anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mam anulować sprzedasz kiedy towar jest uszkodzony ?

APOLLOSILVER
#7 Wielbiciel#

Witam ,  Jak mam anulować  sprzedasz kiedy towar jest uszkodzony  ??  , a kupujący nie wybraw  dostawy i opłaty .

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

NIE ANULUJESZ 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

"sprzedaszy" to raczej nie da się anulowac, bo nie ma takiego słowa.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dzwoń do kupca i wyjaśnij sprawę , jeśli nie zapłacone to na razie nic się nie dzieje 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@APOLLOSILVER niema czegoś takiego, napisz do kupującego co się stało i przeproś, nic więcej nie zrobisz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@APOLLOSILVER  skoro nie zapłacił poczekaj 7 dni, anuluj zakup i wystąp o zwrot prowizji i po kłopocie.

Jak zapłaci skontaktuj się jak radzą wyżej, zwróć wpłatę i też po kłopocie, chyba, że klient jest upierdliwy to ci wystawi negatywny komentarz i tak się to zakończy

oznacz moderatorów

DigiBoy
#8 Zapaleniec#

Podpowiedz proszę jak anulować zakup? Miałem 2 lata przerwy w wystawianiu gratów i nie mogę się odnaleźć.

Trochę inna sytuacja u mnie bo po prostu klient nie odzywa się ani nie płaci. Po ostatnim majlu widzę tylko jego status płatności anulowana i cisza. 7 dni minęło.

W akcjach mam tylko nadania przesyłek, płatności itp.

Wybrałem zwrot prowizji i mam status wniosku zaakceptowany z automatu bez pytań o przyczyny itp., nie wiem czy tak ma być.

Niestety nie mam pojęcia co dalej, jak to widzi kupujący, żeby nie było że wystawię ponownie, ktoś kupi a on zobaczy to i opłaci. No i nie widzę nigdzie wystaw ponownie...

Kiedyś było prościej.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@DigiBoy  tak ma być. Zgodnie z regulaminem który kupujący akceptuje logując się na konto Allegro ma 7 dni od zakończenia transakcji na wpłatę, jak nie zapłaci, to umowa ulega rozwiązaniu a zwrot jest przyznawany od ręki, oczywiście jak o niego wystąpisz. Możesz sobie ustalić (ale to Twoja wola, że na wpłatę czekasz np. 14 dni, jak tak mam), ale nie musisz

Opcji wystaw ponownie już nie znajdziesz, masz opcję wystaw podobną i jak tam klikniesz to masz ta samą aukcję, co klient zakupił i możesz sobie ją wystawiać.

A jak to widzi kupujący to nie powiem, każdy ma inny punkt widzenia, oczywiście on widzi to po swojemu. Jak wystawisz ponownie o on zapłaci to możesz anulować trwającą aukcję i wysłać mu przedmiot albo go olać, zwrócić wpłatę i napisać, ze termin wpłaty minął.

Inna sprawa jest taka, że taki klient może Ci wystawić komentarz negatywny, bo Allegro nie blokuje takiej możliwości, nawet jak klient nie zapłaci i odzyskasz zwrot prowizji to może Ci nabruździć. Moim zdaniem po odzyskaniu zwrotu prowizji z powodu nieopłaconego zakupu możliwość komentowania przez kupującego powinna być blokowana z automatu, ale to moje pobożne życzenie, poruszane już kilka razy na tym forum.

oznacz moderatorów

DigiBoy
#8 Zapaleniec#

Witaj.

No więc prowizja wróciła, niedoszły klient na czarną listę, wystawiłem ponownie aukcję.

Dziś aukcję wygrywa ten sam klient z innego konta...

Raczej wpłaty nie zobaczę a 7 dni trzeba czekać.

Ok. Odczekam 7 dni, wystawię ponownie, ponownie wygra i nie wpłaci z kolejnego konta.

Ok, odczekam...

no właśnie. są jakieś mechanizmy na to?

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@DigiBoyteraz już nie ma.

Kiedyś była weryfikacja listem na adres domowy, później SMS-em na numer telefonu.

Teraz przez RODO klient potwierdza swoją tożsamość tylko na adres email, które to adresy może sobie zakładać do woli.

Musisz go przeczekać, jeśli sprzedajesz na Lokalne to nie jest źle, bo nie płacisz za wystawienie, jak na zwykłym to niestety płacisz za wystawienie, dodatkowe opcje typu promowanie i tych opłat już nie odzyskujesz.

oznacz moderatorów

DigiBoy
#8 Zapaleniec#

Na zwykłym. Nie ma za wystawienie, jest za sprzedaż prowizja. Więc nie jest źle bo kasa wraca. Najgorzej że nie wiem kto licytuje, dopiero jak wygra licytację to przychodzi kto to. Nie da się zareagować wcześniej.

Nie za bardzo wiem, o co mu chodzi. Tępi w ten sposób konkurencję dla towaru który sprzedaje? Ale jak tak chce grać, to jest to niebezpieczna gra, bo widzę sprzedaje na Lokalne, a tam nie ma prowizji za sprzedaż tylko opłata za obsługę jeśli jest zakup przez "Kup teraz". Czyli nawet, gdy nie sfinalizuję zakupu, jest opłata...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DigiBoy No nie, opłata jest wtedy, gdy opłaci się zakup z góry przez allegro finanse albo wybierze przesyłkę za pobraniem lub odbiór osobisty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DigiBoy
#8 Zapaleniec#

Faktycznie. Samo kliknięcie bez zapłaty nie daje jeszcze naliczenia prowizji.

Czyli jednym słowem - sprzedający na AL może zupełnie bezkarnie "ubijać" wszystkie inne oferty sprzedaży "konkurencji" nie ponosząc jakichkolwiek konsekwencji swoich czynów, a sprzedający nie ma jakichkolwiek metod do obrony przed tym.

Nic to. Poczekam do tego siódmego dnia (a sumarycznie to już miesiąc będzie) i daję sobie spokój. Nie chce mi się walczyć dla jakichś groszy z systemem.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DigiBoy Po prostu wystawiaj na tradycyjnym allegro, zamiast na AL😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DigiBoy
#8 Zapaleniec#

Ale wystawiam na tradycyjnym. Osoba wygrywa aukcję i czekam 7 dni na wpłatę. Zwrot prowizji, czarna lista.

Wystawiam ponownie na tradycyjnym. Ta sama osoba z innego konta wygrywa aukcję i czekam 7 dni na wpłatę. Zwrot prowizji, czarna lista.

Wystawiam .... itp itd.

 

Ta osoba ma podobne graty ale na AL.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DigiBoy OK, coś mi się pokręciło, że wystawiasz na AL.

To zgłaszaj go do oporu za każdym razem podając wszystkie konta z których kupował i nie płacił. Jak w końcu dostanie perma, to się nauczy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DigiBoy
#8 Zapaleniec#

hmm.. zgłoszeń nie znalazłem ze strony głównej dostępnych, więc gdzieś tu ktoś dał linka do formularza i tam zgłosiłem w niedzielę.

Odpowiedzi zero do dziś, więc po prostu zakładam że jego aukcje są lepsze niż moje. Widocznie taka polityka.

Daje sobie spokój. Z koniem kopać się nie będę.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów