anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak uzupełnić EAN ?

Client:82669767
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry wszystkim. Jak uzupełnić pole EAN jeśli sama wytwarzam swój produkt ? Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

BubusiowoFCI
#1 Nowicjusz#

https://www.gs1pl.org/zamow-kod-kreskowy/przystapienie-do-systemu-gs1

 

Na tej stronie wykupujesz abonament na ilość produktów, wprowadzasz do systemu i tworzysz numer EAN 🙂 

oznacz moderatorów

Client:82669767
#7 Wielbiciel#

ale ja chce jednorazowo sprzedać domową granole na WOŚP, nie chce od razu  kupować kodu 

oznacz moderatorów

Client:47295977
#11 Animator#
oznacz moderatorów

Client:82669767
#7 Wielbiciel#

Ale ja chcę jednorazowo sprzedać domową granolę na WOŚP, nie chce od razu płacić za kod 

oznacz moderatorów

Client:82669767
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Chcę sprzedać domową granolę w ramach zbiórki WOŚP. Czy musze od razu wykupować EAN ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:82669767, jeżeli produkt nie ma kodu EAN, ofertę można wystawić w kategorii Wyjątkowe chwile. Skonsultuję, czy Twój produkt mógłby również się tam znaleźć. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:82669767, w kategorii Supermarket - Produkty spożywcze - Produkty sypkie wymagamy EAN. Jeśli go nie masz, bo to produkt własnoręczny (domowa granola), możesz wystawić ofertę w kategorii Wyjątkowe chwile.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

sibui_styl
#9 Pomysłodawca#

A jeśli chodzi o te informację, jak wpisać markę spoza listy w formularzu kiedy system nie pozwala? jak ten poprawnie ten wpis ma wyglądać?  np: inna ( Karter) , czy ..? jak rozumieć w tej informacji drugą opcję? proszę o przykład 

Nie musisz uzupełniać parametru EAN (GTIN), jeśli:

  • produkt ma inny stan niż nowy, na przykład używany czy powystawowy
  • podasz markę spoza listy dostępnej w formularzu wystawiania.
oznacz moderatorów

sibui_styl
#9 Pomysłodawca#

A jeśli chodzi o te informację, jak wpisać markę spoza listy w formularzu kiedy system nie pozwala? jak ten poprawnie ten wpis ma wyglądać?  np: inna ( Karter) , czy ..? jak rozumieć w tej informacji drugą opcję? proszę o przykład 

Nie musisz uzupełniać parametru EAN (GTIN), jeśli:

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sibui_styl Jeśli producent nie został jeszcze dodany, to musisz w formularzu wystawiania wprowadzić parametr "Inne" lub podać mi numer kategorii i nazwę producenta, zgłoszę potrzeba dodania marki. 

W tym artykule znajdziesz plik z aktualną listą wymaganych parametrów w wybranych kategoriach: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/16-stycznia-zmienimy-wymagane-parametry-w-niektorych-kategoriac... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

sibui_styl
#9 Pomysłodawca#

Pobrałam obecnie obowiązującą listę kategorii i tę , która będzie obowiązywać od 23 stycznia i na żadnej z nich nie ma wymienionej kategorii 

Kategoria

Ścierki, rękawice i fartuchy
Nr kategorii 110945
Allegro - Dom i Ogród - Wyposażenie - Przybory kuchenne
a mimo wszystko w swoich ofertach nie mogę nic zmienić  i zapisać  bez EAN .  Co w takim razie mam zrobić? Komu zgłosić? Dziękuję @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
 
 
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sibui_styl Sprawdź to ponownie. W kategorii numer 110945 od 16 stycznia wymagamy podania kodu EAN. 

Zrzut ekranu 2023-01-22 o 10.58.25.png

Plik pobierzesz tutaj: https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-78a3adf6-10c9-4e7c-8b08-547d2f3dda45 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

sibui_styl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję. Rzeczywiście i mnie to dotyczy, a ponieważ sama produkuję muszę zrezygnować ze sprzedaży na allegro. Allegro chce pozbyć się małych sprzedawców ( nie jakość, a ilość) Na allegro lokalnie siebie nie widzę, bo sama kupując ( a kupuję BARDZO DUŻO) omijam allegro lokalnie. Dziękuje za odpowiedź.Pozdrawiam

oznacz moderatorów

awo666
#8 Zapaleniec#

To już wiem dlaczego w tym roku tak mało jest ofert na WOŚP.

Najpierw nie działał formularz oferty i dodawania zdjęć.

Teraz sprzedając jakieś własne prace czy inne elementy np. maskotki mam kombinować z EAN jak jakiś producent? To słabe strasznie jest. Potem ktoś albo rezygnuje z wystawiania albo trafia to do złej kategorii i kupujący i sprzedający mają to gdzieś. Szkoda 😞

Wystarczyłoby przy aukcjach WoŚP nie wymagać takich biurokratycznych opcji.

Zaraz będzie trzeba PIT załączać i potwierdzenie numeru EORI 😉

oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

Sory ale 100 kodów EAN kosztuje 500zł + dobre 150zł rocznie. Jak ktoś wystawia jeden za 1,5zł WIECZYŚCIE to mega śmierdzi to przekrętem.

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

Już ci wyjaśniam ten pomysł na biznes. Kupujesz 100 tys eanów za 3 tys, czyli za jeden płacisz 3 grosze a sprzedajesz po 1,5zł, przedłużeniem nie musisz się martwić bo to potrzebne jest tylko jednorazowo. A nawet jeśli to rocznie jest to jakieś 150zł za wszystkie. Taki biznes.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@GREGOGK  a wiesz że każdy kod musi być zarejestrowany w gs1 opisany produkt jego marka, parametry itd? Jak masz zamiar wypełnic wszystkie dane dotyczące produktu jeśli nie masz dostepu do panelu gs1? 

W przeciwnym razie jeśli tylko allegro poprawi skutecznośc i bedzie w stanie sprawdzac produkty i ich zgodnośc z wpisem gs1 to biznes kodowy sie zaraz skonczy a 10-20% sprzedających bedzie miała zakonczone oferty

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#11 Animator#

500 netto to kosztuje 1000 kodów, a nie 100.

oznacz moderatorów