anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z wypłatą pieniędzy . Proszę pomóżcie !!

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:64457650
#2 Obserwator#

Wczoraj w godzinach wieczornych sprzedałem przedmiot za parę tysięcy i przyszedł mi mail z taką wiadomością ,,Brak aktywacji usługi Przelewy24, środki do wypłaty będą dostępne dnia 10.04.2021 - Możesz dostarczyć opłacony towar Kupującemu.". Aktywowałem po tym Przelewy24 i PayU ale nie widzę nigdzie żebym w saldzie miał moje pieniądze a jedynie co widzę to że musze opłacić prowizje od tej transakcji . Czy jest to normalne? Jak tak to gdzie mogę wypłacić swoje pieniądze i kiedy to będzie możliwe. Bardzo bym dziękował za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:64457650 Kupujący jeszcze nie opłacił zamówienia. Wpłata ma status rozpoczęta. Mail, który cytujesz, nie został przez nas wysłany. Najprawdopodobniej padłeś ofiarą oszustwa. Czy przekazałeś już przedmiot klientowi?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:64457650
#2 Obserwator#

Niestety tak ponieważ w tej wiadomości pisało ,,Możesz dostarczyć opłacony towar Kupującemu". Co mogę teraz zrobić

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To typowa próba wyłudzenia towaru bez wpłaty poprzez przesyłanie wiadomości podobnych do powiadomień od Allegro. Nigdy nie wysyłaj towaru, jeśli nie masz pieniędzy. Teraz możesz sobie wydrukować całą korespondencję, dołączyć adres osoby, której wysłałeś towar i zgłosić sprawę na policję. Wcześniej wyślij kupującemu wezwanie do zapłaty, wyznacz ostateczny termin i poinformuj go, że po tym czasie sprawa trafi do organów ścigania.

oznacz moderatorów
Client:64457650
#2 Obserwator#

Dobrze tak zrobię .Bardzo dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
Client:64457650
#2 Obserwator#

Czy jest możliwość pomocy jakiejś z strony allegro?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:64457650 Zablokowaliśmy konto kupującego. Zgłoś tę sprawę na policję. Na jej wniosek udostępnimy wszystkie informacje dotyczące tej transakcji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Client:64457650 Jak nie masz kasy na koncie, nie wysyłasz towaru, jakieś maile od razu kojarzą się z wyłudzeniem.

oznacz moderatorów
Client:64457650
#2 Obserwator#

Ale jeśli chodzi o informacje od Allegro do dostałem przed tym maila ,,Sprzedałeś przedmiot przez Kup Teraz-nr:10596020813 " i adresatem tej wiadomości jest na 100% allegro 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Client:64457650 Tak, ale ta informacja jest prawdziwa i nie zawiera tego że został towar opłacony, więc czekasz aż kasa na koncie i wysyłasz.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:64457650 Dostałeś takiego maila, ponieważ sprzedałeś przedmiot. Gdyby kupujący zapłacił, dostałbyś drugiego maila o dokonanej wpłacie i pieniądze zobaczyłbyś w zakładce Allegro Finanse. Co to się dzieje ostatnie ze sprzedającymi, którzy wysyłają towar BEZ PIENIĘDZY ? Takich przypadków jak Twój jest wiele.

oznacz moderatorów