anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak liczony jest czas wysyłki dla 24h

HurtowniaZiTOK
#8 Zapaleniec#

Witam.

Szukałem w opisach allegro ale ciężko znaleźć jedna konkretną informację a mianowicie czas liczony podczas wekeendu dla wysyłki 24h.

Jak to dokładnie działa aby zmieścić się w czasie do statystyki.

Rozumiem że jeśli ktoś kupi u mnie w pon o 12:30 to muszę wysłać we wtorek do 12:30? Pomijam fakt ze kurier podjeżdża z rozbieżnością 3h a limit na mój region to odbiór do 13.

Druga sprawa jak to się liczy gdy ktoś zamówi w piątek np o 14.00 przy wysyłce 24h czas jest do soboty 14:00 czy pon 14:00? My nie pracujemy w weekendy.

Jeśli ktoś ma jeszcze wiedzę to też chciałbym się dowiedzieć jak jest z wysyłką natychmiast?

Dziękuje z góry za odpowiedź.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:44052296
#21 Demiurg#

@HurtowniaZiTOK z tego co mi wiadomo to czas wysyłki 24h liczony jest od północy następnego dnia roboczego

czyli zakup w poniedziałek o 12.30 musisz wysłać we wtorek do 23.59

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@HurtowniaZiTOK 

Przy ustawionej wysyłce w 24h paczkę masz wysłać do końca kolejnego dnia roboczego. Godziny nie mają znaczenia. Jak ktoś zamawia w piątek to paczka musi być odebrana przez kuriera w poniedziałek, jak ktoś zamawia w poniedziałek paczka ma być odebrana przez kuriera we wtorek.

oznacz moderatorów

HurtowniaZiTOK
#8 Zapaleniec#

Szukałem właśnie tego zapisu o weekendach gdzieś analizując statystyki od strony wysyłek i ciezko znaleźć konkret, co innego w odpowiedziach na pytania kupujących i dyskusjach takie własnie info jest od razu podane. Dzięki!

A może jeszcze orientujesz się jak dokładnie jest z opcją "natychmiast"?

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@HurtowniaZiTOK 

Z tego co się orientuję opcja "natychmiast" powinna być stosowana przy różnego typu wysyłkach elektronicznych typu klucze do gier, aplikacji, doładowania kont itp. W takich ofertach zazwyczaj płacisz i po paru minutach masz "towar" u siebie.

Jak chcesz pokazać klientowi, że wyślesz w danym dniu to włącz w ofertach opcję wysyłki tego samego dnia. Możesz ustawić osobną godzinę graniczną dla każdego dnia i dla każdego przewoźnika. Możesz mieć ustawioną wysyłkę w 24h i jednocześnie informację w ofertach typu: Kup do 12:00 wyślemy dzisiaj. Wysyłka dzisiaj oznacza skuteczne nadanie czyli przesyłka musi zostać odebrana w tym samym dniu przez przewoźnika. Kiedy minie godzina graniczna w ofercie zaczyna obowiązywać standardowa wysyłka w 24h.

Pamiętaj, że nadanie musi być skuteczne. Czyli zakup w poniedziałek o 13:00 oznacza wysyłkę do 23:59we wtorek, ale wysyłka zostanie zaliczona jeżeli przewoźnik odbierze przesyłkę fizycznie. Jeżeli np. umieścisz przesyłkę w paczkomacie we wtorek o 18:00 i nikt jej z tego paczkomatu nie wyciągnie to znaczy, że nie wyrobiłeś się w 24h tylko w 48h.

 

 

oznacz moderatorów

HurtowniaZiTOK
#8 Zapaleniec#

Dzieki za odpowiedź, akurat o terminowości powiązanej z kurierem czy paczkomatem wiem przetestowalem to już.

Ustawione godziny wysyłki tego samego dnia mam rownież. Ciekawiło mnie jak działają opcje natychmiast i 24h własnie w odnesieniu do pracy kurierów i odczytu nadania przez kuriera, dzięki wszystkim z odpowiedź 🙂

Osobiscie uważam że czas nadania powinien być liczony od momentu oznaczenie paczki "do wysłania", tymczasem ponosimy pośrednio odpowiedzialnosc za prace kuriera i przygody opóźniające jakie mogą go spotkać.

oznacz moderatorów