anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wygrał licytacje, od tygodnia brak kontaktu i pieniędzy. Czy mogę wystawić towar ponownie ?

marcinek9292
#2 Obserwator#

Witam wszystkich.

Pytanie jak w tytule.

Kupujący wygrał licytacje, od tygodnia brak kontaktu i pieniędzy. Czy mogę wystawić towar ponownie ?

Czy naprawdę muszę czekać 30 dni na wpłatę w przypadku licytacji ? 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@marcinek9292 zgodnie z regulaminem allegro powinieneś zaczekać , możesz wystawić ponownie jako nową ofertę , ale pamiętaj ,że ryzyko niesfinalizowania pierwszej transakcji bierzesz na siebie .Jeśli była to licytacja na Lokalnie to pamiętaj , że po regulaminowym terminie oczekiwania oferta automatycznie się wznowi .

oznacz moderatorów

marcinek9292
#2 Obserwator#

Miałem nadzieje, że jednak jest inaczej. No nic, dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@marcinek9292 Napisz do niego maila i daj mu 3 dni na wpłatę. Potem wystąp o zwrot prowizji i wystaw ponownie  Zamieszczaj w treści oferty zdanie "na wpłatę czekam 5 dni, potem wystawiam przedmoit ponownie"

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 jeśli w ofercie nie było wzmianki o terminie zapłaty trudno będzie znaleźć punkt zaczepienia jeśli dojdzie do konfliktu .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tak wiem o tym. Ale taka poradę dostałem kiedyś od naszych moderatorek > napisz maila > daj 3,5 dni > wystaw ponownie,

oznacz moderatorów

marcinek9292
#2 Obserwator#

Wyjdzie na to, że połowa treści aukcji to będą takie klauzule 😀

Nie wysyłam za granicę, na wpłatę czekam, itd. 😂

Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@marcinek9292 masz rację , ale tu chodzi o Twój komfort i bezpieczeństwo .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@marcinek9292 Ja zamieszczam tylko "na wpłatę czekam" Klauzuli o wysyłce może Ci nie przyjąć.

Wszystkie inne zamieszczam w info "o sprzedającym " > piszę tylko > "proszę przeczytać wszystkie dostępne zakładki" > jak do tej pory nigdy nie było problemów.

oznacz moderatorów

preshop
#10 Popularyzator#

Czy masz informację o terminie płatności w opisie oferty/  o sprzedającym? Jeśli tak, po ustalonym terminie możesz wystawić przedmiot ponownie (a kuupjący może wystawić negatywa jak opłaci po tym czasie, 50% usuwa allegro, 50% nie "bo nie").

 

punkt 7.5. Regulaminu mówi jasno:
 
"W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar:
 
a. w ciągu 7 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz,
b. w ciągu 14 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz dla której Kupujący wybrał wpłatę przelewem tradycyjnym,
c. w ciągu 30 dni w przypadku Licytacji."
 
Kluczowym sformułowaniem jest więc określenie "w przypadku braku innych ustaleń" - jeśli więc klient dostał informację przed zakupem, że czekasz te 7 dni, podpunkt 7.5 c nie ma zastosowania, ponieważ ustalenia te zostały zawarte.
 
Wielokrotnie potwierdzali mi to pracownicy serwisu.

Jeśli tej informacji nie bylo, warto ją dodać a teraz poczekać te 30 dni, wg regulaminu.
oznacz moderatorów