anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadać przesyłkę poleconą z nowym wysyłam z allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
AiRbricksPL
#8 Zapaleniec#

Cześć,
Mam problem z utworzeniem etykiety na przesyłkę poleconą w nowym systemie (w starym działało bez problemu!). Przechodząc wszystkie kroki wyrzuca mi etykietę pocztex kurier 48 zamiast listu poleconego.
Problem jest przy podawaniu wymiarów przesyłki, daję opcję 'koperta' i wbijam szerokość 10 cm - pojawia się komunikat, że maksymalny wymiar to 6 cm. OK, wbijam 6 cm, przechodzę dalej, pojawia się komunikat - minimalny wymiar przesyłki 14cm x 9 cm... System sam ze sobą się kłóci?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AiRbricksPL w przypadku Allegro Przesyłka polecona takie są dopuszczalne wymiary przesyłki - suma długości, szerokości i wysokości nie może przekroczyć 70 cm, przy czym najdłuższy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 50 cm, a najkrótszy wymiar nie może przekroczyć 6 cm. Czy możesz podać numer zamówienia oraz podesłać zrzut ekranu z komunikatem jaki się pojawia, gdy próbujesz wygenerować etykietę? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AiRbricksPL
#8 Zapaleniec#

Dzięki za szybką odpowiedź.
Poleconym lecą małe zamówienia, wysyłam je w kopertach C/13 tj 22 cm x 16 cm x 2 cm, przy czym wysokość nie przekracza zazwyczaj 1 cm. 
Do tej pory wszystko działało i w systemie i na poczcie - nie było uwag. W starym systemie też podawałem takie wymiary.
Dzieje się tak przy każdym zamówieniu z wysyłką przez pocztę poleconym, np.

c2199d01-9b20-11ec-a144-d14edc8b325e

 

oznacz moderatorów
AiRbricksPL
#8 Zapaleniec#

maks.jpg

oznacz moderatorów
AiRbricksPL
#8 Zapaleniec#

min.jpg

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@AiRbricksPL   Musisz na samym dole w usługach dodatkowych zaptaszkować Przesyłka polecona firmowa i dopiero wtedy nadasz polecony.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AiRbricksPL wracam z odpowiedzią z konsultacji. Odnośnie usługi dodatkowej - potwierdzam to co napisała @Kaliope_Brzeg, trzeba zaznaczyć, żeby przesyłka była polecona, ale nie ma to wpływu na wymiary. Dziękuję za Twoje zgłoszenie poprawimy walidację. 
W tym momencie mozesz doraźnie wpisać wymiary:

  • wysokość: min. 14 cm / max. 20 cm
  • szerokość: min. 1 cm / max. 6 cm
  • długość: min. 9 cm / max. 23 cm
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AiRbricksPL
#8 Zapaleniec#

@Kaliope_Brzeg @la_nika Dziękuję bardzo 😉

oznacz moderatorów