anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący odesłał spalony sprzęt elektroniczny

cudbazarek136
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem sprawny (wszystko było widoczne na zdjęciach sprzedaży ) używany korektor graficzny do wierzy DIORA

Po dwóch dniach kupujący skontaktował się ze mną i oświadczył, że sprzęt jest uszkodzony i rezygnuje z zakupu (odsyła go)

Po otrzymaniu zwrotu i rozkręceniu stwierdziłem, że jedna z płytek jest spalona, wręcz stopiona.

po kontakcie z kupującym, stwierdził że u niego to nie miało miejsca 

co mogę teraz zrobić 

dziękuję za pomoc 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cudbazarek136 Raczej niewiele, masz dowody że był sprawny i taki wysłałeś? Jeśli tak, to możesz próbować się mocować z kupującym na argumenty i straszeniem policją. Możesz też zgłosić sprawę Allegro, może to nie jedyny taki numer kupującego, to go zablokują.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cudbazarek136
#8 Zapaleniec#

a jak mogę się skontaktować z allegro żeby to zgłosić 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cudbazarek136 Kupujący złożył Ci reklamację z rękojmi, odpowiadasz za wady przez 2 lata. Taką reklamację możesz uznać lub odrzucić. To nie jest tak, że sprzęt ma być sprawny tylko w momencie wysyłki. Jeśli reklamację uznasz, oddajesz kupującemu całą wpłatę i koszt odesłania. Jeżeli reklamację odrzucisz, kupujący może złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących - wcześniej pewnie otworzy spór. Jeżeli rekompensatę otrzyma, Allegro może żądać od Ciebie zwrotu kosztów. Niemal codziennie są tu opisywane podobne sytuacje, gdy po wypłacie rekompensaty konta sprzedawców są blokowane.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@cudbazarek136 Jako osoba prywatna nie musiałeś przyjmować zwrotu, Możesz także wyłączyć rękojmie. Teraz to po "ptokach", jak przyjąłeś zwrot, bo jakby była to reklamacja to była szansa.

oznacz moderatorów

cudbazarek136
#8 Zapaleniec#

Jak mogę wyłączyć rękojmie na przyszłych aukcjach

Sprzedałem już kilkadziesiąt różnych rzeczy ale takiej sytuacji jeszcze nie miałem a chciałbym się zabezpieczyć przed ponowną taką sprzedażą 

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cudbazarek136 to się robi przed sprzedażą 😉 ale na wady ukryte i tak nie działa

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cudbazarek136 Musisz w opisie zaznaczyć wyraźnie, że Twoja odpowiedzialność z rękojmi jest całkowicie wyłączona - to wystarczy.

Weź tylko pod uwagę, że gdy rękojmię wyłączysz, możesz mieć problem ze sprzedażą, nie będzie chętnych.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@cudbazarek136 W umowie sprzedaży zawartej między osobami fizycznymi każda z nich zachowuje swoje prawa określone przepisami. Możliwe jest zupełne wyłączenie rękojmi kupującego, które musi być wyraźnie zapisane w umowie. Przy braku takiego wyłączenia można zastosować modyfikacje uprawnień rękojmianych, co jest dopuszczalne zarówno w kierunku ich ograniczenia jak i rozszerzenia. W przypadku, gdy w umowie sprzedaży nie ma żadnych zapisów odnoszących się do rękojmi – obowiązują regulacje ustawowe.

oznacz moderatorów