anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zabezpieczany jest Sprzedający przed Kupującym z fałszywym kontem

anthea-a
#7 Wielbiciel#

Chciałabym się dowiedzieć:

  1. Czy nowy niezweryfikowany kupujący może kupić towar o wartości 5000-6000 zł przez opcję "kup teraz"? Jeśli tak, dlaczego regulamin mówi, że nie może.
    Ufam bardziej kupującemu przez KUP TERAZ i płace większą prowizje za takie transakcje, płace za bezpieczeństwo.
    Mnie allegro weryfikowało i musiałam przesłać numer dowodu. A co musi kupujący? 
  2. Gdzie sprzedający może podejrzeć jaki rodzaj płatności wybrał kupujący?
    Nie zawsze chcę sprzedawać towar za pomocą tradycyjnego przelewu papierkowego, ponieważ oszuści często z niego korzystają. Płatność często przeciąga się na 14 dni, mimo że wyświetla mi się komunikat płatność PayU. Jest to mylące i wprowadza sprzedającego w błąd. Allegro udzielając lepszych informacji mogłoby ustrzec przed oszustwem.

Miałam taką sytuację, gdzie kupujący chciał ode mnie towar bez potwierdzonej płatności - płatność w systemie była jako "w realizacji" + pobrana prowizja prze Allegro - to znaczy że Allegro przejęło sprawę płatności jak  pobrało prowizję? Poprosiłam podczas spotkania z kupującym od razu o rozmowę z konsultantem, konsultant nie zadawał pytań by zweryfikować to zgłoszenie. Kupujący i jego wspólnik przez zamieszanie , wydzwanianie, smsmy, zdjęcia, zmanipulowali mnie w taki sposób, że wbrew swoim zasadom uwierzyłam i wydałam towar. Bo Allegro pobrało prowizje od płatności kupującego. Bo kupujący pokazał mi, że ma płatność opłaconą na Allegro.  Skończyło się to sprawą na policji. Nie mam kasy, towaru, a jeszcze muszę zapłacić prowizję za bezpieczeństwo sprzedaży na Allegro. Miał ktoś taką sytuacje? Może połączymy siły by policja się takimi oszustami lepiej zajęła. Może to ci sami złodzieje?

Allegro pobiera prowizję od sprzedaży, zanim otrzymam pieniądze na konto? Dlaczego nie pobiera prowizji po zakończonej transakcji, gdy płatność zostanie zweryfikowana? Byłam przekonana, że prowizja zostaje pobrana, gdy allegro otrzyma pieniądze od kupującego. A to ja za to odpowiadam? to za co ta prowizja. To ja sobie mogę sprzedawać bez prowizji na Allegro lokalnie na własną odpowiedzialność.

Jeśli kupujący fałszuje stronę allegro pokazuje, że płatność opłacona przez na allegro, to czy allegro nie ma obowiązku zgłosić tego konta na policje jako oszustwo i podszywanie sie pod allgero?
Ktoś wie jak to działa? Jaki jest proces i artykuł prawny na to?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ares_
#14 Krzewiciel#

Jeżeli kupujący wybrał płatność przez Allegro a wpłata nie została dokonana to prowizja zostanie anulowana. Niestety z tego co piszesz to trochę Twoja wina, że dałaś się oszukać. Na Allegro wszystkie niezbędna informacje do zamówienia są dostępne. Jeżeli nie masz na swoim koncie potwierdzenia płatności to znaczy, że przelew nie został zaksięgowany i nie wydajesz towaru klientowi. 

Nie ma możliwości żeby wprowadzić weryfikację klientów na Allegro, wyobrażasz sobie żeby przy rejestracji każdy klient musiał potwierdzać konto dowodem lub przelewem? 

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@ares_ 

"Nie ma możliwości żeby wprowadzić weryfikację klientów na Allegro, wyobrażasz sobie żeby przy rejestracji każdy klient musiał potwierdzać konto dowodem lub przelewem? "

Kiedyś tak było nikt z tego żadnego halo nie robił, ba, kiedyś rejestracja była potwierdzana tradycyjnym listem. Ale to było w czasach gdy Allegro było fajnym miejscem do handlu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ares_ wystarczył by przelew z konta na takie same dane i mamy potwierdzenie legalności danych 🙂

Kiedyś walczyłem o to ale porażka, allegro ma to gdzieś, niech martwią się sprzedawcy 😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zgłoś-swój-pomysł/weryfikacja-kupujących-przelewem-lub-listownie/i...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@AGLOPRIMA2 @kostas11 

Doskonale pamiętam te czasy, sam dostałem taki list 🙂 

Niestety w dzisiejszych czasach takie coś nie przejdzie. Wszystkie sklepy i platformy sprzedażowe projektowane są pod możliwie najłatwiejszą i najszybszą ścieżkę zakupową dla klienta. Każda dodatkowa czynność między wyborem produktu a finalizacją zakupu jest niepożądana i w miarę możliwości eliminowana. 

Nie twierdzę, że to dobrze ale tak jest i dokładna weryfikacja klienta nie jest możliwa.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@anthea-a ile działasz na allegro że nie wiesz jak działa allegro finanse ?

Klient wybiera allegro Finanse do płatności, tu może też zrobić to przelewem tradycyjnym i doputy w systemie nie będzie OPŁACONE w zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ nie wydajesz nie wysyłasz towaru !!!!

W Twoim przypadku wybrał płatność ale jej nie dokończył, więc masz nauczkę na przyszłość, a prowizję pobierają od razu po kupnie - jak płatność się nie zakończy do 7 dni to anulują zamóienie i zwrócą Ci prowizję, więc teraz czekaj dostaniesz zwrot opłaty 🙂

A to zgłoś na policję jako wyłudzenie !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów