anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FAKTURY ALLEGRO INPOST

MAMY ROZWIĄZANIE!
SirGuardian
#10 Popularyzator#

Witam

 

1)Ruszyłem z firmą. Nadaje swoje pierwsze paczki przez allegro inpost. W menadzerze paczek poprzez opcje doładuj chce doładować konto pieniędzmi by nadawać przesyłki ludzi bez smarta za te 8,99 . W jaki sposób otrzymam fakturę vat za usługi inpost?. Nie widzę żadnej opcji typu że chce fakturę?.

 

2) Druga sprawa gdzie znajdę fakturę vat za prowizję ściągniętą przez Allegro?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
kashmir22
#9 Pomysłodawca#

Cześć,

1) żeby dostawać fv od InPost za doładowania (fv prepaid) musisz wejść na stronie InPost w Manager przesyłek i kliknąć w Moje konto i tam wypełnić wszystkie dane do fv. I tyle. Fv za doładowania będziesz dostawał e-mailem do 10 dnia miesiąca.

2) Jeżeli masz konto fakturowe na allegro to po zalogowaniu w allegro wchodzisz w Moje konto i tam masz po prawej stronie Rachunki a niżej Faktury i tam wchodzisz i wpisujesz dane i zaznaczasz czy chcesz fv papierową czy e-fakturę na maila. E-fv przychodzi mi zawsze do 3-5 dnia miesiąca. Oczywiście fv są dostępne tylko dla konta firma, a zakładce w Moje konto->Rachunki->Rozliczenia z allegro możesz sprawdzać wysokość pobranej prowizji i inne opłaty.

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czy fakturę VAT za usługi InPost daję w koszty działalności?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI to zależy od formy jaką się rozliczasz, ale tak są to koszty uzyskania przychodu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów