anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wycofuje się z wygranej licytacji, czy mogę 'anulować' tę sprzedaż bez ponoszenia kosztów?

Sabaty
#7 Wielbiciel#

Kupujący wygrał licytację wystawionego przeze mnie sprzętu i chce się wycofać z powodu tego, że nie doczytał do końca opisu. Ja nie chcę się  robić problemów i upierać przy tej sprzedaży, ale czy mogę 'anulować' tę sprzedaż bez ponoszenia kosztów i wystawić to jeszcze raz? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Sabaty Na Allegro Lokalnie jeśli klient nie zapłaci przez 5 dni, prowizja nie będzie naliczona i aukcja odnowi się automatycznie.

Na zwykłym Allegro, jeśli nie zapłaci przez 7 dni, możesz wystąpić o zwrot prowizji i wystawić aukcję ponownie.

oznacz moderatorów

Sabaty
#7 Wielbiciel#

Czyli muszę czekać cały tydzień, dopiero wtedy wystąpić o zwrot prowizji (czy zwrot jest automatyczny?) i dopiero wtedy, jak otrzymam zwrot, mogę wystawić ponownie? W takiej sytuacji jestem podwójnie poszkodowany, bo i brak sprzedaży i czekanie i jeszcze kwestia, czy zwrot jest uznany...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli klient nie zapłaci, nie powinno być problemu ze zwrotem prowizji, gdyby był problem, złożysz odwołanie i zwrot otrzymasz. Wystawić ponownie możesz już po siedmiu dniach, tylko wyślij kupującemu info, że nie wywiązał się z umowy, więc po terminie wpłat już nie przyjmujesz.

oznacz moderatorów

Sabaty
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc:)

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Nestety takie mamy prawo...sprzedajacy nie ma zadnych praw😉

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Sabaty Wystawić ponownie możesz już teraz, nie musisz czekać żadnych 7 dni, jeśli klient nie jest zainteresowany zakupem.

oznacz moderatorów