anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozliczać sprzedaż na Allegro?

uzytkownik134512
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałbym zacząć sprzedawać na allegro w małych ilościach ale niestety nie mam żadnego pojęcia na temat podatków, a chciałbym wszystko robić legalnie. I tu moje pytania: kiedy powinienem płacić podatki, jak to robić i gdzie. Mój zarobek będzie w okolicach tysiąca złotych miesięcznie. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli w okolicach 1000zl to nie masz czego się obawiać. Jak sprzedajesz prywatnie i towar jest twój od co najmniej pol roku to śmiało wystawiaj.

oznacz moderatorów

uzytkownik134512
#7 Wielbiciel#

A jeżeli nie mam towaru od pół roku?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@uzytkownik134512Musisz wyrażać się precyzyjniej.
Przychód to suma jaka wpływa na twój rachunek ze sprzedaży. Jeżeli sprzedajesz bez kosztów (zakup sprzedanych rzeczy, koszty wysyłki, itp) to twój dochód (zarobek) jest równy przychodowi. Jeżeli masz koszty, to dochód jest różnicą: przychód - koszty.
Opodatkowaniu podlega z reguły dochód. Ale są sytuacje gdy wybierasz opodatkowanie ryczałtowe i płacisz podatek od przychodu. 
Jeżeli twój przychód w każdym miesiącu nie przekracza 50% wynagrodzenia minimalnego (teraz to 1505 zł ) to mieścisz się w tak zwanej działalności nierejestrowanej i nie masz żadnych zobowiązań podatkowych.
Jak nie masz towaru od pół roku, to co zmierzasz sprzedawać?

oznacz moderatorów

uzytkownik134512
#7 Wielbiciel#

Jeżeli twój przychód w każdym miesiącu nie przekracza 50% wynagrodzenia minimalnego (teraz to 1505 zł ) to mieścisz się w tak zwanej działalności nierejestrowanej i nie masz żadnych zobowiązań podatkowych.

Myślę, że tu jest rozwiązanie na moje pytania. Dzięki za pomoc.

 

Jak nie masz towaru od pół roku, to co zmierzasz sprzedawać

Chodziło mi, jeżeli na przykład kupiłem coś miesiąc temu i chce sprzedać lub jeśli znajdę okazje i będę coś chciał sprzedać drożej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj lepiej trochę o podatkach, ile możesz dorobić itd., warto!🤗

oznacz moderatorów

uzytkownik134512
#7 Wielbiciel#

Gdzie znaleźć takie informacje?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Proponuję zacząć tu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@uzytkownik134512 ten tysiąc to zarobek czy przychód ?

oznacz moderatorów

uzytkownik134512
#7 Wielbiciel#

Nie za bardzo rozumiem, co to za różnica.

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Różnica jest taka, że jak sprzedajesz za 1000 zł miesięcznie stare graty z piwnicy to nic się nie dzieje, a jak sprzedajesz za 10 000 zł miesięcznie (np. produkty kupione w promocji w markecie za 9000 zł) i zarabiasz na tym 1000 zł to już podlegasz pod działalność.

Poza tym jak sprzedajesz jakieś pojedyncze rzeczy, po 1-2 sztuki to ok, ale jak wystawisz po 1000 sztuk tego samego, np. dezodorantu czy komputerów, to nic nie znaczy, ze masz je od pół roku, to podchodzi pod działalność.

Najlepiej poszukaj w okolicy jakiegoś biura podatkowego, pewnie bezpłatnie Ci wytłumaczą, o co biega i jakie są różnice. Osiągając dochód 1000 zł miesięcznie nie zarobisz na ZUS, bo wynosi prawie 1800 zł miesięcznie 🙂

oznacz moderatorów