anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem sprzedawca od niedawna

MAMY ROZWIĄZANIE!
Nasze_szkraby12
#7 Wielbiciel#

proszę o informację jakie są opłaty za wystawianie ofert bez opcji promowania ?Opłata jest za każdą wystwioną aukcję? Czy korzystając z abonamentu płacę za niego a za wystawianie ofert nie ? jak to jest bo nie mam pojęcia?

 

Z góry dziękuje za odp

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Nasze_szkraby12 Cześć. 🙂 Cennik zależy od wielu czynników. Sprawdź nasze narzędzie dla Sprzedających - kalkulator opłat: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kalkulator-oplat 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Nasze_szkraby12
#7 Wielbiciel#

aktualnie nie mam opłat za wystawianie bo jest w programie dla początkujących ale chciałam się zorientowac co bedzie potem

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Nasze_szkraby12 Tak generalnie abonamentu nie potrzebujesz, chociaż od 2 listopada będziesz go potrzebował, aby uniknąć nowej dopłaty od sprzedaży. Ma tam chociaż parę funkcji, z którymi możesz się pobawić, ale ja nie uważam, żeby one były w jakikolwiek sposób przydatne, aby zwiększyć sprzedaż (jeżeli ktoś przedstawi twardy dowód poparty analizą, to zmienię zdanie 🙂 ). Jeżeli jesteś nowy na Allegro, to na wszelki wypadek uprzedzam, że musisz dodatkowo przygotować się na:

  • pułapki w postaci prowizji w kategoriach Pozostałe. Tam jest 20% - po ewentualnym wyróżnieniu ładnie się zdziwisz
  • prowizję od każdej sprzedanej sztuki (% w kategorii)
  • j/w przy wyróżnieniu (jeżeli się potem zdecydujesz na wyróżnienia (75% prowizji podstawowej))
  • j/w w Strefie Okazji, jeżeli chcesz się bawić (nie pamiętam ile, chyba 40% podstawy, na pewno mniej)
  • prowizja od kosztu wysyłki poza Smart! (% w kategorii)
  • prowizja za nadanie w Smart
  • wymóg posiadania niepotrzebnego abonamentu, aby uniknąć twardej prowizji 1 zł od sprzedaży w każdej ofercie (od listopada)
  • częste dopłaty za dodatkowe usługi od przewoźników DPD/UPS (Allegro One), jeżeli nadajesz w Smart!
  • 1,23 zł za każdą dodaną monetę - lepiej uzyskać Super Sprzedawcę, żeby nie płacić za monety

Pomijam opłatę za brak sprzedaży w ofercie po roku. No chyba, że planujesz mieć dziesiątki tysięcy ofert.

Przy okazji, jeżeli planujesz wprowadzić Allegro One do swoich wysyłek, to tylko uprzedzam, że z ich wysyłkami jest masa problemów. Od niedziałających paczkomatów po braki odbiorów przesyłek. Wpisz w wyszukiwarce Gadane: Allegro One i poczytaj sobie co Cię może ewentualnie spotkać z nimi.

Musisz śledzić rozliczenia z Allegro, gdzie masz rozbite wszystkie opłaty na części.

oznacz moderatorów