anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inwigilacja wiadomości na allegro!

piotrek96p
#8 Zapaleniec#

Zaskoczony jestem tym, że allegro jako host kontroluje prywatne korespondencje bez zgody stron konwersacji (i jeszcze jawnie o tym informuje!), przy tym opóźniając wysłanie wiadomości.

Te wiadomości są równoznaczne z korespondencją mailową. Ktoś kto to sprawdza mógłby potencjalnie skorzystać z tych informacji.

 

Przechwytywanie.PNG

To jest naruszenie tajemnicy korespondencji, a za to grozi odpowiedzialność karna.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@piotrek96p Wiadomości nie są czytane, tylko filtrowane, a mówi o tym punkt 13.5 regulaminu Allegro, który zaakceptowałeś: 

"13.5.  Allegro.pl zastrzega sobie prawo do filtrowania i zatrzymywania wiadomości wysyłanych przez Użytkowników w ramach narzędzi udostępnionych w Allegro, w szczególności jeśli mają charakter spamu, zawierają treści naruszające niniejszy Regulamin lub w inny sposób zagrażają bezpieczeństwu Użytkowników."
 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

piotrek96p
#8 Zapaleniec#

Innymi słowami: Regulamin allegro jest ponad prawem?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@piotrek96p Nie tylko regulamin. Allegro całe jako firma stawia się ponad prawem, kompletnie je olewając (chociażby ignorując problemy sprzedawców z kupującymi czy odwrotnie, nawet w sytuacjach gdzie czarno na białym widać, że jedna ze stron łamie prawo). Allegro daje jeszcze narzędzia do takiego postępowania. To tak jakby mordercy ktoś zasponsorował broń. A później udawał, że przecież to nie moja wina, ja tylko dałem broń jako przedmiot i nie odpowiadam kto co z tym dalej robi. Tak samo jest na tym portalu.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Masz prawo do własnego zdania, ale bardzo proszę o nie porównywanie działalności Allegro do działań przestępczych i sponsorowania morderców. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ Dlaczego mam nie porównywać? Przecież to identyczny przykład. Wy też dajecie narzędzia, które zgodnie z Waszym regulaminem, zarówno klienci jak i konkurencja, wykorzystuje do działań, które łamią prawo. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że Wy nic z tym nie robicie. Można do Was pisać, zgłaszać problemy, przedstawiać dowody i nic. Zawsze jest jedna odpowiedź, że nie wiecie jak coś tam przebiegało, albo nie jesteście w stanie czegoś zweryfikować (nawet gdy ktoś zarzuca takie rzeczy, że sprzedawca ma dowody iż jest inaczej).

Proszę nie pisać, że tak nie jest, bo sam musiałem już zakładać jednej osobie sprawę karną bo Allegro miało w d..e mój problem gdzie byłem bezczelnie oczerniany przez jedną z osób. Miałem niezbite dowody na to, że to co ta osoba robiła jest celowe i niezgodne z prawdą. Olaliście to.

Więc to dokładnie tak jak pisałem. Dajecie broń, z której każdy korzysta do woli i eliminuje albo konkurencję albo uczciwych ludzi, tylko dlatego, że ma taki kaprys.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte allegro nie sąd tylko pośrednik i nie jest stroną transakcji 🙂 gdzie może pomoże a czasem pozostaje sąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11 Nie zgodzę się z Tobą. Z tego powodu o jakim pisałem. Dają narzędzia, które służą do łamania prawa. Oni są tego świadomi. Jednak nic z tym nie robią. Ba, nawet nie chcą zrobić. NIGDY nie zdarzyło mi się, aby pracownik uczciwie pochylił się nad jakimś problemem i starał się go przeanalizować. Mają to głęboko w nosie. Ważne, że prowizja od sprzedaży była, kasa się zgadza. A dalej niech się sprzedawcy żrą z klientami i na odwrót.

Pisałem już, że Allegro powinno być mediatorem i starać się pomagać obu stronom. Obecnie niczego takiego nie ma. Stąd cała masa dziwnych sytuacji.

Jestem ciekaw jak oni by reagowali na jakaś zmasowaną akcję hejtu na ich sklep. Cała masa nieuzasadnionych dyskusji, negatywów itp. Ciekawe co by wtedy zrobili.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@konto zamknięte pisałem tutaj o tym

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/komentarz-quot-nie-polecam-quot/m-p/4096

 

wyroki Sądów mówią , że allegro powinno interweniować gdy ma dowody na łamanie prawa i dowodem nie musi być wyrok sądowy

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Czy dobrze zrozumiałem, że wg Ciebie gdy ktoś dźgnie kogoś na ulicy nożem marki "nożownik" (tak dla przykładu), które to dźgnięcie zakończy się zejściem delikwenta, to powinien za to odpowiadać prezes firmy "nożownik"? A może pracownik, który złożył ten nóż do kupy (ew. kowal, który wykuwał ostrze, jeśli to był nóż robiony ręcznie)?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere TAK, JEŚLI ten nóż dostałby taki świr od kogoś, kto wiedziałby co ten świr może zrobić. Tu chodzi o celowe danie narzędzia, będąc świadomym, że będzie ono wykorzystane niezgodnie z prawem. Rozumiesz o co mi dokładnie chodzi? Allegro doskonale wie co się dzieje. Co robią ludzie, czy to klienci, czy konkurencja. Mimo wszystko, dają takie narzędzia aby właśnie ci ludzie "szli na noże". Nawet gdy zgłasza się do Allegro jakiś problem, to oni udają, że go nie ma i nadal pozwalają na wykorzystywanie tych narzędzie niezgodnie z prawem. Właśnie z tego powodu, moim zdaniem Allegro np. w sprawach karnych, również powinno być pociągane do odpowiedzialności.

Napiszę to po raz kolejny, bo to już pisałem kiedyś. Klientka, której założyłem sprawę karną (wygrałem ją w obu instancjach) jako argumentów używała m.in. tego, że "korzystała z narzędzi jakie dało jej Allegro". Widzisz o co mi chodzi? Nigdy tu nie będzie dobrze, dopóki właśnie Allegro będzie ślepe i będzie stawiało swój własny interes, ponad dobro uczciwych ludzi i prawo jakie obowiązuje!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte A w jaki sposób te świry wykorzystują filtrowanie wiadomości na allegro? Możesz podać choć jeden konkretny przykład tego, co robią ludzie (czy to klienci, czy konkurencja), w jaki sposób idą na te przysłowiowe noże?

A niby skąd producent/sprzedawca noży ma wiedzieć, czy akurat nie sprzedaje swojego produktu/towaru świrowi, który użyje go w - nazwijmy to - niestandardowy sposób?
Czy jeśli sprzedasz swoje używane auto komuś, kto postanowi wyładować je trotylem i wjechać w tłum przechodniów, to powinieneś zostać pociągnięty do odpowiedzialności, bo sprzedałeś auto niestabilnemu emocjonalnie świrowi, który planował to od dłuższego czasu, a Ty się nie połapałeś, choć miałeś okazję zostać bohaterem? A może to producent tego auta powinien ponieść odpowiedzialność karną za to, że auto jego marki zostało użyte do tak niecnych celów?

Jakoś tak odnoszę wrażenie, że odpowiedzialność za swoje czyny powinien ponosić tylko ten, kto ich się dopuścił, a nie ten którego rozwiązań/narzędzi/produktów użyto dopuszczając się tego czynu.

Mi też się nie podoba, że allegro filtruje korespondencję (aczkolwiek mi jeszcze się nie zdarzyło ani razu, żeby coś zostało wycięte), choć są pewne plusy samego maskowania adresów, niemniej jednak nie prowadzę tu prywatnej, osobistej korespondencji, a jedynie tę związaną z wystawionymi ofertami (czy to przeze mnie, czy przez innych). Od takiej mam komunikatory z szyfrowaniem E2E, rozmowy telefoniczne lub po prostu rozmowę F2F.

PS Nie widzę o co Ci chodzi, bo nie mam pojęcia jakich to narzędzi użyła klientka, którą pozwałeś (i z którą wygrałeś), więc nie bardzo mogę się odnieść.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere odniosłem się ogółem do poczynań Allegro. Pisałem przecież "ignorując problemy sprzedawców z kupującymi czy odwrotnie, nawet w sytuacjach gdzie czarno na białym widać, że jedna ze stron łamie prawo". Nie odniosłem się do samej inwigilacji, choć dla mnie to wszystko jest śmieszne, bo jest tyle różnych sposobów na transakcje z ominięciem ich portalu, że oni nawet chyba nie są świadomi. Pewnych rzeczy nie są w stanie nigdy wyeliminować. Bo tak naprawdę, ta zmiana pewnie tylko to miała na celu.

Natomiast narzędziami do łamania prawa są chociażby komentarze czy dyskusje, w których Allegro się tylko przygląda bo np. pracownik sam z siebie nie zamknie takiej dyskusji, nawet gdy widać, że jedna ze stron ma rację, a druga np. próbuje coś wyłudzić. A jak doskonale wiesz, dyskusje są teraz lepszą bronią niż nawet komenty.

Oczywiście, że z góry Allegro nie wie kto z tego korzysta, jednak cały czas piszę, że dobija mnie ta ich ignorancja. Skoro to ich serwis to jednak powinni tu przestrzegać prawa wszyscy. Z całego łańcuszka. Bo obecnie bardziej to przypominaj dziki zachód.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Co do komentarzy się zgodzę, mogą podpadać pod paragrafy. Ale dyskusje? Hm, na upartego może, jak ktoś będzie sobie za dużo pozwalał. Dlatego, skoro to dziki zachód, trzeba w nich być twardym niczym żelki z Biedronki i uparcie twierdzić, że "to nie moja ręka", nawet gdy za nią Cię złapią😂
Chyba tylko tak można walczyć z Januszami, nie dając się zastraszyć. Bo jak tylko zauważą, że pękasz, to przepadłeś z kretesem.

Myślę, że allegro nie ma tylu ludzi i sprzętu, żeby to wszystko ogarnąć.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere dyskusje są potężną bronią. Wystarczy, że masz 1-2 oznaczone jako nierozwiązane i już tracisz SS (w dodatku na ogół już następnego dnia; nie czekają nawet do kolejnej weryfikacji jak to ma miejsce przy komentarzach). Więc jest to groźniejsza broń niż komentarz. Tym bardziej, że Allegro w żaden sposób nie ingeruje w dyskusje i nawet gdy widzi, że sprawa, którą klient zgłaszał jest rozwiązana czy to po jego myśli, czy np. jego żądania są z sufitu, to i tak samo z siebie nie zamknie dyskusji i nie oznaczy jako rozwiązanej. Tylko klient może to zrobić. Jaki więc problem wykończyć w ten sposób konkurencję? Żaden. A Allegro o tym wie i nic nie zrobi. Tym samym jest współodpowiedzialne za taką sytuację i tak naprawdę na równi z takim delikwentem jest współwinne temu, że Ci np. obroty spadną itp.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte OK, rozumiem, ale zboczyłeś z tematu od którego rozpoczął się wątek. A ten traktuje o skanowaniu wiadomości w centrum. W jaki sposób konkurencja może wykończyć kogoś wiadomościami, które przychodzą również w postaci mejli?

Swoją drogą, to co za problem dla allegro powiązać ze sobą grupę kont? Co za problem dorzucić "if then" (pętle warunkową), która w momencie zawieszenia konta za łamanie regulaminu automatycznie usuwałaby komentarze negatywne wystawione przez takie konto + automatycznie kończyłaby dyskusje przez nie rozpoczęte oznaczając je jako rozwiązane?🤔 Taka dodatkowa forma kary, skoro konto i tak leci na banicję za hultajstwo.
@cloudcloud
@_HolaOla_
@nat_not
@msniezek
Taka propozycja dla programistów allegro, może podalibyście dalej?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Knowhere Twoja propozycja jest dobra. Odpowiem Ci jednak, dlaczego nie jest to możliwe już teraz. Powody, jakie przychodzą mi do głowy są dwa, to ogromne nakłady finansowe oraz kwestia opracowania całego systemu i wdrożenia go dla kilkudziesięciu milionów osób korzystających z Allegro.

Na przestrzeni ostatnich lat udało nam się zautomatyzować wiele procesów,, jak system zwrotów prowizji, Centrum Wiadomości, produktyzacja, wysyłki itd. 

Także zapewniam Cię, że dzieje się dużo i dziać będzie się jeszcze więcej 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cloudcloud Pozwól, że coś zacytuję.

"Dotychczas ponad dwa miliony klientów skorzystały z akcji darmowej dostawy. Od 18 marca oszczędności na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln PLN i wciąż rosną. 

Aktywni klienci w czasie pandemii oszczędzali dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart przeciętnie od 80 do 120 złotych, ale rekordzista, który zamówił ponad 1000 paczek, zaoszczędził 6,2 tys. PLN na dostawach."
https://magazyn.allegro.pl/96842-allegro-przedluza-program-darmowych-dostaw-smart-dzieki-ktoremu-pol...

Przesunąć 1% ze smarta na powyższą propozycję i wyjdzie taki system, że będzie "śpiewał, tańczył, recytował, cofał negi i gotował"🤣
A tak na serio, to dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedający zaoszczędziliby sporo czasu, nerwów, pracy i pieniędzy, a z czasem i allegro wyszłoby to na dobre, bo pracownicy nie musieliby tracić czasu walkę z takimi **piiip**ołami, a jak wiadomo podobno czas to pieniądz.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere 

Może się mylę, ale - jest pewna różnica między sprzedażą noża, a wręczaniem go komuś do ręki.Gdyby to wręczanie nie było takie oczywiste, nie było by tyle kwiatków i cyrku.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Tak czy owak na podstawie tego, że jakieś narzędzie jest równie pożyteczne, co niebezpieczne, można by zakazać niemalże praktycznie wszystkiego (bo niemalże wszystkim można zrobić kuku komuś innemu). A to chyba nie o to chodzi, żeby być zmuszonym kroić chleb krzemieniem znalezionym w polu😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów