anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość sprzedaży brak numeru przesyłki

grzybek20011
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

współpracuję z firmą kurierską, która nie podaje numeru przesyłki i Klient nie ma możliwości jej monitorowania przez co spada mi jakość sprzedaży. Czy jest jakiś sposób, aby ominąć ten wskaźnik. (Dostawy są realizowane tak samo sprawnie jak paczki do paczkomatu) 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Tak zmienić kuriera.

oznacz moderatorów

grzybek20011
#7 Wielbiciel#

ta opcja odpada. firmy kurierskie powszechnie znane nie przewożą takich gabarytów albo mają bardzo wysokie stawki 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@grzybek20011 

A co masz w "Jakość mojej sprzedaży / Numery przesyłek uzupełnione w terminie / Zobacz zestawienie" w ostatniej kolumnie "Czy liczone do jakości sprzedaży?"

Powinno być, że nie liczone do jakości sprzedaży, skoro nie masz możliwości wprowadzić numeru nadania i Allegro o tym wie.

oznacz moderatorów

grzybek20011
#7 Wielbiciel#

dziękuję za pomoc!

 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@LEW433  nie zadałeś sobie nawet najmniejszego trudu aby sprawdzić co sprzedaje autor wątku 😕 Czy na prawdę musisz czasami przypominać stylem, ignorancją pewnego osobnika którego na szczęście od pewnego czasu nie ma z nami na forum?

@grzybek20011  sprzedaje wielkie łóżka, pewnie zwykłym kurierem takich nie nadasz (?)

Poszukałem na Allegro innych sprzedających taki asortyment i w warunkach dostawy i płatności jest coś takiego:

dostawa.jpg"Dostawa przez sprzedającego"

Wydaje mi się, że za pomocą tej opcji może być wyłączony mus wpisania numeru paczki/ listu przewozowego.

(Chociaż jak nawet za pomocą takiego czego da wyłączyć to i tak sporo straci pkt do jakości bo ich po prostu nie zyska aczkolwiek punkty nie będą na minusie i nie wpisanie nie będzie powodować ich ubytków)

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Skill_Player 

Ja sobie też nie zadałam🙄

A ciekawa jestem bardzo, dlatego zrobię  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Sprzedający ma ustawioną opcję "Kurier" bez oznaczenia firmy kurierskiej. Czy to możliwe, że obrywa po jakości, a jednocześnie "Przewidywany czas dostawy" jest elegancko wyliczany przez system?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@grzybek20011 @Kasiulki2 @Skill_Player @LEW433 Przekazałam tę sprawę do weryfikacji. Kiedy dostanę odpowiedź, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kinga919
#1 Nowicjusz#

coś już wiadomo?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kinga919 Przepraszam za czas oczekiwania na odpowiedź. Obecnie bez wpisania maskowanego adresu mejlowego w narzędziu nadawczym oraz numeru listu w zakładce [Zamówienia], nie mamy możliwości zaliczenia przesyłki jako nadaną.

Przy ustawieniu "Dostawa przez Sprzedającego" te zamówienia nie wpływają na Jakość Sprzedaży, są wykluczone. 

Predykcję wylicza algorytm na podstawie Twoich historycznych nadań i deklaracji.  Jeżeli nie ma wprowadzanych numerów listów, z których pobieramy informacje o zamówieniu, to ten czas się wydłuża, ponieważ algorytm uznaje, że realizacja zamówienia zajmuje tyle czasu. W swoich ofertach deklarujesz czas wysyłki 21 dni. Deklaracja wysyłki jest jednym z kluczowych elementów predykcji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów