anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dokonać zwrot pieniędzy kupującemu z Allegro Finanse

Myszawwa
#8 Zapaleniec#

Witam, mam taką sytuacje że kupujący wysłał mi zwrot towaru, który już otrzymałam,  chciałam dokonać mu zwrotu pieniędzy  z Allegro Finanse (bo wówczas bez problemu jest zwrot prowizji), niestety mam konto zero,  bo wpłacone środki za towar już Allegro Finanse wysłało na moje konto prywatne i pytanie brzmi jak uzupełnić   konto Allegro Finanse aby dokonać zwrotu kupującemu poprzez zakładkę zwróć wpłatę? Czy należy odesłać pieniądze na to same konto z którego z Allegro przysłało, czy Allegro ma jakieś inne konto,,Nie mogę na ten temat odszukać info. Czy Ktoś z Państwa miał podobny problem, Pozdrawiam Anna 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

Myszawwa nie ma możliwości doładowania konta , zaczekaj aż wplynie wystarczająca ilość środków z kolejnych transakcji , a jeśli się nie spodziewasz pozostaje przelew .

oznacz moderatorów

Myszawwa
#8 Zapaleniec#

tak zrobiłam , bo nie spodziewałam się innej wpłaty, Dzięki 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Myszawwa Nie czekaj, oddaj zwykłym przelewem. To nie jest tak, że po zwrocie wpłaty normalnym przelewem nie otrzymasz zwrotu prowizji. Wniosek zostanie co prawda automatycznie odrzucony, ale po odrzuceniu złożysz odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym i dołączysz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów

Myszawwa
#8 Zapaleniec#

wysłałam  przelew zwykły , strona od razu go odebrała, a Allegro odpisało że nie uznaje bo: cyt.

Oto możliwe powody:

  • brak zwrotu wpłaty przez Allegro Finanse, mimo że kupujący opłacił w ten sposób zakupy u Ciebie
  • brak numeru listu przewozowego dla przesyłki za pobraniem
  • kupujący wskazał powód zwrotu: „Towar niezgodny z opisem/zamówieniem” lub „Towar jest wadliwy lub uszkodzony”, a jakość Twojej sprzedaży jest na poziomie niższym niż neutralny.

W przyszłości możesz automatycznie uzyskać rabat transakcyjny, jeśli:

  • zwrócisz kupującemu wpłatę przez Allegro Finanse (gdy korzystał z tego sposobu płatności)
  • kupujący zwróci przedmiot przez zakładkę Kupione
  • dodasz w zamówieniu numer przesyłki
  • zachowasz wymagany poziom jakości Twojej sprzedaży.
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

No i jest tak jak pisze xyz96 . Piszesz odwołanie i dołączasz potwierdzenie przelewu.

oznacz moderatorów

Myszawwa
#8 Zapaleniec#

napisałam , tylko nie ma możliwości załączenia  kopi przelewu :(, zobaczę co odpiszą

oznacz moderatorów

Myszawwa
#8 Zapaleniec#

jest tylko link ODWOŁAJ SIĘ, i możliwość wyboru sprawy i to wszystko , nie można nic dopisać, wypowiedzieć się ani załączyć dokumentu

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Myszawwa przy rozpatrywaniu odwołań bierzemy pod uwagę dane dostępne w naszym systemie, jeżeli będziemy potrzebowali dodatkowych informacji i potwierdzeń poprosimy Cię o nie w trakcie składania wniosku. Jeżeli w formularzu nie będzie prośby o przesłanie dodatkowych załączników lub informacji, będzie to oznaczało, że odwołanie rozpatrzymy na podstawie danych, które posiadamy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów