anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakosc sprzedazy kuleje, ale nie z mojej winy.

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie dot. Jakosci sprzedazy, o ktorej dowiedzialam sie z nieoczekiwanej przeze mnie wiadomosci od Allegro.

Z mojej JS  dowiaduje sie o bardzo slabym wyniku, glownie z racji braku trackingu do przesylek oraz nie dotrzymywania terminow wysylki.

Pierwsze zastrzezenia to numery przesyłek uzupełnione w terminie: 0%. Oferuje wysyke z Niemiec listem ekonomicznym i kurierem. Z malym wyjatkiem kupujacy wybieraja wysylke listem ekonomocznym - zapewnie z racji kosztow. Do tego rodzaju wysylki nie ma numerow nadania, wiec dlaczego dla Allegro jest to naganne, ze nie uzupelniam tych numerow nadania? Mialam wielomiesieczna przerwe w sprzedazy i kiedys nie bylo z tym najmniejszych problemow.

Najzabawniejsze jest, ze na wlasny koszt nadaje przesylki (ostatnich osiem przesylek) kurierem i wprowadzilam jak najbardziej ow numer i jak nabardziej w terminie, bo do terminowosci Allegro tez ma zastrzezenia. We wszystkich przypadkach wyrobilam sie jak najbardziej w termnie, w ktorym zadeklarowalam sie tworzac opis aukcji. 

Czy ktos moze mi pomoc?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Gajendra 

Jest na to tylko jedna rada, zamień list zwykły na polecony i wprowadzaj numery nadania. Inaczej polegniesz.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Przeciez wzmiankuje, ze doplacam i nawet jak klient wybiera list ekonomiczny, to wszystkie moje przesylki nadaje rejestrowane i w terminie. Nr przewozowy przesylki nadanej w terminie (!) wprowadzam do Allegro, ale Allegro odejmuje mi punkty. Nie za bardzo wiem, za co. Kiedys - jakis rok temu - nie bylo z tym problemu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nikt Ci nie pomoże, tak działa Allegro, możesz sprzedawać na AL, ale może moderacja zna odpowiedź: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Nie chcialam tego zaakceptowac jako rozwiazanie, bo nie odpowiada to na moje pytanie. Czy nie warto zamiast klepac nic nie wnoszace posty, przemilczec. Nic twoj post nie wnosi, a lapidarne stwierdzenie "tak dziala Allegro" jest **piiip**yczne. Na Allegro sa sprzedawcy nawet z Chin i ci raczej nie maja takich problemow.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Gajendra  

Zrozumiałam, że tylko kilka ostatnich przesyłek nadałaś jako rejestrowane. Terminowość zliczana jest za ostatnie 30 dni, jeśli więc większość przesyłek nie miała wprowadzonych numerów to dlatego statystyki się posypały. Jeśli jednak wszystkie wprowadziłaś terminowo to faktycznie dziwne i wymaga wyjaśnienia.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Te osiem przesylek to sprzedaz od 14 pazdziernika. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Gajendra 

Poczekaj w takim razie @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  rano sprawdzą w czym rzecz.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Gajendra  Nadać przesyłkę trzeba też w zadeklarowanym terminie, ale to pewnie wiesz.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Wszystkie wyslane w zadeklarowanym terminie!

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Gajendra Piszesz Oferuje wysyke z Niemiec listem ekonomicznym i kurierem

Jakie firmy realizują te przesyłki?

oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Zalezy co chcesz wysylac. Wiecej informacji znajdziesz w Google.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Gajendra  bardziej chodzi o to, że nie wszystkie firmy kurierskie współpracują z systemem Allegro i stąd może Twoje kłopoty. Przypomnijmy się @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

DPD jest jak najbardziej na allegrowej liscie.

oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego nie potrafi mi nikt odpowiedziec. Rowniez zapytanie przez formularz pozostalo dotychczas bez odpowiedzi. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Gajendra 

Bo tu problemy sprzedających są na szarym końcu. Ważniejsze są nawet wpisy o poszukiwaniu płyty Kochaś, tam odpowiedź jest w 5 minut  🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Ale ze tak jestem pomijana. Mam czuc spisek o malych sprzedawcach na Allegro? Pomijajac, ze grozi mi sie zawieszeniem konta, to jeszcze moje oferty sa gdzies na szarym koncu wyszukiwan. 

 

Dzieki Tobie chociaz za wsparcie...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Gajendra, przepraszam Cię za czas oczekiwania na odpowiedź. Widzę, że Twój wynik jakości sprzedaży wiąże się z niskimi ocenami od kupujących.

Jeżeli chodzi o wskaźniki terminowej wysyłki - niepoprawnie nadajesz paczki. Żeby nasz system mógł posiadać status paczek, podczas nadawania musisz przekazać maskowany adres mejlowy kupującego. Dodam, że list ekonomiczny jest wykluczany z statystyk, więc go nie uwzględniamy. 

Natomiast na tak niski wynik wpływają zamówienia takie jak np.  5a2a9aa1-4bec-11ed-9f7f-51057fde3bb3, w którym wybrana metoda to Paczka pocztowa ekonomiczna. Jeżeli w trakcie nadawania paczki nie możesz przekazać zamaskowanego adresu mejlowego, zamiast metody  Paczka pocztowa ekonomiczna możesz wybrać metodę "Dostawa przez sprzedającego", ponieważ wykluczamy ją ze statystyk.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów