anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy może być problem za naliczanie prowizji od polecenia produktu?

MAGDALENASM89
#7 Wielbiciel#

Witam, korzystam juz jakis czas z programu allegro polecam i mam sporo wątpliwości. Wchodząc w dany produkt i polecając go udostępniam na swoim fb i osoba zainteresowana jeśli kliknie i doda do koszyka tenże produkt zawsze wspomoże mnie, czyli polecającą oczywiacie biorąc pod uwage za co są a za co nie sa naliczamw prowizje? Czy każdy sprzedawca na allegro bierze udział w programie i jest mu to narzucone z góry? Czy kiedy kupujący wybiera opcje z zapłatą później mi również będzie naliczana nagroda dopiero licząc te 45dni od spłaty zakupów? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@MAGDALENASM89 Zasady Allegro Polecam są dosyć skomplikowane. Masz artykuł na ten temat; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/program-allegro-polecam-czym-jest-i-jak-z-ni... Pod artykułem jest kontakt do Allegro w tej sprawie, zapytaj o szczegóły na czacie.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie każdy sprzedawca bawi się w te gierki allegro nie jest to przymusem to już zależy od ciebie.

oznacz moderatorów

michalhobot
Ekspert Allegro

Istotna uwaga: nagroda dla osoby polecającej jest wypłacana przez Allegro z otrzymanej prowizji, więc sprzedający nic na tym nie traci. W związku z tym każdy sprzedawca bierze udział w programie i każda oferta (poza wykluczonymi kategoriami) bierze udział w programie.

oznacz moderatorów

MAGDALENASM89
#7 Wielbiciel#

W praktyce tak nie jest. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MAGDALENASM89 Z ciekawości - na jakiej podstawie tak twierdzisz?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

MAGDALENASM89
#7 Wielbiciel#

Wielokrotnie ja coś polecałam, mi coś polecano. Ja kupiłam polecone i ja dostałam prowizje albo na odwrót. Ten program ma liczne niedociągniecia. Kupując coś z polecenia powinna być informacja czy sprzedawca uczestniczy w tym programie czy nie. Można kupić ten sam towar od różnych sprzedawców i u jednego policzą u innego nie. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MAGDALENASM89 Sprzedający w tym przypadku nie mają nic do gadania (gdyż w każdej ofercie masz przycisk "udostępnij"). Do programu może zgłosić się każdy, kto podając swój link referencyjny do polecanej oferty dostaje część (od) prowizji, jaką nalicza sprzedającemu allegro.
To, że czasem nie nalicza prowizji z polecenia oferty może być spowodowane chociażby faktem zainstalowania w przeglądarce rozszerzeń, które działają w ten sposób, że potrafią wyciąć parametry z linku referencyjnego (potrzebne do tego, żeby allegro wiedziało, kto polecił ofertę). Chodzi mi oczywiście o przeglądarkę osoby, od której wysyła się takiego linka.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów