anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak prawidłowo wystawić jeden produkt w różnych ilościach?

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam, opiszę problem na konkretnym przykładzie: mam wystawiony przewód elektryczny, który oryginalnie sprzedawany jest w opakowaniu 305 metrów i ma przypisany do tej długości przewodu numer EAN, wystawiam go w trzech wariantach tj. 1, 50 i 100 metrów. Wystawiając ten produkt wpisuję jego numer EAN i wyszukuje mi produkt z katalogu o oryginalnych parametrach czyli długości przewodu 305 metrów co jest zgodne z oryginalnym i całym opakowaniem produktu, ale niezgodne z długością przewodu, który wystawiam na aukcji.

Klient kupił przewód z aukcji o długości 100 metrów myśląc, że kupuje 305 metrów, bo oczywiście nie przeczytał nagłówku ani treści mojej aukcji tylko dużo większy nagłówek produktu z katalogu, a teraz zwrócił produkt i zarzuca mi, że otrzymał towar niezgodny z opisem, czy jest jakiś sposób żeby produkt z katalogu miał takie same parametry i ten san tytuł jak moja aukcja?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DC43Sklep_pl Cześć. Nie powinieneś łączyć przewodu o długości 1, 50 i 100 metrów z produktem w Katalogu o długości 305 metrów. Dla każdej z długości powinieneś mieć utworzony osobny produkt. Podaj mi proszę numer tej oferty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Hej, dziękuję za szybką odpowiedź, podaję numer aukcji- nr oferty: 12147549208

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DC43Sklep_pl Oferta została odpięta od Katalogu. Teraz proszę połącz ją z prawidłowym produktem w Katalogu lub utwórz taki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, czy mogę użyć tego samego numeru EAN? bo problem polega na tym, że nie ma opakowania tego przewodu w odcinkach 100 metrów, który miałby swój EAN, przewód jest docinany do tej długości

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DC43Sklep_pl Ten numer EAN jest przypisany do produktu o długości 305 metrów, zatem nie powinieneś ponownie łączyć swojej oferty z tym produktem. Poszukaj pasującego produktu lub stwórz nowy produkt w Katalogu z nowym numerem EAN (uzyskasz go od organizacji GS1). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów

Laser-ATL
#8 Zapaleniec#

A co w przypadku kodu 5901854412986?
Oferty dla tego EAN są wystawiane dla długości 1, 25 i 100m.
Ja chcę wystawić szpulę 1000m ale formularz mi na to nie pozwala, bo kod EAN 5901854412986 nie istnieje w katalogu Allegro dla tej długości za to dla trzech wymienionych wyżej owszem. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Laser-ATL Tak jak napisała wyżej Ola, odnosząc się do wcześniejszego zgłoszenia z tego wątku - należy poszukać pasującego produktu lub stworzyć nowy produkt w Katalogu z nowym numerem EAN (uzyskanym od organizacji GS1). 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Laser-ATL
#8 Zapaleniec#

Tylko, że ten produkt nie ma innego kodu EAN. To ten sam przewód/produkt tylko nie jest w stu metrowym krążku a nawinięty na szpulę w ilości 1km. A nie mogę pod tym samym kodem EAN stworzyć w katalogu produktu szpula 1km, bo dostaje komunikat, że pod tym kodem istnieje już inny produkt.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Laser-ATL w takiej sytuacji powinieneś dodać nowy kod EAN dla tego produktu i wówczas stworzyć produkt w katalogu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Laser-ATL
#8 Zapaleniec#

A skąd mam wziąć nowy kod EAN? Producent wytwarza przewód pod tym samym kodem EAN niezależnie od konfekcji. Krążek o długości 100m, 25m czy szpula 1000m ma ten sam kod EAN. Próba wystawienia aukcji ze szpulą kończy się komunikatem jak w zaąłczniku.ydyp_szpula.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Laser-ATL tak jak pisały wcześniej Ola i Natalia, możesz go kupić od organizacji GS1. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Laser-ATL
#8 Zapaleniec#

W takim razie Katalog Allegro wymaga zmiany, bo powinien pomagać zarówno Kupującym jak i Sprzedającym a w tym przypadku niestety naraża tych drugich na dodatkowe koszty i traktuje Sprzedających niesprawiedliwie a Kupującym ogranicza dostęp do okazji zakupu towaru w dobrej cenie.

oznacz moderatorów