anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki powinien być % feedbaków?

emiliaqq
#7 Wielbiciel#

Witam.

Jaki powinien byc procent opinii pozytywnych jak jest 50 pozytywnych i 1 negatyw? Z tego co obloczam to powinien być 98,03.... czyli 98%. Na jednim koncie mam dokładnie takie opinie i system wylicza mi 97.9%.

Mam juz tak od 2 dni

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#

Wzór jest taki: 1 pozytyw podwyższa o 0,2% a negatyw obniża o 4,2%  a tu masz taki wątek: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/ile-potrzeba-pozytywnych-ocen-aby-nadro...

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@emiliaqq 

Pomimo tego, że ocen masz 51, to prawdopodobnie masz komentarze od 48 osób, z czego 47 wystawiało pozytywy. Liczą się osoby wystawiające, nie tylko ilość komentarzy.

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Dokładnie tak jest

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@emiliaqq  A ja już kiedyś tu pisałem aby allegro wprowadziło jakąś poprawkę do tych wyliczeń procentowych, no bo poniżej 100 ocen to wyliczenie procentowe jest bez sensu. Po prostu jeden negatyw na 50 ocen powinien być usprawiedliwiony tak jak 99%,  a 2 powyżej 50 ocen powinno być uznane jako 98%

Dopiero powyżej 100 ocen wyliczenie procentowe ma sens.

Ale pisać sobie można, to jak grochem o ścianę.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@br. 

Po prostu jeden negatyw na 50 ocen powinien być usprawiedliwiony tak jak 99%

W jakim sensie "usprawiedliwiony" ? 1 z 50, to nadal dwa procent ;]

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@cookie000  "W jakim sensie "usprawiedliwiony ?"

W takim sensie że  wyliczenie procentowe poniże100 jest w jakimś sensie niewiarygodne. No bo  w przypadku rozpoczęcia działalności pierwsza sprzedaż, jeden negatyw i od razu ilość procentów = zero.  Przecież to absurd, trzeba dać szansę sprzedawcy,  po prostu ten pierwszy negatyw powinien być liczony tak jakby już było 100 ocen czyli 99%

Można to nazwać usprawiedliwieniem, można nazwać  dawaniem szansy sprzedawcy, ale jakiś mechanizm ułatwiający poprawę  być powinien.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@br. 

Idea może dobra w przypadku jakichś przypadkowych negatywów (jak za opóźnienie w wysyłce, nawet jeśli wcale nie było w tym winy sprzedającego), ale generalnie jestem na nie. Dlaczego ? To allegro powinno interweniować w takiej sprawie, gdy są ewidentne dowody niewinności. Po drugie: jeśli ktoś zarobi nega za oszustwo powyżej 500 zł, to wolałbym o tym wiedzieć, a nie stosować abolicję i ukrywać taki jednorazowy fakt. Znowu by trzeba różnicować co można, a czego nie ukrywać.

Można zrobić coś innego - zmienić system wyliczania na podstawie ilości transakcji.

Może pamiętasz jak się wystawiało komentarze kiedyś, a jak teraz. Kiedyś za każdą aukcję można było wystawić komentarz, teraz za każdą transakcję jeden, a ilość wystawianych komentarzy i tak spada. Kiedyś karta była wieczysta, teraz jest roczna. Kiedyś można było wystawić neutrala (za sytuacje z wątpliwściami, ale niezasługującymi na nega), teraz jest dwubiegunowo. Kiedyś kupujący też dostawali komentarze, teraz nie dostają niczego. Więc system się załamał nie w liczbach, ale w realnych odzwierciedleniach transakcji zakończonych pozytywnie.

Kiedyś tytułem awansu były słoneczka i gwiazdki, teraz nie ma nic. Grzebiąc w starych plikach znalazłem taką moją starą propozycję z Cafe ;]

cookie000_0-1635705859117.png

 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Dodatkowo obecny system komentarzy faworyzuje takie, jak ja to nazywam, chińskie konta z setkami tysięcy ofert - na oko z dropshipingu alli, których ilość komentarzy jest z automatu większa niż w przypadku sprzedawcy z ofertą powiedzmy 300 aukcji.

Temu mniejszemu jeden negatyw zrujnuje sprzedaż, temu dużemu nic się nie stanie, bo na tyle tyś ofert wpadają też setki ocen

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@cookie000   Nie liczyłbym na żadne ułatwienia za strony Allegro,  nie będzie żadnych ustaleń - badań czy komentarz jest słuszny czy niesłuszny.  Po prostu tam nie ma kto się takimi sprawami zajmować to przecież widać,  problemy mają rozwiązywać automaty, boty. 

Dlatego własnie rzuciłem takie hasło,  proste, poniżej 100  komentarzy nie wyliczać jakości, a tego można nawet automatu nauczyć.

Była też gdzieś inna propozycja aby jakość wyliczać nie jako procent pozytywnych lecz jako procent od wszystkich transakcji, czyli inaczej  transakcje nieocenione (bez komentarza) traktować domyślnie jako pozytywne. No bo wielu klientów pisze komentarz wtedy gdy są wkurzeni,  gdy jest OK, wtedy zapominają napisać.

Ja mam świadomość tego że Allegro ma gdzieś takie projekty  no bo one nic zysku nie przynoszą, ale temat trzeba drążyć, może kiedyś się coś zmieni to są  rozsądne propozycje.

ps. ta propozycja nazw osiągniętych poziomów jest bardzo fajna, jesli nie na Allegro to Śniezek mógłby ją tutaj na Gadane wprowadzić. Czy wszyscy wkrótce mają być demiurgami?  Trzeba  demiurgów awansować, Łoś by sie przydał   😃

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@br. 

Była też gdzieś inna propozycja aby jakość wyliczać nie jako procent pozytywnych lecz jako procent od wszystkich transakcji

To właśnie miałem na myśli (w skrócie). A ogólnie to mam wrażenie, że w obecnym systemie informacji od allegro coraz łatwiej złapać negatywa ... niezasłużonego.

A co do rankingów: ja się chcę tylko dokopać do 15go poziomu (nie mam pojęcia kiedy to nastąpi), bo wtedy dopiero (co za bzdura !) można sobie zmienić na awatara własnego.

No a Lwa na Gadane już mamy ;D

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@cookie000  Na 15 poziom brakuje ci napisania 12 lub 13 wpisów - trzeba mieć ponad 750.

Pewnie to jutro lub wkrótce osiągniesz,  wystarczy kilka krótkich typu "OK",  lub  "Pozdrawiam"..😁

Dobranoc

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@cookie000 zrobiliśmy dla Ciebie wyjątek - powinieneś już móc zmienić swój awatar 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@msniezek 

A ja nie popieram takiego działania i dlatego nie zmienię go, dopóki nie osiągnę tego progu, jaki miałbym normalnie :] Szanse wszyscy powinni mieć równe !

Nie wiem czy takie jest założenie (tajemnicze progi), ale na siłę nie pompuję ilości postów. Tak czy owak wspomniane przez br. 750 wpisów dobiłem i nadal nie osiągnąłem poziomu 15.

Jak to jest ?

Tylko mi nie napisz, że siedem i pól tysiąca :]

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@cookie000 reguły są nieco bardziej skomplikowane... Uchylę rąbka tajemnicy, ale nazwy zmiennych muszę jednak zanonimizować 🙂

Krzewiciel:

(XXX >30) && (XXX >= 259200) && ((((XXX) + (XXX*2) + (XXX*10) + (XXX) + (XXX*5) + (XXX) + (XXX*5) + (XXX*10) + (XXX)) >=1000)||(XXX >1500)) && (((XXX*10) + (XXX) + (XXX*2) + (XXX)) >=400)

Entuzjasta:

(XXX >30) && (XXX >= 259200) && ((((XXX) + (XXX*2) + (XXX*10) + (XXX) + (XXX*5) + (XXX) + (XXX*5) + (XXX*10) + (XXX)) >=1500)||(XXX >2250)) && (((XXX*10) + (XXX) + (XXX*2) + (XXX)) >=600)

 

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@msniezek 

No, weeeź. Ale ułatwiłeś ;D

Czyli jednak tajemnice ? Dobra, niech już to będzie tajemnica. Nie zmienia to jednak mojego zdania na ten temat, że zdobywanie możliwości uzyskania awatara zależne od siedzenia na Gadane jest dobrym pomysłem. Zapytaj się Zuckerberga ;D Ja wiem, że są osoby, które mogą go zmienić, a mimo tego nie robią tego, ale jak patrzę na ilość "supermanów" przewijającą się tutaj ...

Edit: od razu mi przypomniałeś też wątek o wzorze na prowizje, który po prostu se zniknął z pomocy ;]

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@cookie000 

  Pompuj pompuj te posty bo doczekać się już nie mogę tego Twojego awatara 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@cookie000  Ten wzór który podał Śnieżek można znacznie uprościć,  chodzi o to że najprawdopodobniej te awanse są  może i wyliczane,  ale zatwierdzane "ręcznie"

Pamiętam było tutaj kilka osób które miały przez długi czas  bardzo wysokie statystyki aktywności, ale były sztucznie utrzymywane na poziomie Popularyzator. A potem znienacka awansowały  do bardzo wysokich poziomów, nawet do Demiurga.

Więc nie przejmuj się na wszystko przyjdzie pora. 😊

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A wątpisz że zostawili sobie furtkę żeby sterować "ręcznie"? każdy lubi władzę i mieć wpływ na coś.😡

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@br. już wyjaśniam, jak to działa. "Awanse" w ramach systemu rang (od 1 do 21) nie są zatwierdzane ręcznie - są w pełni automatyczne. Nie mamy żadnego wpływu na rangi - oprócz oczywiście ich nazewnictwa oraz możliwości zmiany wzoru ich wyliczania (natomiast te wzory nigdy nie były przez nas zmieniane, przyszły wraz z narzędziem - zważywszy na ich skomplikowanie to by było karkołomne zadanie). Nie możemy nikomu przyznać (albo opóźnić przyznania) np. rangi Demiurga, każda ranga może zostać osiągnięta wyłącznie w wyniku spełnienia kryteriów zapisanych we wzorze.

Możemy natomiast decydować o uprawnieniach, jakie są przyznawane wraz z kolejnymi rangami. W tej chwili uprawnienie do wgrywania własnego awatara jest automatycznie przyznawane wraz z 15 rangą, ale w każdej chwili możemy to zmienić, a także przyznać je dowolnej osobie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów