anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupująca nie odebrała paczki z paczkomatu, paczka wraca do nas.

MAMY ROZWIĄZANIE!
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Umówiliśmy się z kupującą na zwrot pieniędzy, jak paczka do nas dotrze.

Wiem, że kupująca musi odstąpić od umowy, jak to najlepiej zrobić?

1. Niech wyśle druk odstąpienia od umowy mailem do nas.

2. Czy może niech zrobi "zwrot" towaru na Allegro (chociaż to nie jest klasyczny zwrot).

Co radzicie? 🙂

 

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
Client:44052296
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI obie formy są dobre. Łatwiej będzie odzyskać prowizje jak kupujący zgłosi zwrot przez Allegro.

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Dzięki 🙂

Zrobienie zwrotu będzie prostsze, bo ominę tłumaczenia kupującej że coś musi odsyłać mailem.

Niech zrobi zwrot i już.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Client:59247542 - w takim przypadku ja informuję klienta, że nie wywiązał się z zawartej umowy, a koszt ponownej wysyłki wynosi 9,99 zł - i tak już jestem na tym "w plecy". Jak chcesz być jeszcze więcej "do tyłu", to oczywiście możesz pójść klientowi "na rękę" i przyjąć od niego odstąpienie od umowy. Kupujący niech wypełni stosowny formularz zwrotu przez Allegro, poda powód zwrotu (ciekawe, jaki wybierze, skoro nawet nie widział towaru na oczy) i sprawa załatwiona. Kupujący jest zadowolony - Ty liczysz straty, Allegro nie odda Ci prowizji od kosztów przesyłki, koszty zapakowania, opakowania, koszty pracownika, koszty obsługi zwrotu - są wymierne i nie wynoszą 0 zł. Jak kupujący nie opłaci kosztów ponownej przesyłki - to u mnie trafia na CL - sorry, nie prowadzę działalności charytatywnej, wykluczam z obsługi kupujących, którzy przynoszą straty dla mojej firmy. Mam do tego prawo.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Jeżeli chciałbym odesłać ponownie wysyłkę na koszt kupującego i on zgodzi się pokryć 9,99 zł  to jak to technicznie zrobić?

-On przelewa na moje konto bankowe 9,99 zł i wysyłam mu paczkę poza Allegro? Czy robi się to na Allegro?

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@CHECINIAKI, przepraszam Cię za czas oczekiwania na odpowiedź.

Spróbuj poprosić o dopłatę w zakładce Zamówienia

Obraz_2022-11-05_19-25-09.png

Jaka to metoda dostawy? Jeżeli to metody Allegro - drugą etykietę nadasz w taki sam sposób, jak pierwszą. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów