anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odbierają paczek pobraniowych!

Slavkowski
#1 Nowicjusz#

Sprzedałem ostatnio przedmiot konsolę PS4, kupujący wybrał sposób zakupu paczkę pobraniową. Przy kurierze odmówił przyjęcia paczki, pani nawet nie wiedziała ile konsol zamówiła. Przy zwrocie paczki musiałem drugi raz zapłacić koszty wysyłki! Straciłem na tym za 40 zł bo paczka była ubezpieczona. Allegro ma to gdzieś, nie zabezpiecza sprzedających przed takimi nieuczciwymi praktykami ??? Macie jakiś pomysł jak się przed tym bronić? Np winted lub **piiip** robią tak, że kasę dostaję się jak kupujący odbierze paczkę. Kasę musi wpłacić on wcześniej. Może to byłoby rozwiązanie, kupujący wpłaca kasę, a jak nie odbierze paczki to allegro zwraca mu kwotę pomniejszoną o straty kupujących? Co Wy na to??

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@Slavkowski Dużo takich wątków tu było opisanych, najlepsze to nie udostępniać pobrań.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Slavkowski Pomysł? To proste - nie udostępniaj pobrań, nie będzie problemów.

No chyba, że chcesz się ciągać po sądach - to jedyna metoda wyegzekwowania poniesionych kosztów.

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

pobranie jest ryzykowne, ale też trzeba umieć je wysyłać (najlepiej pocztą polską)

Przy niezrealizowanym pobraniu, paczka jest tańsza (nie doszło do pobrania) oraz powrotna tez nie ma pobrania. 

W każdym razie nie ma mowy o tak dużej stracie. Też miałem kilka wtop, ale kosztowo do przełknięcia.

oznacz moderatorów

malwa_17
#9 Pomysłodawca#

Hmmm podejrzewam , że nie wiecie co oznacza odmowa przyjęcia paczki przez kupującego. Często zdarza się tak , że kurier podjeżdża z przesyłką pobraniową, a odbiorca nie ma przygotowanej kwoty pobrania, kurier nie czeka aż klient rozmieni kasę czy pożyczy. Jeszcze przed pandemią odbiorca dostawał info od kuriera, że może sobie sam odebrać paczkę i tu kurier podawał adres punktu czy magazynu, a jeśli klient się awanturował, że żąda drugiego , trzeciego podjazdu kuriera wtedy kurier wpisywał odmowę przyjęcia paczki, a teraz kiedy nie ma odbiorów własnych , a szanowny odbiorca nie ma przygotowanej kasy , więc kurier wpisuje odmowę przyjęcia paczki od razu. I to tyle w temacie

oznacz moderatorów