anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jedno zamówienie - 12 paczek

steel4home
#8 Zapaleniec#

Mam zamówienie - 12 przesyłek "dpd allegro" na dziesiątej paczce znika opcja "dodaj kolejną paczkę". Jak mogę wysłać pozostałe dwie z allegro?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@steel4home czy możesz podać o jakim zamówieniu piszesz? Czy korzystasz z narzędzia nadawczego dpd?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

steel4home
#8 Zapaleniec#

44015442-537c-11eb-bc74-7fabe076f5cb

Nadaje przez allegro, nie przez stronę przewoźnika. Przy 10 paczce opcja dodaj kolejną paczkę znika.

 

oznacz moderatorów

steel4home
#8 Zapaleniec#

139461523_862193187957459_1931777757953257679_n.jpg139009539_576573716668483_8057294637915924564_n.jpg

oznacz moderatorów

steel4home
#8 Zapaleniec#

Wyglądało to jw. byłem zmuszony dwie paczki wysłać przez zewnętrzny serwis. Szkoda, że allegro tylko pobiera prowizje, a nie mogę skorzystać z tańszej wysyłki za pośrednictwem allegro za którą zapłacił kupujący...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@steel4home wracam do Ciebie po długim czasie, ale mam nadzieję, że z wiadomością, która Cię ucieszy. Błąd, o którym do nas napisałeś został potwierdzony przez zespół techniczny. Masz rację, powinieneś mieć możliwość skorzystania z tańszej wysyłki, dlatego w ramach rekompensaty mogę zaproponować Ci 10 darmowych wyróżnień. Daj proszę znać czy zgadzasz się je otrzymać?

Gdyby w przyszłości podobny problem się powtórzył, mamy na to sposób. Aby nadać dodatkowe przesyłki w DPD: 
- Wejdź do zakładki "Zamówienia", znajdź to zamówienie, dla którego chcesz nadać przesyłki i kliknij "Dodaj przesyłkę",
- Na stronie formularza nadania, w sekcji "Przesyłka" uzupełnij dane tylko jednej przesyłki, a następnie na dole strony kliknij "Zapisz do wysłania",
- Wróć do zakładki "Zamówienia" i dla tego samego zamówienia ponownie kliknij "Dodaj przesyłkę",
- Na stronie formularza nadania, w sekcji "Przesyłka" uzupełnij dane kolejnej przesyłki, kliknij "Zapisz do wysłania" i powtórz tę czynność, dopóki nie dodasz wszystkich przesyłek,
- Przejdź do zakładki "Dodane przesyłki" i zaznacz wszystkie przesyłki, które chcesz nadać,
- Kliknij "Podsumowanie" na samym dole strony i wybierz godzinę, w której możesz przekazać przesyłki kurierowi, wybierz opcję "Bez podjazdu kuriera" lub kliknij "Zamów" jeśli nadajesz przesyłki w punkcie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

steel4home
#8 Zapaleniec#

Super, dziękuję za rozwiązanie sprawy. Poproszę wyróżnienia jeśli mają długi termin na wykorzystanie.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@steel4home ja bym wybrała inne rozwiązanie, za sprzedaż w aukcji wyróżnionej płacisz ekstra prowizje, czyli allegro niby "robi ci dobrze", a w ostateczności wydusi z ciebie więcej kasy... Niech zwrócą ci kasę w formie "rabatu transakcyjnego" czy jak to tam ładnie nazywają (odliczenie kwoty od faktury w tym miesiącu). 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Ale jakże to marketingowe te "darmowe wyróżnienia" na których i tak zarobią. 🤣

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@TATLOK A jak 😎 Czytałeś regulamin nowego-gorszego programu VIP? Profity dla sprzedającego są rozliczane na dwa sposoby, albo właśnie "darmowe wyróżnienia" albo "rabat transakcyjny". Wszystkim rozdałam regulamin z przykazem, że za uszy wytargam, jeśli ktoś gdzieś kiedyś zaznaczy darmowe wyróżnienia... 😆

oznacz moderatorów

steel4home
#8 Zapaleniec#

Niestety wynikł kolejny problem! Została pobrana opłata dodatkowa DPD - 

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dodatkowa ochrona przesyłki do 50000 

na kwotę 36,01PLN! 

Tylko, że paczki które wysłałem za Waszym pośrednictwem były warte 244zł x 10 = 2440zł, więc powinno być dopłata za dodatkową ochronę do 3000zł, czyli 0,80 PLN ! 
 
W tej sytuacji poproszę jednak o odjęcie równowartości tych 20 wyróżnień od mojego rachunku allegro! 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@steel4home Czy kontaktowałeś się w tej sprawie bezpośrednio z DPD?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

steel4home
#8 Zapaleniec#

Nie, nie kontaktowałem. To za Waszym pośrednictwem nadawałem paczki i to Wy naliczyliście mi tę niedorzeczną opłatę. To jest sprawa między Wami a DPD. Fakt jest taki, że nie było przesyłki powyżej 3000zł i opłata naliczona przez WAS nie powinna mieć miejsca. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@steel4home Przepraszam, że musiałeś długo czekać na odpowiedź. Dostałam potwierdzenie, że możesz zgłosić reklamację przez nasz formularz. W zgłoszeniu wskaż preferowaną formę rekompensaty. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów