anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN zakupione na Allegro

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kupiłam 50 kodów EAN na Allegro, poniewaz w ogłoszeniu było napisane, że można ich używać do sprzedawania na Allegro. Wykorzystałam 36, ale niestety 16 nie zdążyłam, bo teraz wasz portal zablokował dodawanie produktów w tymi kodami.

Dlaczego ogłoszenie z kodami nadal istnieje i wprowadza w błąd?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

annas14-firma
#16 Inspirator#

Liczysz na Allegro?

Przecież to łatwe do sprawdzenia, że sprzedaż kodów na Allegro to oszustwo. 
Otrzymasz poradę żeby to zgłosić. Nic więcej Allegro nie pomoże.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI @annas14-firma To nie jest oszustwo, bo te kody działały do momentu wprowadzenia przez Allegro porównania z oficjalną bazą GTIN. Kody zostały wygenerowane przez specjalny program  w dużych ilościach, potem zmiksowane i podzielone na pule. Ktoś kto generował te kody nie wiedział, że w bazie GTIN część nr. początkowych (identyfikatorów kraju pochodzenia) jest wyłaczona (zarezerwopwana do innych cełów albo wogóle niedostępna) Kody, których nie udało Ci się wykorzystać, działały by gdyby nie ofijalna baza GTIN. Możesz spróbować zgłosić reklamację do sprzedawcy > i poczekać na odpowiedź.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Ziolko39 Chyba nie wiesz o czym mówisz. Nikt nie kupuje ciągu cyfr, które do niczego ne służą. Kody EAN to usługa unikalności oznaczenia produktu a nie ciąg znaków który każdy może wygenerować samodzielnie. Naciąganie naiwnych to nawet coś więcej niż oszustwo.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@annas14-firma Niestety, ale doskonale wiem o czym mówię. Pierwsze 2 lub 3 cyfry kodu określają kraj pochodzenia, natępne 10 lub 9 są przypadkowe, a ostatnia 13 jest liczbą kontrolną, która musi pasować po porzednich 12 > ale nie wiem jak się ją wylicza.

A na Allegro można kupić kody EAN w dowolnych ilościach ( w pakietach po 10, 50, 100, itd szt) Tylko że one były wygenerowane przed powiązaniem katalogu Allegro z bazą GTIN i część jest niewłaście rozpoczęta. Masz tu kod EAN (prawidłowy) 1779244034179, który nie odpowiada bazie GTIN > możesz go wykorzystać > nic Ci nie grozi > po prostu nie połączy produktu z katalogiem. Struktura kodu jest prawidłowa, tylko identyfikator 17 lub 177 nie istnieje.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Ziolko39 Skoda czasu na tłumaczenie. Mam nadzieje że wiesz doskonale o czym piszę, tylko przekora każe ci pisać nie na temat. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@annas14-firma Właśnie ten ciąg znaków każdy może sobie wygenerować samodzielnie > wystarczy odpowiedni program > i znajomość pierwszych 3 cyfr z bazy GTIN > uzupełniasz dowolnymi cyframi do 12 miejsc > programujesz ile chcesz kodów > wciskasz "enter" > i wyskakuje Ci np 50 kodów danego kraju z uzupełnioną prawidłową 13 cyfrą kontrolną

Tak właśnie powstają te kody, które są sprzedawane na Allegro. Prawdopodobnie te dostępne teraz są już zaktualizowe pod kątem bazy GTIN > żeby uniknąć takich wypadków jak opisała @CHECINIAKI 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@annas14-firma Kupiłam 50 kodów EAN na Allegro, poniewaz w ogłoszeniu było napisane, że można ich używać do sprzedawania na Allegro. Wykorzystałam 36, Czyli to nie było oszustwo > po prostu te pozostałe się nie zgadzają z bazą GTIN > pomimo, że stuktura kodu jako takiego jest prawidłowa > to nie jest naciąganie naiwnych > ci co sprzedają te kody aktualizują te swoje bazy, żeby pasowały do GTIN

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Niepotrzebnie zakładałam wątek! 16 kodów, które myślałam, że nie działają - DZIAŁAJĄ !!!

Ktoś na Gadane wprowadził mnie w błąd. Wszystko śmiga 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Super. Czyli dostałaś kody już zweryfikowane z bazą GS1.

oznacz moderatorów