anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zwrócił towar ze śladami używania.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Home-Kids
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Spotkałem się pierwszy raz z sytuacją kiedy kupujący zwrócił towar na którym widnieją ślady użytkowania, ponadto kupujący nie dostarczył rachunku za zakupy co jest jednoznaczne z tym, że nie chcę przyjąć takiego zwrotu od klienta. Tu moje pytanie ponieważ kupujący może odmówić przyjęcia paczki zwrotnej od sprzedającego. Jeżeli nastąpi taka sytuacja co powiniem zrobić? Dodam, że towar jest w pełni opłacony.

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Home-Kids nie możesz nie przyjąć zwrotu, jeżeli nastąpił w ustawowym terminie. Dowód zakupu nie jest wymagany do zwrotu, kupujący nie ma obowiązku go załączać. Za towar ze śladami używania odpowiednio zmniejszasz kwotę zwrotu. 🙂

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Home-Kids   Pozmieniaj też zapisy :

(produkt nie może być używany ani uszkodzony oraz musi posiadać oryginalne opakowanie fabryczne producenta)

są to klauzule niedozwolone 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Home-Kids - coś tu nie rozumiem.

"Tu moje pytanie ponieważ kupujący może odmówić przyjęcia paczki zwrotnej od sprzedającego" - kupujący dokonał zwrotu - i już... pozamiatane , zwrot musisz przyjąć. 

Dowód zakupu - FV lub paragon - przy sprzedaży przez internet to jest jedynie "świstek" dla fiskusa. Dla Ciebie to nieco roboty - przy korekcie musisz poszukać i wydrukować wszystkie informacje odnośnie przebiegu transakcji - to dla fiskusa w przypadku braku zwrotu paragonu.

Towar używany - uEdka już Ci napisał co z tym robić.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@konto zamknięte 

PRZEPRASZAM ALE **piiip**ZIELISZ

Dowód zakupu nie jest wymagany do zwrotu, kupujący nie ma obowiązku go załączać.

Logicznym jest, że odstępując od umowy konsument przedstawia dowód, że ją zawarł u danego sprzedawcy

nie musi to być oczywiście paragon

 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED czasy się zmieniają, przepisy się zmieniają, prawo się zmienia. Tylko Ty pozostajesz niezmienny. W poglądach i wiedzy 🙂

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@konto zamknięte 

ustawa w tym temacie się nie zmieniła

są wyroki sądów gdzie opisane jest co to jest dowód zakupu

i do czego służy - przytaczałem je tutaj na forum

jak twierdzisz inaczej - poproszę odpowiednie przepisy i wyroki sądów

 

od 1 stycznia zmieniło się podejście do faktur korygujących już nie trzeba mieć potwierdzeń ich otrzymania

ale to pokłosie zmian z wprowadzeniem zwrotów dla jednoosobowych firm

 

oznacz moderatorów
Home-Kids
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc! Miłej nocy 🙂

oznacz moderatorów