anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie warunki reklamacja na towar używany?

Solarens
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. Czasem zdarza mi się sprzedawać używany towar na koncie firmowym Allegro (jednoosobowa działalność). Jak powinienem zdefiniować warunki reklamacji dla używanego towaru? Do wyboru jest 1 rok lub 2 lata. Czy na używany towar mam obowiązek udzielenia aż tak długiego okresu reklamacji?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@Solarens dwa lata i na używany też jest taka sama rękojmia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

mam ten sam problem, dokładnie identyczny. Jak można dać rękojmię czy reklamację 2 lata na używaną rzecz? Nie da się wystawić oferty. Też mam działalność jednoosobową i trochę swoich używanych rzeczy...Rozumiem prawo konsumentów, ale umówmy się na nowy towar ok. ale na używany? Nie ma innej opcji?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@konto zamknięte od 2023 zmieniły się zasady. Na używane też musisz dać 2 lata

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

paranoja i wspaniała twórczość ustawodawcy...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dlaczego?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To wystaw na lokalnie jako osoba prywatna rzeczy nie związane z działalnością i w opisie oferty pisz wyłączam rękojmię

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jako firma i zakup konsumencki to jak wyłączyć rękojmie? tylko jako prywatny sprzedajacy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

nie zrozumiałeś, mam konto firmowe i chcę sprzedać prywatne rzeczy używane...na koncie firmowym nie możesz sprzedać prywatnie bez opcji reklamacji i rękojmi. Tylko możesz założyć sobie drugie konto a szkoda bo to mam już 17 lat i zmieniłem na firmowe i to był błąd.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

tak zrobię

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Solarens Tak, na towar używany musisz dać minimum rok rękojmi.

Na nowe 2 lata.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Solarens Masz obowiązek roku czasu według prawa, ale gwarancje zawsze sam ustalasz i możesz dać np 3 miesiące rozruchową i na wykrycie ewentualnych wad. To zgodne z prawem. Inna sprawa, ze konsument nie musi złożyć potem reklamacji z tytułu gwarancji a rękojmi.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Solarens
#1 Nowicjusz#

Dziękuję za szybką odpowiedź.

oznacz moderatorów