anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient dokonał zakupu ale nie płaci

Client:43997617
#8 Zapaleniec#
  • Witam, w niedzielę dałem na sprzedaż płyty cd + regał za 1200, kupujący raj_dla_ucha rozpoczął zakup ale do dziś nie dokonał wpłaty. Po drugie nie ma znim żadnego kontaku po przez czat. Nr tel do niego nie ma.Screenshot_20220629-152325-524.png

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

W Polsce prawo ustala władza ustawodawcza i Allegro musi stosować się do obowiązujących przepisów jeżeli działa na terenie RP.

I są odpowiednie przepisy regulujące "zwłokę" w płatności przez kupującego:

"

Art.  491.  [Skutki zwłoki]
§  1. 
Jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej, druga strona może wyznaczyć jej odpowiedni dodatkowy termin do wykonania z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniona do odstąpienia od umowy. Może również bądź bez wyznaczenia terminu dodatkowego, bądź też po jego bezskutecznym upływie żądać wykonania zobowiązania i naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki."
 
Kupując na Allegro towar w licytacji czy przez "kup teraz" strony zawierają umowę kupna-sprzedażt i tu wkracza prawo a nie regulaminy - tak jak np. przy zwrotach. Allegro ma w regulaminie 2 dni na zwrot kasy do klienta a prawo daje chyba 14 dni od odstąpienia.
 
 
Czy można na podstawie przepisów polskiego prawa w zakładce o sprzedającym na zwykłym Allegro czy w opisie aukcji na AL wpisać sobie termin zapłaty przez klienta?
 
(Widziałem nie raz, zę firmy maja takie zapisy w tej zakładce oraz, widziałem aukcje prywatnych  sprzedających na AL którzy w opisie aukcji skracali czas na zapłatę.)
 
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Skill_Player Mam nadzieję, że ten wpis wyjaśnia Twoje wątpliwości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

marcokeys
#9 Pomysłodawca#

@Skill_Player czy zapis na czacie Allegro wlicza się do transakcji na Allegro?

oznacz moderatorów

marcokeys
#9 Pomysłodawca#

@Skill_Player i jak możesz, to sprawdź mój wątek i ewentualnie jak możesz, to daj mi znać gdzie popełniłem błędy.

oznacz moderatorów