W uzasadnionych przypadkach kupujący może wystawić ocenę nawet bezpośrednio po zakupie, na co pozwala system. Zgłaszanie nieuprawnionego korzystania z konta nic Ci nie da, bo nie możesz tego udowodnić, a Allegro też nie będzie mogło tego zweryfikować. Poza tym nie ma to nic wspólnego z wystawionym komentarzem. Allegro nawet nie poinformuje Cię o ewentualnym nieuprawnionym korzystaniu, ponieważ informacje na temat konta nie są udostępniane osobom trzecim.

oznacz moderatorów

Consulus
#9 Pomysłodawca#

Ok, dzięki za odpowiedzi. 

oznacz moderatorów