anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak wycofać licytantów na Allegro Lokalnie

whatever-u-like
#8 Zapaleniec#

Aukcja -licytacja nie została opłacona przez kupującego, po kilku dniach została wznowiona automatycznie,  bez mojej wiedzy, dowiedziałam się o tym zupełnie z przypadku, wchodząc na Allegro lokalnie, są już licytanci, ale ja nie mam zamiaru tam już nic sprzedawać, jak wycofać licytantów i zakończyć aukcję raz na zawsze ? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Nie da się odwołać ofert w licytacji na Lokalnie. Jeśli jest tam opcja zakończenia przed czasem, to aukcję wygrywa osoba oferująca najwyższą stawkę. Przeczytaj regulamin Lokalnie.

Artykuły Pomocy.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/sprzedaz-na-alle...

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/co-sie-stanie-z-...

 

oznacz moderatorów

whatever-u-like
#8 Zapaleniec#

Pytanie dlaczego Allegro Lokalnie wznowiło aukcję bez mojej wiedzy, 

i czy mogą usuną tą aukcje raz na zawsze, gdyż ja już nie mam zamiaru sprzedawać ..

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro wznowiło aukcję za Twoją wiedzą. Korzystając z Allegro akceptujesz regulamin, a w nim są podane informacje o wznowieniach ofert na Allegro Lokalnie.

Nie da się usunąć aukcji raz na zawsze, jeśli jest tam taka możliwość to ją zakończ, ale wtedy wygra ją osoba najwyżej licytująca i będzie mogła dokonać wpłaty, a Tobie zostanie naliczona opłata za obsługę transakcji. Opłata jest bezzwrotna.

oznacz moderatorów

whatever-u-like
#8 Zapaleniec#

Jeżeli zakończę aukcję przed czasem , a kupujący jej nie opłaci, to czy mogę usunąć aukcje tak by nie była już ponownie dostępna? I Allegro nie wznawiało jej ponownie? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli zakończysz przed czasem to tak, nie będzie już dostępna. Jeśli zwycięzca licytacji nie zapłaci, albo nie wybierze odbioru osobistego lub pobrania, opłata za obsługę transakcji także nie zostanie naliczona.

oznacz moderatorów

whatever-u-like
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że aukcja była już raz wystawiona, zakończona przed czasem a kupujący nie wybrał formy zapłaty i jej nie opłacił,  prowizja nie zostala naliczona , WSZYSTKO SIĘ ZGADZA, oprocz tego, ze aukcja została wznowiona ponownie przez Allegro, gdzie myslałam, że to już koniec . Jaki widać chyba końca nigdy nie będziie, bo nie wiem co robić, jak to skutecznie usunąc raz na zawsze 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli jest tak jak piszesz to znaczy, że Allegro będzie wznawiać ofertę do czasu, aż ktoś kupi i zapłaci, albo wybierze pobranie lub odbiór osobisty, aby tylko naliczyć bezzwrotną opłatę za obsługę transakcji. Zapytaj o to tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=b0880476-9167-4850-bcf8-2885a9fcea6a

Na przyszłość wystawiaj na normalnym Allegro. Po kliknięciu Wystaw przedmiot, na następnej stronie, na górze po prawej zaznacz - Możesz też wystawić przez dotychczasowy formularz.

oznacz moderatorów