anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FV Vat 0% na firme z zarestrowanym numerem nip w VIES

vonNairda
#7 Wielbiciel#

Jestem podmiotem zarejestrowanym na terrenie Niemiec. Posiadam niemiecki numer VAT zarestrowany w VIES.

Kupującym jest firma w polsce również z aktywnym VIES.  Ceny podane w ofertach zawierają podatek VAT 23%. (https://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/#/vat-validation)  W takim przypadku nie mogę wystawić fakury VAT 23%, opłacony Vat zwracam metodą którą klient dokonał płatności (PayU lub Przelewy24). Od dawna słyszę że Allegro pracuje nad systemem który by to uprosicił, tak aby kupujący w momencie zakupu opłacał jedynie kwote netto w przypadku wewnątrzwspólnotowego zakupu usług. Musimy sprawdzać każdego kontrahenta w VIES i reagować zwrotem niesłusznie pobranego podatku. Kolejna kwestia to prowizja od trasakcji jaką pobiera allegro, jest liczona od kwoty brutto. A w rzeczywistości część tej kwoty zwróciłęm. W przypadku ebaj to wszystk działa jak należy system automatycznie ustala kwote podatku dla danego kraju. Często klienci piszą wiadomości dlaczego faktura opiewa na niższą kwotę nie zauważając że odesłąłem wartość VAtu im na konto.

Z pewnością nie jestem tu sam. Macie jakieś rozwiązanie, dodam że nie mam opcji wyboru NP podczas wystawiania ofert.

Mam dostępne opcje do wyboru:

- nie wystawiam FV

- faktura VAT

- faktura marża

- faktura bez VAT

Stawki VAT: 23, 8, 5

Podstawa wyłączenia z VAT:

- wyroby akcyzowe

- nowe środki transportu

- ekwiwalent pieniądza

- MPV

- procedura marży

Czy nie powinno być jeszcze NP albo możliwość zaznaczenia dwóch opcji 0% dla firm w ramach WNT i 23% dla pozostałych bez VIES. 

 

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0