anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak ustawic na allegro wysylke gdy kupujacy zamawia wiecej niz jedna paczke i zeby liczyło za jedna

WIK-MAR21
#7 Wielbiciel#

chce sprzedac kilka sprzedmiotow jedemu kupujacemu ale liczy kazda paczke osobno jak to zmienic?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

tu-https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy

Sposób obliczania kosztów dostaw zmień na -zapłaci kwotę najdroższej dostawy

oraz ustaw więszą liczbę sztuk w paczce .

oznacz moderatorów

FutuStal-pl
#10 Popularyzator#

Jest kilka czynników wpływających na takie działanie systemu:

W pierwszej kolejności sprawdź czy masz dla wszystkich przedmiotów ten sam cennik z taką samą ilością "produktów" w jednej przesyłce.

Jeśli produkty różnią się od siebie bo np produktu X może być 7 w paczce a produktów Y może być np 10, ale po jednym X i Y zmieści się do paczki to zostaje tylko opcja, aby podczas łączenia różnych cenników (musi być ta sama metoda dostawy w obydwóch, ale inne ilości maks w paczce) liczył kwotę najtańszej dostawy dla całego zamówienia. Znajdziesz to zakładce Ustawienia Dostawy : https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy

Jednak działa to czasem słabo, bo mam jedną paczkę na jeden produkt, ale inne cenniki dostawy bo jeden z produktów jest mniejszy i spokojnie weźmie go InPost lub DPD, a drugi bierze DPD bo dla InPosta już za duża. Kupujący podczas zakupu takich dwóch produktów liczoną ma najtańszą przesyłkę i mam to zmieścić w jednej paczce mimo, że w każdym cenniku ustawione mam 1 produkt = 1 przesyłka.

Jeśli chcesz dokładniej to napisz do Allegro Kontakt i oni tam mają łatwiej prześledzić Twoje oferty itp. a tym samym mogą coś doradzić lub odpowiedzieć sztampowo i przewidywalnie, że nie da się zrobić jak Ty chcesz, ponieważ jest za dużo wyjątków 😂

Pzdr

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WIK-MAR21 Ustaw sobie odpowiednio cenniki dostaw. Zaznacz w jednej paczce więcej niż jedną sztukę, najwięcej sztuk ile możesz w paczce zmieścić, i nie wpisuj dopłaty za kolejną sztukę - wpisz tam zero. 

Po zakupie już tego nie zmienisz. Podaj kupującemu swój numer konta bankowego, niech Ci zapłaci za wszystkie towary + 1 koszt wysyłki bezpośrednio na Twoje konto. Wpłaty poza systemem Allegro nie są zabronione.

oznacz moderatorów