anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zdjął plomby z karty graficznej i reklamuje kupiony przedmiot, co robić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mefiooza
#8 Zapaleniec#

Witam. Sprzedałem na Allegro nową, fabrycznie zaplombowaną kartę graficzną. Kupujący, po otrzymaniu paczki otworzył ją, zdjął plomby itp. Napisał, że według niego produkt był otwierany, co jest nieprawdą. Sam zdjął plomby i teraz chce zwrócić produkt, który po zdjęciu plomb stracił status „nowy” i stracił na wartości i nie sprzedam już go po tej samej cenie. Jestem osobą prywatną, nie prowadzę żadnej działaności. Kupujący grozi mi Allegro. Czy muszę mu zwrócić pieniądze, pomimo tego, że sam ją rozpakował, a otrzymał produkt w pełni nowy, ze wszystkim co załącza producent. Skarży się na również na to, że przesyłka była brudna (obstawiam, że się trochę zakurzyła podczas transportu. 

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

I właśnie dlatego allegro kroi sprzedawców aby tylko wspomagać takich wyłudzaczy i przekrętów.

Pisałem tobie @Mefiooza  wczoraj o tym, że może być taki finał sprawy.

Zresztą miałem podobną sytuację w grudniu tamtego roku.

Facet w grudniu zeszłego roku zamówił CPU 4790k (600-700zł), po 10 dniach zgłosił, że chce dokonać zwrotu, tak po prostu. Nie zgodziłem się to zrobił dyskusję i zgłosił reklamację, że procesor się grzeje - jest niegodny z opisem. Nie zgodziłem się z tym, odrzuciłem reklamację w dyskusji, miałem dowody z testu, że był w 100% sprawny. Dyskusja nierozwiązana, dostał zwrot od allegro, mnie nie obciążono. Dostał procka za darmo a dla mnie negatyw.

 

TYLKO NA ALLEGRO TAKIE JAJA! 😖

oznacz moderatorów
Mefiooza
#8 Zapaleniec#

Właśnie obawiam się również tego, że kupujący, żeby dopiąć swego wystawi mi również negatywa. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Mefiooza Negatywa możesz otrzymać nawet wtedy kiedy kupujący jest w 100% zadowolony z zakupu ale np. wstał lewą nogą - z tym allegro też nic nie robi 🙂

oznacz moderatorów
MescotCompany
#12 Orędownik#

Coraz większe cyrki dzieją się na tym portalu... Gdzie się podziało to dawne, fajne Allegro?

oznacz moderatorów