anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zdjął plomby z karty graficznej i reklamuje kupiony przedmiot, co robić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mefiooza
#8 Zapaleniec#

Witam. Sprzedałem na Allegro nową, fabrycznie zaplombowaną kartę graficzną. Kupujący, po otrzymaniu paczki otworzył ją, zdjął plomby itp. Napisał, że według niego produkt był otwierany, co jest nieprawdą. Sam zdjął plomby i teraz chce zwrócić produkt, który po zdjęciu plomb stracił status „nowy” i stracił na wartości i nie sprzedam już go po tej samej cenie. Jestem osobą prywatną, nie prowadzę żadnej działaności. Kupujący grozi mi Allegro. Czy muszę mu zwrócić pieniądze, pomimo tego, że sam ją rozpakował, a otrzymał produkt w pełni nowy, ze wszystkim co załącza producent. Skarży się na również na to, że przesyłka była brudna (obstawiam, że się trochę zakurzyła podczas transportu. 

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
LEW433
#21 Demiurg#

@Mefiooza Nie musisz przyjmować zwrotu bez podania przyczyny jako sprzedajacy prywatny, musisz odnieś się do złożonej reklamacji i jeżeli masz dowód co do swojej racji, że karta nowa zaplombowana itd, możesz reklamację odrzucić, pamiętaj że kupujący zapewne otworzy spór i tam będziesz musiał potwierdzić swoje racje.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Mefiooza Jeśli masz bezsprzeczne dowody na swoją rację to możesz śmiało odrzucić reklamację jako bezpodstawną.
Zwrotu przyjmować oczywiście nie musisz - możesz ale będzie to wynikać tylko z Twojej dobrej woli.
Pamiętaj, że jeśli kupujący otworzy Ci dyskusję to musisz w niej odpowiadać w ciągu 24 godzin a najlepiej jak najszybciej oraz rzeczowo, konkretnie i na temat - jeśli wszystko zrobisz jak należy i racja faktycznie jest po Twojej stronie to nie będziesz mieć z tego tytułu żadnych problemów.

oznacz moderatorów
Mefiooza
#8 Zapaleniec#

Posiadam zdjęcia opakowania przed wysyłką, na których widać, że paczka jest zaplombowana i oryginalne zamknięta. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Mefiooza Trzymaj dowody mogą się przydać w dyskusji, jeżeli będzie reklamować to masz prawo żądać odesłania towaru do sprawdzenia.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Mefiooza  "... widać, że paczka jest zaplombowana i oryginalne zamknięta. "

Hmmm...  to kupujący nie miał prawa wyjmować karty graficznej z pudełka?    To jakaś nowa świecka tradycja???

Miał ją sobie powiesić z pudełkiem na choince czy co???

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale zwrotu bez podania przyczyny nie musi przyjmować, jakby złożył reklamacje to inna sprawa a tak?😁

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Mefiooza podrzuć link do aukcji na której sprzedałeś tą kartę.

 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Dlaczego nie ma real zdjęć sprzedawanej karty, tz. nawet pudełko i np. nazwa allegrowicza z aktualną datą (jeżeli karta jest w środku).

Tak nie sprzedaje się takiego sprzętu komputerowego, ty nie jesteś przedsiębiorcą aby dodawać tego rodzaju zdjęcia. Błąd też, że nie wyłączyłeś rękojmi.

Nie muszisz przyjmować zwrotu jako osoba fizyczna. Kupujący może założyć dyskusję i po jej zakończeniu jako nierozwiązaną wystąpić do POK. Nie sądzę aby Allegro obciążyło ciebie.

Może być tak, że dostanie zwrot od Allegro i nie będzie musiał oddać karty.

Oczywiście przy tym wlepi ci negatywa.

Jeżeli karta była nowa i posiadasz dowód zakupu do trzeba było albo zrobić zdjęcie tego dowodu zakupu i je umieścić na aukcji lub też nawet wyjąć kartę i zrobić z dowodem zakupu fotkę.

A jeżeli nie posiadasz dowodu zakupu to ciężko tutaj mówić o nowej karcie bo nie ma jak tego udowodnić.

oznacz moderatorów
Mefiooza
#8 Zapaleniec#

Kupujący otworzył spór, zamieściłem w nim wszystkie zdjęcia przedmiotu, które miałem zrobione przed wysyłką oraz dowód zakupu ze sklepu w którym kupiłem te kartę. 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

OK,  w zakładce zwroty nie ma możliwości zwrotu.  Więc kupujacy nie ma prawa do zwrotu,  oczywiście może złożyć reklamację  ale to inna procedura i w tym asortymencie nie jest to takie proste  i łatwe.

Ciekawe jak do tego podejdzie Allegro, jak znam życie pewnie będą chcieli uszczęśliwić kupującego.  Jednak fotki z plombami na  pudełku mają sens, ale czy pomogą to się okaże.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

To kiedy dokładnie karta została kupiona w sklepie?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Mefiooza Generalnie wygląda to trochę słabo. Na aukcji nie ma żadnego zdania „od siebie” tylko surowe info techniczne. Żadnej informacji kiedy i gdzie zakupiona, brak zdjęcia przedstawiającego sprzedawany produkt (powinno to być absolutną podstawą)… Jakby nie było życzę powodzenia 🙂

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@komis-bell jeżeli została zakupiona niedawno, powiedzmy tydzień i jest do tego sprzętu dowód zakupu to wcale nie bawił bym się w wystawianie zaplombowanego pudełka na aukcji czy zdjęć sklepów komputerowych przedstawiających ten podzespół tylko wyjął bym i zrobił fotkę z dowodem zakupu który potwierdzał by datę zakupu w sklepie z dopiskiem, że została raz zamontowana w komputerze w celu sprawdzenia czy działa, takie podejście jest całkowicie normalne.

Taki sprzęt nie traci na wartości raczej. A tak to mamy problem i trzeba czekać na finał dyskusji.

 

oznacz moderatorów
Mefiooza
#8 Zapaleniec#

Kartę kupiłem jakoś w tamtym miesiącu. Okej, rozumiem, że zrobiłem błąd wstawiając surowe zdjęcia i opis, ale sprzedając fabrycznie nowy produkt myślałem, że to wystarczy. Jeśli sprzedawałem coś używanego, to zrozumiałe dla mnie były własne zdjęcia o własny opis, ale w przypadku nowego przedmiotu uznałem to za zbędne, ponieważ nie miałem z takimi sytuacjami problemu. Kupujący dostał dokładnie to co było przedstawione na aukcji ‚nowy, fabrycznie zapakowany produkt ze wszystkim co dołącza producent. 

oznacz moderatorów
darek_2055
#11 Animator#

a ja się z tobą zgadzam. To nowy produkt i tyle. A jak ktoś proponuje otworzyć coś zaplombowanego to dopiero traci na wartości. W końcu skąd mam wiedzieć czy ktoś nie używał i potem nie wyczyścił do ideału. Minus mały bo mogłeś napisać, że karta w sklepie kupiona. Ale racja jest po twojej stronie

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Skill_Player przecież karta raz zamontowana w komputerze będzie już używana, a nie nowa, nikt nie kupi takiej karty w tej samej cenie co oryginalnie zapakowana.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@vonNogay  Karty od prywatnego sprzedającego i tak bym nie kupił w tej samej cenie co w sklepie mimo, że jest zaplombowana. Gwarancja biegnie od dnia zakupu a nie od dnia otworzenia pudełka ze sprzętem.

Takie rzeczy sprzedaje się deko poniżej ceny rynkowej. Jeżeli karta została kupiona dość niedawno i posiada gwarancję producenta to tyle samo otrzyma za wyjętą z pudełka jak i zamkniętą w pudełku jeżeli mowa o kupnie od prywatnego sprzedającego.

Nawet lepiej jak jest przetestowana w kompie przez sprzedajacego bo wiadomo, że działa. Rzadko ale zdarza się, że karty nowe prosto od dystrybutora wyjęte dopiero co z pudła mogą nie działać.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Mefiooza Dyskusja a po co? nie działa czy co ? Trzymaj się wersji i rzetelnie, merytorycznie odpowiadaj w dyskusji, nie musisz przyjmować zwrotów bez podania przyczyny jako sprzedajacy prywatny, musisz rozpatrzyć reklamację jak taktową złoży kupujący.

oznacz moderatorów