anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otrzymał zwrot zwrot z POK ale nie chce odesłać przedmiotu, co robić?

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem telefon który według kupującego nie jest zgodny z opisem znalazł ryski na ekranie i to był powód żeby dostać rekompensatę z POK, Dostał zwrot z pok ale nie chcę mi oddać przedmiotu, CO MAM TERAZ ZROBIĆ?

oznacz moderatorów
104 ODPOWIEDZI 104

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kasiulki2 Ja jestem niemal pewien jednego, ze regulaminy pisał ktoś inny a dział prawny jest kimś innym i nie jestem pewien, czy zna dokładnie te regulaminy 😄 Bo w regulaminach można się doszukać rzeczy właściwych i faktycznych, które są często inne niż podawane informacje jakie otrzymujemy od tego działu(?) po zapytaniach moderatorów 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Toreba87 

Ryski na ekranie to nie mógł być powód rekompensaty z POK.

Brak rozpatrzenia przez Ciebie reklamacji już mógł być takim powodem.

Za mało informacji, żeby się odnieść. Ale dobra, było i minęło. Reklamacja uznana - przez Allegro, jak rozumiem.

Sądząc po kwocie zwrotu z POK, Allegro potraktowało reklamację jako odstąpienie od umowy i zwróciło mu wszystkie zapłacone środki, uzyskując tzw. roszczenie zwrotne w stosunku do Ciebie.

W takim przypadku masz obowiązek zwrócić pieniądze Allegro, ale według mnie masz pełne prawo wstrzymać się ze zwrotem do momentu odzyskania telefonu - niezależnie od tego, kto jest Twoim wierzycielem (czyli komu masz oddać kasę).

Ja bym zrobiła tak: napisała do klienta żądanie zwrotu telefonu, a potem poinformowała Allegro, że (dzień, godzina, minuta) takie żądanie wysłałam mailem, niezwłocznie po otrzymaniu zwrotu zapłacę i proszę o jednoznaczne potwierdzenie, że nie zostaną nałożone żadne ograniczenia na moje konto, dopóki nie otrzymam telefonu z powrotem.

Nie gwarantuję sukcesu - czasem siła argumentów jest mniejsza niż argumenty siły🙄 Ale spróbować warto.

Warto też pamiętać, że kupujący, który mimo żądania nie odsyła towaru, za który otrzymał zwrot pieniędzy, dopuszcza się przestępstwa przywłaszczenia cudzej rzeczy (artykuł 284 kk), ponieważ w momencie otrzymania zwrotu kupujący przestał być właścicielem telefonu.

Wrócę do początku: za mało informacji☹️

Co to znaczy "kupujący nie chce oddać"? Zażądałeś zwrotu już po otrzymaniu przez niego pieniędzy z POK, a on odmówił? Czy po prostu nie oddał, a Ty napisałeś "nie chce oddać"?

Nie wydaje mi się, żeby Allegro stało się właścicielem telefonu. Właścicielem jesteś Ty, a Allegro powinno grzecznie poczekać na zwrot pieniędzy do czasu, aż odzyskasz swoją własność. Czy poczeka - sam musisz się tego dowiedzieć.

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Dostałem wiadomość od allegro że moje konto zostanie zablokowane do momentu aż zapałce, a zwrot telefonu muszę uzgodnić z kupującym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Toreba87 Czyli dokładnie tak, jak wynika ze wszystkich moich postów w tym wątku.

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Teraz pozostaje zwrot towaru w jaki sposób mam go do tego zmusić?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Toreba87  ja bym wezwał pisemnie bądż mailowo do zwrtotu przedmiotu. Wówczas bedzie sie musiał pisemnie do tego odniesc. Odesłać przedmiot lub omówic (ewentualnie nie odpowiedziec). 

Potem wraz z odpowiedzią klienta lub jej brakiem zapytałbym allegro o zwrot przedmiotu.

Oczywiscie pewnie musisz sie liczyc z blokada konta w tym okresie.

Mógłbys tez skonsultować z prawnikiem sprawe niekorzystnego rozporządznia wlasnym mieniem. W sumie ktos do tego doprowadzila że nie masz ani telefonu ani pieniedzy.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Proszę Moderatora o zajęcie stanowiska w tej sprawie. 

Dodatkowo proszę też Moderatora o wyjaśnienie jakie są obowiązki kupującego i sprzedającego w momencie kiedy nastąpiła wypłata z POK.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Toreba87 W drodze odrębnego postępowania. Możesz nawet zgłosić sprawę na policję. Dodam, że nie musisz Allegro zwracać tej rekompensaty, oni bez wyroku sądu Cię do tego nie zmuszą. Moim zdaniem nawet sąd Cię do tego nie zmusi, jeżeli telefon do Ciebie nie wróci, ale konto Ci zablokują i nie odblokują. Mogą też zablokować inne konta, jeśli stwierdzą jakiekolwiek powiązanie z Twoim.

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Napisałem maila do kupującego w skrócie że liczę na jego "uczciwość" i daje mu czas 24h na ustosunkowanie się. Inaczej zgłaszam sprawę do odpowiednich służb. Mam nadzieję że odzyskam telefon. 

Dzięki za "wsparcie"😉

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Cieszysz się? A powinieneś być przerażony. Tak jak ja.

 

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Kupujący nadal twierdzi że nie odeślę jutro idę na Policję.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Toreba87 "Kupujący nadal twierdzi że nie odeślę jutro idę na Policję." - i bardzo dobrze, bo najwidoczniej trafiłeś na cwaniaczka, który wie jak wykorzystać słabości POK i jest na tyle bezczelny, że się nie boi (ale to się zmieni, gdy dostanie wezwanie na komendę, wtedy zapewne będzie płacz, tłumaczenia i prośby).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Ja bym inaczej zrobił, wysłałbym do niego zwrot i poczekał na telefon. Potem bym poszedł zgłaszać 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Policja to będzie jego najmniejszy problem mam nadzieję że się spotkam z nim w sądzie koszty sądowe itd😉

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

 

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Najlepsze są maile od allegro "jak już informowaliśmy w korespondencji - w sprawie zwrotu towaru proszę o bezpośredni kontakt z kupującym"

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Toreba87 

Złośliwość nakazuje odpisać tak:

Jak już informowałem, w sprawie zwrotu kasy proszę o bezpośredni kontakt z kupującym.

PS. Nie zalecam stosowania, w żadnym wypadku. To tylko dla rozładowania atmosfery przez śmiech...

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Mówisz masz😅 nie że mną takie numery bruner🙃 

Mój mail do allegro 😜

Generujecie konflikt, bo jeżeli z taką łatwością przyznaliście rekompensatę (którą ja ureguluje) ( mimo że kupujący ma dalej ten przedmiot) to liczę że z takim samym zaangażowaniem dopilnujecie zwrot telefonu inaczej ja też będę wam odpisywał kopiuj wklej "Jak już informowałem, w sprawie zwrotu kasy proszę o bezpośredni kontakt z kupującym" tak jak wspominałem ma telefon i rekompensatę!! Coś tu nie gra nie uważacie?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Toreba87 

Cholera, pisałam, że to żart!!!

Z cwaniakami trzeba po cwaniacku, inaczej się nie da.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 A co mu zależy, skoro i tak chcą mu zawiesić konto?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów