anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zwrócił towar co z kosztami dostawy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kacperfilip12
#8 Zapaleniec#

Dobry wieczór,

mam 2 konta: firmowe i prywatne

 

sytuacja dotyczy konta prywatnego, na którym sprzedaję ubrania po dzieciach

klientka kupiła sweterek, po czym zgłosiła zwrot bez podania przyczyny (ze sweterkiem było wszystko ok, dokładnie jak w opisie aukcji)

czy oddaję jej tylko kwotę za sweterek (15 pln) czy koszty wysyłki do niej tegoż sweterka też (allegro inpost 8,99?)

jeśli te koszty też, no to jest to bez sensu, ludzie nie dosyć, że coraz częściej w ogóle nie kończą transakcji, nie płacą to jeszcze ja mam ponosić koszty ich błędnych decyzji?

proszę o pomoc, bo już mam dwie sprzeczne informacje.

Dziękuję

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Witaj wśród sprzedawców na Allegro!

Już wiesz z czym każdy sprzedawca musi się zmagać, a zwroty to jakaś plaga, dzięki czemu czytam coraz częściej opinie na różnych portalach dyskusyjnych iż Allegro to już nie sklep z nowymi produktami, a zwykła wypożyczalnia używanych. No cóż takie mamy prawo i zgodnie z nim powinnaś zwrócić również pierwotny koszt dostawy, ale to dotyczy firm, gdyż jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmowania zwrotów.

oznacz moderatorów
kacperfilip12
#8 Zapaleniec#

dzięki za odpowiedź,

czyli na koncie prywatnym mogę Wyłączyć zwroty i ich po prostu nie przyjmować?

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kacperfilip12 Możesz, ale gdy wyłączysz zwroty, to zniknie Ci też smart. Reklamacje jednakowoż nadal będziesz musiała rozpatrywać (chyba że w opisie wyłączysz sobie reklamację z tytuły rękojmi).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kacperfilip12  Zwroty tak ale nie reklamacji.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kacperfilip12 Przede wszystkim przy zakupach od osoby prywatnej nie przysługuje zwrot bez podania przyczyny, więc trzeba było w ogóle go nie przyjmować.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

@kacperfilip12

Sama zawarłaś w swoich ofertach informację:

"w przypadku dokonania zwrotu odsyłam pieniążki za zakup oraz za najtańszą opcję przesyłki widniejącą przy zakupionym produkcie w cenniku. koszty odesłania przedmiotu pokrywa kupujący."

 

Ergo - wiążące są warunki oferty.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Piszesz z tego konta prywatnego, na którym wystawiasz 2700 ofert po dzieciach? Nie ma znaczenia jakie to konto, jesteś przedsiębiorcą, zwracasz też koszt dostawy do klienta, a to konto powinno być przekształcone na firmowe z warunkami do zwrotów i reklamacji, z danymi firmy itp. To jest sprzedaż zorganizowana o charakterze ciągłym, czyli działalność gospodarcza.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 "Piszesz z tego konta prywatnego, na którym wystawiasz 2700 ofert po dzieciach?" - a co, nie może? Może też ma tak liczną rodzinę jak ty, a że dzieci szybko rosną...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Skoro nie podoba się konto to należy, zgodnie z zwyczajem "donieś". Oczywiście przez odpowiednią osobę.

oznacz moderatorów
kacperfilip12
#8 Zapaleniec#

oferty się zdublowały, niektóre rzeczy mam wystawione po kilka-klikanaście razy, co ciągle poprawiam i je ściągam.po ostatnich zmianach przy wystawianiu aukcji, tak się niestety czasem dzieje, a ponieważ to jest konto, które JEST PRYWATNE i dotyczy prywatnych, używanych rzeczy, więc jest ich pewnie może z 600. mam się tłumaczyć? ok, 6 dzieci, (plus 2 osoby dorosłe), w dość dużym przedziale wiekowym. i mam po prostu dwie szafy ubrań po dzieciach, zawsze, bo dzieci rosną i wyrastają po prostu.więc nie sądzę żebym musiała to zmieniać bo ja nie kupuję "na handel", to nie lumpeks online. powinnam tylko zrobić porządek ze zdublowanymi aukcjami. ale ...czasu brak. i nie ma jak tego szybko chyba ogarnąć.

czyli: jak sprzedaję prywatne, to nie muszę zmieniać? czy liczba wystawionych rzeczy mnie zmusza do jakiś zmian?ale jakich? 

"w przypadku dokonania zwrotu odsyłam pieniążki za zakup oraz za najtańszą opcję przesyłki widniejącą przy zakupionym produkcie w cenniku. koszty odesłania przedmiotu pokrywa kupujący."

 - to się podpięło z allegro z automatu jak ustawiałam zwroty, żeby pewnie mieć Smarta, ale jest, czyli kasę muszę odesłać?

a jak wyłączę zwroty to po Smarcie?

a przedsiębiorcą owszem i jestem, ale moje konto firmowe dotyczy firmy i nie jest powiązane tematycznie z prywatnym kompletnie.

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kacperfilip12 "a jak wyłączę zwroty to po Smarcie?" - tak, bo jednym z warunków przyznania smarta sprzedającemu jest posiadanie zwrotów w ofertach.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kacperfilip12
#8 Zapaleniec#

to pomyślę, co zrobić dalej, jednak Smartem ludzie zamawiają,  a teraz pieniądze babce odeślę za przesyłkę, przeciąga dyskusję, a szkoda mi czasu i oceny.

a konto z dużą ilością rzeczy mam gdzieś przenieść? bo widzę, że dla niektórych to dziwne. 

to jeszcze może podpowiecie jak mam wyłapać podublowane aukcje, jakoś tak szybko (szukaj po opisie, zakończ i ukryj ogarniam:)

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kacperfilip12 Tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/moje-oferty możesz je sobie sortować np. alfabetycznie - jeśli to są duble, to powinnaś szybko wyłapać te zwielokrotnione.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kacperfilip12
#8 Zapaleniec#

dzięki wielkie,

człowiek jednak ślepy i głupi jest:)

 ale już ogarnęłam.

i zrobiło się ok 1000 a pewnie jeszcze jak zejdę z małych dubli to będzie poniżej 800...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jutro Ci to wyjaśnię, dziś już mi się oczy zamykają po 14 godzinach "pracy" 🙂

oznacz moderatorów
kacperfilip12
#8 Zapaleniec#

ok, 

dzięki, chętnie , bo ja też padam

ale dziękuję  wszystkim za konstruktywną pomoc

 

oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@konto zamknięte xyz96 to raczej wolontariusz na tej stronie? Fakt, nie do zdarcia.

@kacperfilip12 odnośnie sprzedaży ciągłej na allegro to będziesz się tłumaczyć jak sprawdzi cię U.S. A oni zinterpretują twoją sprzedaż po swojemu. 

oznacz moderatorów
kacperfilip12
#8 Zapaleniec#

hmmm... allegro w dyskusji przyznało mi najpierw rację, później kupującemu a teraz ostatecznie mnie.

co faktycznie utwierdza mnie w przekonaniu, że... INTERPRETACYJNOŚĆ przepisów jest ogromna.

to teraz dwa końcowe pytania, bo widzę, że jesteście bardziej zorientowani ode mnie:

-konto nadal jest prywatne bo to są moje prywatne rzeczy i chcę się ich pozbyć, puszczając w tzw. drugi obieg- ekologiczna jestem itd.

czy faktycznie U.S. może się zainteresować (wiem, że może, prowadzę w tym kraju firmę od 17 lat...nadal-brawo ja- i nie, nie są to ubrania), bo może ja nie mogę mieć tak dużo rzeczy wystawionych? tyle aukcji? 

- czy mam zmienić to konto na jakieś Allegro Lokalnie? tylko, że ja nie chcę żeby ludzie mi przychodzili do domu po odbiór, bo ja już nie mam na to czasu, serio.

- czy mogę ustawić zwroty tak: przyjmuję je (i to jest ok, rozumiem), ale NIE oddaję pieniędzy za Żadne przesyłki? 

to są 3 pytania, ale chcę już ogarnąć temat tego konta.

 

- czy mogę przyjmować zwroty 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Allegro nie powinno przyznać racji Ci, ponieważ wie, że prowadzisz działalność gospodarczą i wystawiasz towar w sposób ciągły i zorganizowany, a nawet tutaj publicznie informujesz o takiej działalności. Rodzaj konta nie ma znaczenia, nie od rodzaju konta na Allegro zależy, czy ktoś jest przedsiębiorcą. Przy zwrocie konsumenckim należy oddać kupującemu koszt wysyłki. Jak najbardziej US może się zainteresować takim kontem, a bardziej UOKiK, jeśli nie podajesz danych firmy, adresu do zwrotów i reklamacji oraz innych danych wymaganych ustawą. Przeniesienie sprzedaży na Lokalnie niczego nie zmienia, tam też mogą sprzedawać firmy i nie Allegro decyduje, co jest działalnością gospodarczą, a co nie jest, choć serwis doskonale zna definicję. Jako firma nie możesz dowolnie kształtować warunków zwrotów i reklamacji. Sam rodzaj konta na Allegro Cię do tego nie uprawnia.

oznacz moderatorów