anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto zostało zawieszone "brak powodu"

mudol
#11 Animator#

Witam, właśnie dostałem maila o takiej treści:

 

"informujemy, że zawiesiliśmy Twoje konto w związku z uzasadnionymi obawami co do bezpieczeństwa konta lub zawieranych transakcji, zgodnie z art 2.12 Regulaminu Allegro. Nasze obawy dotyczą zwłaszcza powiązań z innymi, objętymi przez nas sankcjami, kontami w Serwisie, co narusza dodatkowo art. 8.7 Regulaminu Allegro."

 

Kompletnie z d*py wyjaśnienie, nie wiem dlaczego zostałem zablokowany, ktoś jest w stanie o co tu chodzi? Saldo opłacone, żadnych dyskusji brak, żadnych negatywów, żadnych ostrzeżeń 😕 Konto od kilkunastu lat:/

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

edit: przy próbie wystawienia oferty teraz mam komunikat:

"Nie masz wymaganych uprawnień, aby wystawić ofertę (sprzedaż zablokowana). Zweryfikuj swoje konto jako firmowe."

 

Dlaczego mam robić firmowe konto skoro sprzedaję jako osoba fizyczna? Przecież nie mam firmy?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wygląda na to że dostrzegli jakiś problem u osób z tobą związanych lub korzystających z twojego sprzętu .Koresponduj z działem bezpieczeństwa allegro ,każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i tam ci dokładnie wyjaśnią w czym rzecz.

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

nie mam podpiętych ani innych kont, ani innych użytkowników, ani inne osoby nie korzystają z moich trzech urządzeń, na którym korzystam z allegro. To raczej nie to

oznacz moderatorów

Zwierzakus
#9 Pomysłodawca#

Dostałem ten sam email i zablokowali mi sprzedaż. Kalka kopiuj wklej, zero podania powodów. Zapytałem przez formularz kontaktowy, czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów

Narditto
#7 Wielbiciel#

Też takiego maila właśnie dostałem mimo że nie sprzedaje od ponad roku 😬

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

niby dwa punkty złamane ale oby dwa bezsensowne:

2.12.

W sytuacji, gdy Konto lub działalność Użytkownika w ramach Allegro wymaga dodatkowej weryfikacji danych, o których mowa w art. 2.1. lub 2.3, lub w przypadku powzięcia przez Allegro.pl uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności nieuprawnionego przejęcia Konta przez inną osobę, lub w przypadku naruszenia Regulaminu przez Użytkownika, Allegro.pl może:

a. uzależnić korzystanie z Allegro lub poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika odpowiednimi dokumentami jego wiarygodności, w tym tożsamości,

b. czasowo ograniczyć dostęp do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro,

c. zawiesić na czas określony lub nieokreślony Konto Użytkownika,

d. zastosować mechanizmy lub narzędzia blokujące działanie botów lub innych narzędzi informatycznych lub programistycznych, o których mowa w art. 10.11.

Po ustaniu wyżej wskazanych okoliczności, Allegro.pl zniesie przedmiotowe ograniczenia zastosowane wobec Użytkownika.

 

oraz:

8.7.

Użytkownik, którego Konto zostało zawieszone lub na które zostały nałożone ograniczenia funkcjonalności, o których mowa w art. 2.12 i 8.4, nie może zarówno zarejestrować nowego, jak i korzystać z innego Konta bez uprzedniej zgody Allegro.pl.

 

Przecież to jest kpina co allegro odwala ostatnio.

oznacz moderatorów

Narditto
#7 Wielbiciel#

Ja nawet kupować teraz nie moge...

oznacz moderatorów

Zwierzakus
#9 Pomysłodawca#

Dostałem odpowiedź, że zanim podejmą decyzję w sprawie konta, konieczne jest potwierdzenie zgodności danych na koncie... Skan dowodu. Piszą co dokładnie potrzebują a co wręcz trzeba zasłonić.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mudol @Narditto  kwestie blokady konta można wyjaśniać tylko z Działem bezpieczeństwa, dlatego bardzo proszę napiszcie do nas tutaj
@Zwierzakus odpisaliśmy na Twoją wiadomość w sprawie nr 23023810, bardzo proszę o przesłanie w odpowiedzi na wiadomość e-mail od nas dokumentów, o które poprosiliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

Grubo, mam wrażenie, że allegro zagalopowało się i zaczyna łamać prawo, w tej chwili dostałem maila, pewnie inni też:

"Zanim przedstawimy informacje na temat konta, konieczne jest potwierdzenie zgodności danych na koncie.

Proszę o przesłanie w załączniku fotografii dokumentu potwierdzającego tożsamość (obie strony). Na dokumencie powinny być widoczne następujące dane: imię (imiona), nazwisko, data urodzenia, adres (jeśli jest na dokumencie), data ważności dokumentu.

Wrażliwe dane, takie jak numer pesel czy numer dokumentu proszę zakryć. Po weryfikacji załączniki zostaną bezpowrotnie usunięte.
"

Czy sobie ściągacie bezpodstawnie zdjęcia dowodów osobistych, która ustawa czy prawo pozwala mam na to? Bo powód powinien być przedstawiony PRZED wysłaniem dokumentów a nie PO.

oznacz moderatorów

Zwierzakus
#9 Pomysłodawca#

Cyt. ze strony allegro:

"W uzasadnionych przypadkach (takich jak naruszenie zasad serwisu, zmiana danych na koncie lub próba odzyskania dostępu do konta) możemy poprosić Cię o dodatkowe potwierdzenie danych:

  • w przypadku osób fizycznych będzie to niezmodyfikowane zdjęcie dokumentu, które umożliwi potwierdzenie tożsamości"

Zaraz się okaże, że zasłanianie pól danych wrażliwych to modyfikowanie zdjęcia dokumentu 🙂

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

i jeszcze kolejnego bana dostaniesz za złamanie regulaminu odnośnie modyfikacji zdjęcia 😄 dokumenty wysłane, ale brak odpowiedzi, straszny burdel w allegro jest, im więcej osób ta zarządza tym coraz głupsze pomysły wdrażają (oczywiście z błędami)

oznacz moderatorów

Zwierzakus
#9 Pomysłodawca#

@la_nika Nie dostałem odpowiedzi, dlaczego konto zostało zablokowane, jaki dokładnie punkt regulaminu został złamany. Nie było informacji o obowiązku przesyłania skanów dowodu i karach za to grożących. Na chwilę obecną status jest taki, że wszelkie decyzje podejmiecie po przesłaniu skanu dowodu a odpowiedzi nie udzielono.

oznacz moderatorów

Stefan Pele
#2 Obserwator#

Mam to samo. raz w życiu coś sprzedałem, a tak kupiłem z milion rzeczy, za które płacę przed wysyłką. A mnie zablokowali. Albo to jest jakaś awaria albo ich poj..ało. Powinni mi medal dać a nie blokować...

oznacz moderatorów

Narditto
#7 Wielbiciel#

Ja mam tak samo, ale już mi odblokowali 

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

a napisali powód blokady czy tak z d*py i Ty masz się zastanawiać dlaczego?

oznacz moderatorów

Narditto
#7 Wielbiciel#

"
Dzień dobry,

dziękuję za kontakt. Rzeczywiście otrzymał Pan od nas powiadomienie na temat sankcji na koncie.

Nasze działania podyktowane były względami bezpieczeństwa i weryfikacji prawdziwości zamówień.

Przepraszam za niedogodności, Pana konto jest już aktywne."

oznacz moderatorów

Stefan Pele
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Zachodzi konieczność weryfikacji Pana danych osobowych.

W tym celu proszę przesłać zdjęcia obu stron dokumentu potwierdzającego Pana tożsamość w formie załącznika do odpowiedzi na tą wiadomość.

Przesłane zdjęcia zostaną usunięte z naszej bazy po weryfikacji danych. Dane takie jak fotografia, nr dowodu oraz pesel mogą być zasłonięte.

- czyli generalnie można zasłonić wszystko i wysłać fotkę, i wtedy zobaczymy, sprytne. żadnego uzasadnienia, super. 

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

No ja już dawno wysłałem i g***o jest dalej zablokowane, żadnego odzewu,

Moderatorzy ogarnijcie te zgłoszenie (nr 23023690, // Andrzej), przecież to jest jawna kpina jak ten "dział bezpieczeństwa" pracuje

 

oznacz moderatorów

Zwierzakus
#9 Pomysłodawca#

Odblokowali mi konto, niczego nie wysyłałem. Szkoda że na nowo muszę wznawiać aukcję. Na przeprosiny nawet nie liczę. Co za burdel.

oznacz moderatorów